Łukasz Szewczyk07.10.2016 (16:58)brak komentarzy

80 urodziny Osieckiej w radiowej Trójce. Koncert Katarzyny Groniec

W niedzielę (9 października 2016 roku) mija 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji przez cały dzień na antenie radiowej Trójki będzie można usłyszeć piosenki z tekstami jej autorstwa. Podsumowaniem dnia będzie wieczorny koncert Katarzyny Groniec w Muzycznym Studiu Trójki, poświęcony twórczości jubilatki.
9 października, w 80. rocznicę urodzin poetki, przez cały dzień słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą przeboje z tekstami autorstwa Osieckiej. Od godziny 7:00 do 18:00, po serwisach informacyjnych będzie emitowany jeden utwór. Wyboru piosenek dokonał Piotr Metz - szef redakcji muzycznej Trójki.
O godzinie 19:05, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 rozpocznie się koncert Katarzyny Groniec dedykowany jubilatce. W trakcie wieczoru rozbrzmiewać będą mniej znane aranżacje utworów Osieckiej, które znalazły się na ostatniej płycie piosenkarki zatytułowanej "ZOO". Transmisja na antenie Trójki.

Agnieszka Osiecka / Fot. Portal Polskiego Radia
Agnieszka Osiecka / Fot. Portal Polskiego Radia
Agnieszka Osiecka - poetka, pisarka, dziennikarka, reżyserka. Jest autorką ok. 2000 tekstów piosenek wielu polskich artystów. W 1956 roku ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1963-1969 współpracowała z Polskim Radiem. Jako redaktorka prowadziła w nim Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek oraz pozwoliło wypromować wiele gwiazd polskiej estrady.