Łukasz Szewczyk19.09.2016 (17:37)16 komentarzy

"Ant-Man", "Obce niebo", "No Escape", nowe seriale - październik w HBO i Cinemax

"No Escape", "Obce niebo", "Creed: Narodziny legendy", "Ant-Man" i "Zwierzogród" - to główne premiery filmowego października na antenie HBO. Na widzów czeka także wysyp serialowych premier - "Westworld", "Rozwód" oraz "Niepewne".
"Obece niebo"
HBO HD
HBO HD
W październiku 2016 roku kanał filmowy HBO w ramach niedzielnego pasma premierowego przygotował następujące pozycje filmowe:
"No Escape" (2 października) - wciągający film akcji o amerykańskim przedsiębiorcy, który ląduje wraz z rodziną w samym centrum krwawych zamieszek w Azji. W rolach głównych Owen Wilson, Lake Bell oraz Pierce Brosnan
"Obce niebo" (9 października) - oparta na faktach opowieść o parze polskich imigrantów, którzy toczą dramatyczną walkę o odzyskanie swojego dziecka. W głównych rolach Agnieszka Grochowska (Złote Lwy) oraz Bartłomiej Topa. Film zdobył Nagrodę Główną na festiwalu "Off Camera" w Krakowie
"Creed: Narodziny legendy" (16 października) - - Rocky Balboa powraca na ring jako trener utalentowanego młodego pięściarza, który walczy o swoją przyszłość. Sylvester Stallone za swoją rolę otrzymał Złoty Glob i nominację do Oscara
"Ant-Man" (23 października) - nagrodzona statuetką Saturna ekranizacja kultowego komiksu wydawnictwa Marvel. Superbohater o rozmiarach mrówki próbuje ocalić świat
"Zwierzogród" (30 października) - produkcja wytwórni Walta Disneya o niezwykłej metropolii zamieszkiwanej przez zwierzęta. Króliczyca Judy Hops, świeżo upieczona policjantka, musi rozwiązać skomplikowaną kryminalną zagadkę. Pomaga jej w tym chytry lis, Nick Bajer. W polskiej wersji językowej głosów użyczyli m.in. Julia Kamińska, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk i Barbara Kurdej-Szatan

Pozostałe premiery filmowe miesiąca w HBO to: "Seks według Eda" (6 października), "Tadż Mahal" (13 października), "Testament młodości" (14 października), "Niedzielny koń" (15 października), "Młody Kieslowski" (20 października), "Manglehorn" (21 października), "Tancerz na życzenie" (22 października), "Pułapka" (27 października) oraz "Gęsia skórka" (28 października), "


Październik na antenie HBO to także wysyp nowych seriali:
"Westworld" (od 3 października) - zrealizowany z rozmachem nowy serial HBO to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Jonathan Nolan. Gwiazdorska obsada: Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden i Jeffrey Wright (premiera 3 października w HBO o godz. 3 w nocy oraz powtórka 3 października o godz. 20.10)
"Rozwód" (od 10 października) - nowy serial komediowy HBO z Sarah Jessicą Parker w roli dojrzałej kobiety, która po wielu latach małżeństwa postanawia rozwieść się ze swoim mężem. Na ekranie partneruje jej znany z filmu Bezdroża Thomas Haden Church
"Niepewne" (od 10 października) - błyskotliwy i pełen autentyzmu serial komediowy HBO o życiu współczesnych młodych Afroamerykanek. Jego pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana amerykańska blogerka Issa Rae

Z kolei w HBO3 "Angie Tribeca II" (od 8 października) - drugi sezon serialu komediowego o przygodach ekscentrycznej policjantki z Los Angeles (Rashida Jones), która razem ze swoim zespołem rozwiązuje najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki.
Na antenach HBO kontynuowane będą także seriale "Ray Donovan 4" i "W potrzebie" oraz programy "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3" i "Rozmowy Billa Simmonsa".

W ramach dokumentalnego cyklu Bez Cenzury kanał HBO2 pokaże dwa premierowe filmy "Brand: Nowe wcielenie" (5 października) yo dokument o niezwykłej przemianie Russella Branda, pełnego sprzeczności artysty, którego charyzma i zaangażowanie zmobilizowały miliony ludzi do przeciwstawienia się establishmentowi. Z kolei "Houston, mamy problem" (19 października) to błyskotliwy dokument HBO Europe poświęcony legendarnej tajnej umowie, którą w latach zimnej wojny mieli rzekomo podpisać John F. Kennedy oraz Josip Broz Tito.

