Łukasz Szewczyk08.10.2016 (19:50)2 komentarze

"Całkowity zakaz aborcji - błogosławieństwo czy przekleństwo" w TVN Style

Nikaragua to dziś jeden z pięciu krajów na świecie, w którym aborcja jest bezwzględnie zabroniona. Prawo zabrania jej wykonywania nawet w przypadku gwałtu, kazirodztwa, czy zagrożenia życia kobiety.
Nowa szata TVN Style - jesień 2014
Dr Carla Cerrato, znana i ceniona pani doktor z Klinik Położnictwa i Ginekologii, każdego dnia zmaga się z najgorszym dla lekarza dylematem moralnym. Złamać prawo, ryzykować więzienie i własną karierę czy ratować życie?

W ciągu tygodnia około siedmiu dziewczynek poniżej czternastego roku życia trafia na jej oddział położniczy, a wiele z nich umiera w trakcie porodu. Jest sporo pacjentek z ciążą, która nie ma szans być donoszona. Uszkodzone płody, przodujące lub odklejające się łożyska, zakażenia, odejście wód płodowych. Żadne z dzieci nie przeżyje, a jednak dopóki bije serce płodu, prawo nie pozwala przerwać ciąży i ratować matki. Zaangażowana dr Carla zrobi wszystko, żeby pomóc jak największej ilości kobiet. Gdy komplikacje zagrażają życiu matki, stosuje tzw. aborcję terapeutyczną. Niestety nowe prawo zabrania także tej praktyki, zmuszając lekarzy do ignorowania kodeksu moralnego i podstaw swojego zawodu.
Emisja filmu dokumentalnego "Całkowity zakaz aborcji - błogosławieństwo czy przekleństwo" na antenie TVN Style w niedzielę (9 października 2016 roku) o godz. 23.15.
TVN Style

Komentarze (1 - 2 z 2)

Niestety fanatyzm w żadnym przypadku nie jest korzystny. Jak chcą walczyć z aborcjami to najpierw niech zajmą się ponad kilkudziesięcioma tysiącami nielegalnych aborcji rocznie. Jak już ludzie będą wyedukowani a środki antykoncepcyjne tanie to wtedy możemy rozmawiać czy dalsze zaostrzanie przepisów ma sens.

Promowana przez te środowisko wstrzemięźliwość przed małżeńska nie wszystkie problemy niechcianych ciąży załatwia. Zresztą o czym tu mówić jak nawet ponad 25% katolickich księży ma problem z dotrzymaniem celibatu a co dopiero mówić o "cywilach".
 0  
@Wiedzący
lecz się debilu u POsrańców i KODziarzy
 1