Łukasz Szewczyk29.08.2016 (12:43)23 komentarze

Pod koniec września 8TV zastąpi Eskę TV w DVB-T. Co w ramówce?

Już 28 września 2016 roku do oferty kanałów dostępnych w telewizji naziemnej cyfrowej (DVB-T) dołączy nowy kanał 8TV. Stacja zastąpi obecny dotąd na pierwszym multipleksie (MUX 1) kanał muzyczny Eska TV, który nadal będzie dostępny, ale tylko w internecie oraz u kablowych i satelitarnych operatorów.
8TV
Nowa stacja 8TV rozpocznie nadawanie 28 września 2016 roku - zapowiada oficjalnie Grupa ZPR Media, nadawca kanału. 8TV to kanał o charakterze muzyczno-rozrywkowym. Prezentować będzie popularną, pogodną muzykę współczesną: głównie POP, a także największe hity lat 80-tych i 90-tych. W ofercie programowej znajdą się również seriale i programy rozrywkowe. Dyrektor programową 8TV jest Barbara Wiśniewska-Grzesiak.
Eska TV nie zniknie z życia fanów. Nadal będzie prezentować, ulubioną przez młodą część widowni telewizyjnej, muzykę. Postawimy także na większą synergię z Radiem Eska. Natomiast na antenie 8TV będą grane wideoklipy artystów z nurtu POP, POP-rock i dance. Nie zabraknie największych przebojów, optymistycznych dźwięków i sentymentalnych ballad. To będzie stacja grająca pozytywnie i z uśmiechem, bo do takich ludzi ją kierujemy. 8TV będzie stacją bogatszą programowo. Oprócz muzyki na widzów czekają wysokiej jakości programy rozrywkowe, w tym produkcje własne - mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, dyrektor programowa
8TV zastąpi na MUX 1 stację ESKA TV. Nowy kanał będzie bardziej uniwersalny. Umożliwi rozwinięcie tematyki oferowanych przez nas programów. Dotychczasową stację TV oglądały osoby w wieku 16-35 lat, a dzięki wzbogaconej ofercie programowej poszerzymy grupę naszych odbiorców o widzów w wieku 35-45 lat. Nadal głównym atutem stacji pozostaje oferta muzyczna, ale teraz, zgodnie z przyznaną 8TV koncesją, w większym niż dotychczas stopniu, będziemy emitować także programy rozrywkowe, poradnikowe, programy typu reality oraz seriale fabularne - mówi Ewa Lampart, dyrektor zarządzająca kanałem 8TV.
Stacja 8TV będzie dostępna za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej MUX 1 oraz w ofercie kablowo-satelitarnej, natomiast muzyczna stacja Eska TV będzie dostępna wyłącznie w sieciach kablowych i satelitarnych oraz w internecie.

Komentarze (1 - 10 z 23)

Ciekawe czy Eska TV pozostanie w UPC :)
 7  
Fajne będzie eska tv i eska party tv internecie. Satelitarnych tez będzie fajne. Będzie UPC Eska.tv.
 6  
Przepraszam czy to jest żart ? Ktoś sobie jaja robi ze mnie w tym momencie ESKA miała u mnie naprawdę wielki szacunek u mnie za muzykę było można odpalić muzykę i posłuchać u mnie miała wielki szacun za to :)
 1  
Ja myślę, że aby nie stracić na jakichkolwiek zyskach to Ci operatorzy którzy mieli Eska TV dostaną tą nową wersję :)
 8  
Nic zamienią na jeszcze mniej.
 3  
Muzyka w Esce jest bardzo słaba, ale podmienią ją na jakiś dziwny miks VOX TV (bo tak trzeba określić "hity lat 80 i 90"), dawnej Eski ("POP" pisany idiotycznie wersalikami) i... stacji typu TV 6. Groch z kapustą. Wszystko by upchnąć telezakupy i kolejną telenowelę "dokumentalną".
 19  
Ja jednak liczę, że na 8tv będzie parę fajnych serial z lat 90 np, "California Dreams, Mr. Rhodes, Czy boisz się Ciemności?, Teen Angel, Dziewczyna z komputera, Clase 406, SpeelBlinder. A co do muzyki ja lubię lata 80 i 90, oby tylko nie dali w tym kanale paradokimentu typu "Szkoła".
 3  
Czyli idą drogą Vivy i MTV coraz mniej muzyki a więcej reality i seriali młodzieżowych tych oczywiście amerykańskich lub na amerykańskiej licencji których jest już do wyżygu.
Dziwię się że KRRiTV godzi się na takie zmiany bez mrugnięcia okiem.
 15  
Eska tv pozostanie w upc, ale wcale nie oznacza to wprowadzenia do oferty kanału 8Tv. "Ósemka" będzie dostępna w naziemnych mux-ach, ale nie należy do grupy kanałów "must carry" więc jej wprowadzenie do ofert wraz z esla tv będzie zależeć od zawartych umów pomiędzy operatorami a nadawcą.
 6  
A jak myślicie od kiedy i gdzie np. w Esce tv będzie promowanie nowego kanału i informacja o tym że Eska tv zniknie z Muxu 1? Czy będzie tak że na 2 dni przed emisją będą informować o zmianach na pasku czy raczej poprzez szerszą kampanię Eski Tv i Ósemki tv, bo jak osoby które nie mają neta dowiedzą się że Eska tv zamienia się w Ósermkę tv. ?
 2