Cinemax
Cinemax
W październiku 2016 roku Cinemax zaprezentuje następujące premiery filmowe: "Czas próby" (2 października), "Staw" (5 października), "Frajer" (10 października), "Superego" (12 października), "Porwane w Cleveland" (12 października), "Widzę, widzę" (14 października), "Freistatt" (15 października), "Bandyci i aniołki" (16 października), "Denat" (21 października), "Grizzly" (23 października), "Adidas kontra Puma" (24 października), "Zadziwiające życie" (26 października) i "Szefowie wrogowie 2" (30 października).

Z kolei Cinemax2 pokaże takie premiery jak: "James White" (1 października), "Śpiący olbrzym" (2 października), "Odruch serca" (7 października), "Akuszerka" (8 października), "Nawet góry przeminą" (9 października), "Krwawe gody" (14 października), "Cień mgły" (15 października), "Wygnanie" (16 października), "W Hongkongu jest już jutro" (18 października), "Statek" (22 października), "Spalone" (23 października), "Z podniesionym czołem" (29 października) oraz "Jestem żołnierzem" (30 października).

Od 6 października kanał Cinemax2 rozpocznie emisję serialu "Treme". Jest to serial produkcji HBO o mieszkańcach nowoorleańskiej dzielnicy Treme, prawie całkiem zniszczonej w 2005 roku przez huragan Katrina. Dwa odcinki, w tym nominowany do nagrody Emmy odcinek premierowy, wyreżyserowała Agnieszka Holland

Komentarze (1 - 10 z 16)

To są jakieś jaja.
Na tańszym Cinemax znacznie więcej premier niż na droższym HBO.
A może by tak połączyć HBO z Cinemax (w jednej cenie) i pakiet HBO byłby najlepszym filmowym pakietem premium w Polsce.
 0  
Ja za HBO, HBO GO i Cinemax płacę 36 złotych, przecież to właściwie jeden kanał dzielony na dwa.
 4  
Propozycje na HBO na pazdziernik odpowiadają mi jest dobrze.
 8  
cała treść Cinemax dostępna jest na HBOGO;)
 4  
Prawie cała. Zdarzają się wyjątki których nie ma w HBOGO ale są to zazwyczaj stare filmy ktore czasem Cinemax wmituje pozno w nocy. Na samym HBO tez zdarza się taka sytuscja ze leci cos czrgo nie ma na HBOGO.
 8  
A może by tak połączyć HBO z Cinemax (w jednej cenie) i pakiet HBO byłby najlepszym filmowym pakietem premium w Polsce.
Jest popularny operator kablowy w PL u którego Cinemax można sobie dobrać za 1 zł do HBO wystarczy odrobina wysiłku :-) FilmBox też można mieć za 1 ziko.

Ja za HBO, HBO GO i Cinemax płacę 36 złotych
Ja za HBO, HBO GO, Cinemax i FilmBox płacę 32 zł :-)
 8  
A może by tak połączyć HBO z Cinemax (w jednej cenie) i pakiet HBO byłby najlepszym filmowym pakietem premium w Polsce.
Już dawno temu tak było i nazywało się to "HBO MaxPak". Cinemax emituje bardziej ambitne i nietuzinkowe produkcje natomiast w HBO lecą głównie telewizyjne premiery hitów prosto z kina i produkcje własne HBO. Zdecydowanie warto mieć Cinemax. Jeśli chodzi o film to Cinemax oglądam nawet częściej niż HBO. Cinemax to taki najmniej doceniony kanał filmowy w Polsce. Bo mają naprawdę świetne produkcje, a mało osób w ogóle wie że taki kanał istnieje. HBO nawet nie reklamuje tego kanału.
 6  
Paczkę cinemax mam od początku jak pojawił się ten kanał. Najpierw nie dało się go chyba dokupić oddzielnie tylko trzeba było wybrać powiększony pakiet hbo maxpak. To wszystko jeszcze w czasach kablowej tv analogowej (ach.., stare dobre czasy). I nie wyobrażam sobie by nie mieć tego kanału. Kino dla prawdziwych koneserów. Bardzo dobre produkcje, świetne uzupełnienie pakietu hbo! Polecam.
 3  
A mi wystarcza samo HBO GO i apka na smart tv bo nie lubię być niewolnikiem ramówki. W HBO GO jest 98% treści z HBO i Cinemax + opcja live streamu kanałów HBO. Jakość obrazu jest bardzo dobra.
 3  
JA ZA CINEMAX 1ZL, FILMBOX 1ZL, HBO 25ZL. I TO W UPC :p
 4