Łukasz Szewczyk17.10.2016 (13:11)3 komentarze

Olivia Wieczorek jedzie na Eurowizję Junior 2016. Transmisja w TVP1 (wideo)

Olivia Wieczorek wygrała Krajowy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2016. Piosenką "Nie zapomnij" będzie reprezentowała Polskę podczas Eurovision Junior w Valletcie na Malcie. Transmisja 20 listopada 2016 roku w TVP1.
Olivia Wieczorek - Eurowizja Junior 2016 / Fot. TVP/JanBogacz
Olivia Wieczorek - Eurowizja Junior 2016 / Fot. TVP/JanBogacz
Olivia ma 13 lat, pochodzi z Jarocina. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat, uczestnicząc w konkursie kolęd i pastorałek. W następnym roku zaśpiewała przed Joanna Zagdańską, Majką Jeżowską i Elżbietą Zapendowską w warszawskiej Dorożkarni, uczestnicząc w konkursie Ten Ton. Później wzięła udział w wielu konkursach. Została też dostrzeżona przez Piotra Rubika, który specjalnie na Eurowizję Junior 2016 skomponował dla niej utwór "Nie zapomnij". Tekst piosenki napisał Dominik Grabowski.

O możliwość reprezentowania Polski na Eurovision Junior z Olivią Wieczorek rywalizowali: Julia Chmielarska, Urszula Dorosz, Dominika Ptak, Ania Dąbrowska, Amelia Andryszczyk, Zespół Wamway w składzie: Amelia Wróblewska, Jagoda Król, Igor Borecki i Aleksander Papakiriacou, ponadto Zespół Asmki z Amelią Zduńczyk, Anną Kugel, Natalią Pawlikowską i Malwiną Skorek, a także Zespół Arfik, czyli Weronika Lalik, Olga Mazurek, Zuzanna Abramowska, Zofia Gaborska i Oliwia Tychawska. Podczas Koncertu wykonawcy zaprezentowali specjalnie zaaranżowane dla nich utwory.

Krajowe eliminacje, transmitowane przez TVP1, otworzyła zwyciężczyni Junior Eurovision 2015 - Destiny nagrodzoną piosenką "Not My Soul". Ze swoimi utworami wystąpiły też jurorki polskich eliminacji Eurowizji Junior 2016: Margaret i Anna Wyszkoni, a koncert poprowadził Radek Brzózka.

Finałowy koncert Międzynarodowego Finału Eurovision Junior 2016 odbędzie się 20 listopada 2016 roku. Transmisja w TVP1 od godziny 16.00.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Bardzo się cieszę ze Polska wróciła na Eurowizję Junior. Ślędzę ten konkurs od lat. Nie tylko sam finał ale kulisy i przygotowania i wiem że to jest super przygoda dla dzieciaków . Integracja i zabawa ale no rywalizacja też. Oliwia jest super dziewczyną widać w niej tą naturalność i skromność. Jest sobą i nie próbuje udawac kogoś innego. Piękny glos piękna piosenka i najlepsza ze wszystkich podczas preselekcji najbardziej zapamiętywana. Wiec nic dziwnego że wygrała. Uważam że Polska ma duże szanse zająć przynajmniej wysokie miejsce. Dodam że bardzo fajne preselekcje zorganizowała Polska i wow za zaproszenie Destiny ktora w zeszlym roku wygrala
 1  
Nie z Jarocina tylko z Goliny
 3  
Propaganda trwa w najlepsze.
 2