Łukasz Szewczyk04.10.2016 (19:52)brak komentarzy

Kryminalny serial "Cromo" w Ale kino+

W październiku Ale kino+ na swojej antenie będzie emitował serial kryminalny "Cromo", który opowiada historię trójki aktywistów, których połączyło nie tylko społeczne zaangażowanie, ale także erotyczna fascynacja.
"Cromo"
Świetnie nakręcony, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty eko-thriller to historia miłosnego trójkąta, którego akcja rozgrywa się między Antarktydą, a bagnistymi pustkowiami Ameryki Południowej. To także historia niestrudzonej walki z potęgą wielkich korporacji, za którą bohaterowie mogą zapłacić najwyższą cenę. Za reżyserię serialu odpowiada autorka znakomitego, nagrodzonego Grand Prix w sekcji Tydzień Krytyki Filmowej (La Semaine de la Critique) MFF w Cannes debiutu "XXY" Lucia Puenzo. Współtwórcami serii są natomiast Nicolas Puenzo, producent filmowy i operator, a także Pablo Fendrik, reżyser oryginalnego i dobrze przyjętego westernu "Żar".
Valentina, idealistka i aktywistka, podróżuje po wschodniej Argentynie i bada stan tamtejszej wody. Zatrzymuje się w błotnistym miasteczku Corrientes, nie spodziewając się, jak niebezpieczne jest to miejsce. Odkrywa tam skażenie wody, które ma śmiertelny wpływ na życie okolicznych mieszkańców. Za swoje odkrycie ginie. Zagadkę jej śmierci próbują rozwiązać - mąż Valentiny Diego oraz ich najbliższy przyjaciel i współpracownik, a zarazem... kochanek Valentiny, Simon.

Premierowe odcinki serialu "Cromo" na antenie Ale kino+ w każdą środę od 12 do 26 października, po godzinie 20:10.