Łukasz Szewczyk27.09.2016 (17:23)16 komentarzy

Eska TV stawia na muzykę i znika z naziemnej TV. Gdzie będzie dostępna?

Od 28 września 2016 roku Eska TV znika z naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Stacja dostępna będzie w Internecie, w aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne. Stacja w nowej odsłonie stawia na muzykę. Oferta muzyczna i programowa Eski TV będzie stopniowo integrowana z pasmami Radia Eska.
Eska TV
- Słuchacze Radia Eska stanowią dla nas ważny punkt odniesienia, jeśli chodzi o zmiany wprowadzane obecnie w ofercie muzycznej Eski TV. Podążając za aktualnymi trendami w odbiorze mediów przez młodych ludzi, postawiliśmy także na nowe drogi dotarcia, takie jak uruchomiona właśnie aplikacja mobilna Eski TV - mówi Iga Mackiewicz, dyrektor programowa sieci Radia Eska i kanału muzycznego Eska TV. - Teraz swoją ulubioną muzyczną telewizję będą mogli mieć zawsze ze sobą w urządzeniu mobilnym - dodaje.
Jak podaje nadawca, od 28 września Eska TV dostępna będzie u następujących operatorów: platforma nc+ (kanał 168), UPC Polska (kanał 701 lub 785 w zależności od modelu dekodera), INEA (kanał 727), TOYA (kanał 737), NETIA (kanał 227). Eskę TV oglądać można także w serwisie eskaGO.pl oraz poprzez anteny satelitarne.

Aplikacja Eska TV
Aplikacja Eska TV
Uruchomiona właśnie aplikacja mobilna umożliwia oglądanie Eski TV na telefonach z systemami iOS i Android. Odbiorca może decydować, w jakiej jakości chce oglądać stację, a także może wybrać odtwarzanie audio. Projekt aplikacji przygotował Dział E-Technologie TIME SA we współpracy ze spółką Supermedia Interactive.

Komentarze (1 - 10 z 16)

A CP gdzie wcieło ich ?.
 11  
Tłumacząc korporacyjny bełkot na język zrozumiały dla ludzi: "Oglądalność Eski TV w NTC leci na łeb dlatego rezygnujemy z tej formy emisji i skupimy się tylko na kablówkach i satelicie, oczywiście w wersji SD, aby całkowicie ograniczyć koszty emisji:.
 26  
kwa kwak kwa
 17  
Super się, Eska.tv jest UPC.
 6  
To już wiemy że na pewno nie zobaczymy eski tv w cyfrowym Polsacie ciekawi mnie tez jak to będzie w przypadku 8tv czy pojawi sie wszedzie czy tez nie.jutro o 6 rano sie wszystko tak naprawde okaże jak będzie wyglądać 8tv a jak eska tv
 12  
Eska będzie CP i NC+
 6  
ESKA TV nadaje też HD od jakiegoś Czasu ale mało dostępna u dużych operatorów.
 8  
jakoś nie będę płakał
 11  
Ramówka na październik jest podobna do tej co teraz.na plus są oczywiście dwa nowe programy czyli instalista i pozdro lista.cieszą mnie też powroty co się słucha który poprowadzi Nina i miejskiej listy którą poprowadzi ola.na minus to że nie wyrzucili wczorajszych czyli taśmy prawdy,ten program leci juz od 2 lat i jej nie potrzebny bo tylko zaśmieca ramówkę.mam nadzieje że wraz z kolejnymi miesiącami oferta programowa będzie się poszerzać.czekam na powrót np.impreski multipremier top 5 weekend z jankesem który mógłby prowadzić jankes,nowe tematy weekendu specjalnego i większa współpraca z radiem eska.to by było fajne
 4  
Nastepna zapchaj dziura.
 9