Łukasz Szewczyk18.08.2016 (17:36)11 komentarzy

We wrześniu ruszy nowy kanał dla młodych - 2x2 (wideo)

1 września 2016 roku nadawani rozpocznie nowy kanał telewizyjny skierowany do starszych dzieci i młodzieży - 2x2. Nowa stacja ma być alternatywą dla znudzonych ofertą dotychczasowych kanałów dla dzieci. W ramówce znajdą się m.in. niewidziane wcześniej w Polsce animacje, dawno nieemitowane klasyki, teledyski i programy o grach wideo.
2x2
Jak zapowiada nadawca, na antenie 2x2 zadebiutuje wiele nowych seriali i filmów animowanych. Wśród nich znajdą się też japońskie anime, które stacja będzie emitować dzięki współpracy z polskim dystrybutorem japońskich animacji - Anime Eden, który wcześniej sprowadził do Polski tytuły takie jak "Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca" czy "5 centymetrów na sekundę", autorstwa wybitnego twórcy Makoto Shinkaia.
Wśród seriali emitowanych na antenie telewizji 2x2 znajdą się, między innymi, następujące nowości:
• "Służąca przewodnicząca" - Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie... Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!
• "Prosiaki z sąsiedztwa" - Prosiak Phil uważa się za stworzonego do wyższych celów niż przebywanie na farmie. Pewnego dnia wraz z rodziną wyrusza do miasta. W nowym otoczeniu znajduje pracę jako sprzedawca samochodów, jego żona interesuje się modą, a dzieci chodzą do szkoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są jedynymi świniami, którzy mieszkają wśród ludzi.


Powrócą też dawno nieemitowane klasyczne seriale, cenione przez dzieci i młodzież w kraju i na całym świecie:
• "Wszechświat Blastera" - serial rozgrywka się w 2222 roku. Mający bzika na punkcie nauki i kosmosu dwunastoletni Blaster pomaga swojej przyjaciółce C.G. ocalić jej rodzinną galaktykę. Potajemnie stawiają czoła najgroźniejszym, wyjętymi spod prawa, przestępcom.
• "Pitaszki" - dołącz do Eddiego Skorwitza oraz jego szalonej rodziny i zobacz jak wygląda życie ptaków obdarzonych ludzkimi cechami. Praca w fabryce robaków, jedzenie posiłków w barze szybkiego przelotu czy przeżywanie zmierzchu życia w "Domu dla zagrożonych gatunków" to dla nich codzienność.

2x2 nawiązało również współpracę z popularnymi wśród młodych ludzi YouTuberami. Od dnia startu na antenie kanału pojawią się materiały od Antygaming, doświadczonej ekipy twórców internetowych materiałów poświęconych elektronicznej rozrywce i tematom pokrewnym. Tworzą oni materiały publicystyczne, komentując na bieżąco wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki. Regularnie odwiedzają najważniejsze branżowe wydarzenia po to, aby możliwie najrzetelniej pokazać, co jest na topie w świecie gier.


W związku z planowanym startem nadawania kanału ruszył fanpage na Facebooku i profil w serwisie Twitter, dzięki którymi można łatwo śledzić nowości związane z działaniem 2x2. Niebawem uruchomiona zostanie również oficjalna strona internetowa stacji pod adresem 2x2tv.pl.

Nadawcą kanału 2x2 jest przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Romwer. Jak zapowiada nadawca, 2x2 będzie dostępne w "najlepszych sieciach kablowych w całym kraju".

Komentarze (1 - 10 z 11)

potencjał dla kanału jest, ale może być problem z zasięgiem, w szczególności jeśli chodzi o platformy satelitarne.
 2  
"1 września 2016 roku nadawani rozpocznie nowy kanał telewizyjny skierowany do starszych dzieci i młodzieży ..." ... nie wiem co tam ciekawego, bo z opisu w tym artykule wynika, że na wejście to będą jakieś wynaturzone seriale fabularne i takie same bajeczki, w tym psychiczne "anime".
 8  
Jeśli nowy kanal to tylko w jakości HD !
 10  
Oby tylko nie w naziemnej!!!
 3  
Wraca Zig Zap ?
 4  
tv mobilna może być MUX4, w naziemnej już nie.
 0  
Wraca Zig Zap ?
W zasadzie można stwierdzić, że wraca zarówno Zig Zap, jak i Hyper. Programy o grach wideo oraz anime mogą przyciągnąć widzów. W Polsce brakuje kanału z anime, bowiem AXN Spin - mimo wcześniejszych założeń - nie emituje tychże kreskówek.
 2  
Kopiuję opinię z innej strony na ten temat :

"Kolejny program dla dzieci i młodzieży prezentujący prawie wyłącznie same wysoce szkodliwe treści... Gdzie nauka i technika, ja się pytam? Gdzie programy popularnonaukowe na poziomie tych z przed 20 lat na TVP? Same wysoko szkodliwe dla przyszłych pokoleń i ogólnie dla przyszłości cywilizacji ogłupiające i zagłuszające myśli programy, które urągają godności człowieka rozumnego, a adresowane są chyba do szympansów. Dlaczego, wy nadawcy, świadomie wpychacie ludzkość z powrotem na drzewa robiąc coraz to kolejne tego typu śmieciowe kanały/programy/seriale/filmy itd? Gdzie kanały/programy o nauce i technice dla dorosłych! Gdzie kanały prezentujące naukę i technikę w formie wykładów akademickich (i na tym samym, najwyższym, poziomie), prowadzone przez wybitnych profesorów, jak kilkanaście lat temu na kanale EduSat (kiedy nadawał jeszcze na satelicie)? Dlaczego cały czas adresujecie swoje szkodliwe kanały i programy, a nawet filmy i seriale wyłącznie do dzieci i młodzieży? Czy w Polsce mieszkają wyłącznie dzieci? Gdzie fizyka, astronomia, kosmologia, elektronika, informatyka, matematyka, filozofia, etyka(!), język polski, historia, paleontologia, archeologia, robotyka, nanotechnologia, ogólnie inżynieria, technika (np. wojskowa czy kosmiczna) i dziesiątki tysięcy innych, interesujących miliony myślących osób, tematów? Gdzie są kanały i programy prezentujące te wysoce pożyteczne dla przyszłych pokoleń i ludzkości treści? Dziesiątki razy pisałem już do tych największych ze wszystkich szkodników TVP (do Telewizji Polskiej), ale oni mają za nic edukację. W ich mniemaniu edukacja się nie opłaca, liczy się tylko i wyłącznie ich własny zysk, liczą się tylko pieniądze, które mogą na głupich Polakach zarobić. I to ma być telewizja publiczna? Cała nadzieja w prywatnych nadawcach z wyobraźnią, dla których nie liczy się tylko, ile mogą na ogłuiałych Polakach zarobić, takich jak właściciel kanału dla dzieci "Da Vinci Learning". Tylko, żeby znalazł się w końcu jakiś nadawca, który zrobi taki pożyteczny kanał także dla dorosłych! Przecież w Polsce i na Świecie nie żyją / nie mieszkają wyłącznie małe dzieci i nieinteligentne kobiety (to, jeżeli chodzi o te wszystkie ówczesne, wysoce szkodliwe, kobiece serialidła i pseudo rozrywkowe programidła, np. na TVP, TVN-ie czy Polsacie)."
 1  
Bardzo chciałbym mieć tą telewizję!
 0  
Moja córka lubi anime, więc jestem całkiem zadowolona. Jej ulubionym obecnie jest "Fairy Tail".
 0