Łukasz Szewczyk18.07.2016 (22:30)20 komentarzy

Serafin i Biedrzycka twarzami nowej telewizji WP1. Nadawca prowadzi rozmowy z kolejnymi gwiazdami

W czwartym kwartale 2016 roku nadawanie rozpocznie telewizja Wirtualnej Polski - WP1. Nowy kanał będzie ogólnodostępny w ramach tzw. ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Gwiazdami stacji będą m.in Małgorzata Serafin i Kamila Biedrzycka. Nadawca prowadzi rozmowy z wieloma osobistościami telewizyjnymi.
Serafin i Biedrzycka twarzami nowej telewizji WP1. Nadawca prowadzi rozmowy z kolejnymi gwiazdami
Grupa Wirtualna Polska zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących swojej telewizji WP1. Nowy kanał ma być kierowany przede wszystkim od osób silnie osadzonych w tradycji, wartościach rodzinnych i lokalnych sieciach społecznych, ale idących z duchem czasu i postępem technologicznym - nie bojące się otwierać na świat i nowe doświadczenia, także te związane ze zróżnicowaną konsumpcją mediów.
Jak zapowiada nadawca, w całodobowym programie znajdą się audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą również obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów.

Jak wynika z prezentacji nadawcy, kanał WP1 stawia na własną produkcję z udziałem profesjonalnych dziennikarzy TV. Na antenie nowego kanału zobaczymy więc twarze znane głównie z anten TVP, które po zmianach w rządzie zostały zwolnione w wyniku "wymiany kadry" w mediach publicznych.

Poranne pasmo publicystyczne "na żywo" prowadzić będą Małgorzata Serafin i Kamila Biedrzycka. Stacja planuje także popołudniowe pasmo lifestylowe oraz wieczorne pasmo informacyjne. Z prezentacji stacji wynika, że wśród prowadzących mogą znaleźć się także Agata Młynarska oraz Igor Sokołowski. - Prowadzimy rozmowy z wieloma osobistościami telewizyjnymi, jednak obecność pani Agaty Młynarskiej i pana Igora Sokołowskiego w kanale Wirtualnej Polski w żaden sposób nie jest przesądzona - wyjaśnia nam Katarzyna Halicka, rzecznik prasowy Grupy WP.


W paśmie wieczornym nowej stacji dominować będzie rozrywka oraz seriale. Po 22 nadawany będzie realizowany wraz z Pudelkiem program "W świecie na tapecie". Będzie to pikantny magazyn poświęcony sprawom, którymi "żyje ulica" (internet, media społecznościowe). W ramówce pojawią się także zagraniczne seriale współczesne oraz zagraniczne programy typu docu-reality poświęcone różnym aspektom współczesnego stylu życia.

Nadawca zapowiada także stopniowe wzmacnianie produkcji polskiej. W planach jest m.in. produkcja własnego serialu obyczajowo-komediowego oraz programów typu talk-show i reality-show opartych o zagraniczne formaty. W planach są także transmisje koncertów.

Start kanału WP1 planowany jest na czwarty kwartał 2016 roku. Stacja będzie ogólnodostępna w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów płatnej TV, którzy zdecydują się na włączenie kanału do swoich ofert.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Jak dla mnie to potencjał jest ogromny, a czym bliżej startu tej stacji to bardziej mi się podoba w jakim kierunku to idzie, trzymam kciuki :)
 1  
Woooow! Serio to zapowiada się całkiem dobrze.
Jest szansa, że zobaczymy coś fajnego i to od razu ze sprawdzonymi i znającymi się na fachu ludźmi.

Brawo! Trzymam kciuki.
 3  
Nowy kanał ma być kierowany przede wszystkim od osób silnie osadzonych w tradycji, wartościach rodzinnych? To chyba żart z taką ekipa. Przecież ostatnio Pani Młynarskiej przeszkadzały polskie rodziny na morzem. !!!!!
 15  
Nowy kanał ma być kierowany przede wszystkim od osób silnie osadzonych w tradycji, wartościach rodzinnych? To chyba żart z taką ekipa. Przecież ostatnio Pani Młynarskiej przeszkadzały polskie rodziny na morzem. !!!!!
Ale przynajmniej nie dzieli Polaków na lepszy i gorsze sort.
 10  
Dobrze Się Zapowiada!
 3  
To chyba żart z taką ekipa. Przecież ostatnio Pani Młynarskiej przeszkadzały polskie rodziny na morzem. !!!!!
Pani Młynarska wyraziła swoją opinię. Ma do tego prawo. Ty się możesz z nią nie zgadzać. Też masz do tego prawo. Ale to, że opinia pani Młynarskiej Ci się nie podoba, to nie oznacza, że ma zniknąć z telewizji, gdy jest dobra w tym co robi. Ona będzie w TV, a ty możesz się obrazić i przełączysz kanał. Prawda, że to proste?

Już niw udawaj takiego świętego :p
 3  
po jakości tekstów na wp.pl mam obawy o ten "świetnie zapowiadający się kanał"
 19  
to będzie TVN24 bis z dodatkiem odgrzewanych kotletów itp coś dla lemingów Dziękuję za taki badziew nie wprowadze go nawet do listy ulubionych
 6  
UWAGA Panie i Panowie !

MUX 8 będzie w paśmie VHF !!! a nie w UHF.
Macie ant. szerokopasmową lub tzw. Combo - UHF+VHF ??
 9  
Ciekawie się zapowiada, najbardziej mnie interesuje czy na tym kanale będą dobre seriale z Europy i filmy lepsze np.kinowe hity sprzed 2-3 lat i kino Bollywood i program informacyjny, oraz ciekawwe imperzy sportowe, a skoro na kanale tym mają być koncerty i ma on wystartować najpewniej w grudniu to ciekawe czy będzie tam transmisja jakiegoś Sylwestra 2016/2017?
 2