Łukasz Szewczyk01.09.2016 (15:20)13 komentarzy

Telewizja Wirtualnej Polski ruszy w grudniu

Telewizyjny kanał Wirtualnej Polski ma wystartować na początku grudnia 2016 roku. Docelowo kanał ma być dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Programy prowadzić mają znane twarze, wśród nich m.in. Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, czy Tomasz Machała.
WP TV
Zarząd Grupy Wirtualnej Polski zapowiada, że nowy kanał telewizyjny WP ma rozpocząć nadawanie 2 grudnia 2016 roku. Nie wiadomo czy od samego początku kanał będzie dostępny w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji (DVB-T). Jak podaje rpkom.pl, twórcy stacji wciąż prowadzą rozmowy z firmą Emitel dosyłającą sygnał. Spółka zapewnia jednak, że rozmowy są w finałowej fazie i możliwe jest, że nowy multipleks ruszy jeszcze w tym roku.
Od samego początku nadawania kanał ma być dostępny w ofertach sieci kablowych. Zarząd Wirtualnej Polski dąży także do tego, by od dnia startu kanał dostępny był także na przynajmniej jednej platformie satelitarnej.

Jak już informowaliśmy, nowy kanał ma być kierowany przede wszystkim od osób silnie osadzonych w tradycji, wartościach rodzinnych i lokalnych sieciach społecznych, ale idących z duchem czasu i postępem technologicznym - nie bojące się otwierać na świat i nowe doświadczenia, także te związane ze zróżnicowaną konsumpcją mediów. W całodobowym programie znajdą się audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą również obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów.

Twarzami kanału WP będą m.in. Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, Aleksandra Szwed, Tomasz machała, Małgorzata Ohme i Małgorzata Serafin. Z nieoficjalnych informacji medialnych wynika także, że do kanału może dołączyć także Maciej Orłoś.
rpkom.pl

Komentarze (1 - 10 z 13)

Za kilka lat (max. 10 lat) DVB-T pozamiata wszystkie kablówki, CP oraz NC+. Płatna TV ma coraz mniej abonentów. Młodzież ma wywalone za płacenie za miliony reklam na 200 kanałach polskojęzycznych dostępnych u płatnych operatorów. Młodzież ma internet.
 21  
czyli do grudnia będą plansze a TVP na MUX8 coś planuje poza TVP Sport w lutym ?
parodia
 5  
CZY TO COS BEDZIE W ,,HD,,CZY SD
 4  
Super ! To w sumie do końca roku w naziemnej telewizji DVB-T mają być 32 kanały w tym cztery w HD . No i właśnie zakończę współprace z nc+. Bo nie zamierzam płacić dwóch abonamentów do tzw ,,mediów narodowych i do nc+.
 5  
w DVB-T na pewno w SD bo nie maja tyle miejsca
 4  
Super bełkot. Prawda jest taka muliplex 8 juz nadaje tylko obraz testowy bo musiano go uruchomić . Ten kanał wp1 może juz nadawać bo sygnał jest w eterze.Przed końcem roku uruchomiona zostanie transmisja w wiekszości polski.
 3  
Pani Małgorzata Ohme jest "umoczona" w dziką reprywatyzację w Warszawie. Nie wróży to dobrze wizerunkowi stacji. Na ich miejscu bym szybko zrezygnował ze współpracy.
 3  
Super bełkot. Prawda jest taka muliplex 8 juz nadaje tylko obraz testowy bo musiano go uruchomić . Ten kanał wp1 może juz nadawać bo sygnał jest w eterze.Przed końcem roku uruchomiona zostanie transmisja w wiekszości polski.
Dopóki MUX-8 nie osiągnie 80% pokrycie, które teoretycznie powinno zostać osiągnięte pod koniec 2016 (biorąc pod uwagę polskie realia - interpretuj jako grudzień), nadawcom nie opłaca się uruchamiać kanałów. TVP przy tym status quo również nie widzi potrzeby składania teraz wniosku o koncesję dla TVP Sport w DVB-T. Dopiero przy 80% pokryciu rozpoczną przygotowania do uruchomienia emisji w NTC. Rzecz w tym, że już opłacają koncesję na nadawanie, a gdyby uruchomili swoje kanały w DVB-T, to nawet przy obecnym, teoretycznie ponad 40% pokryciu czerpaliby zyski z reklam.
 49  
A po co takie śmiecie na eterze?
 1