Łukasz Szewczyk19.10.2016 (18:07)brak komentarzy

Listopadowy Sens z Natalią Kukulską i audiobookiem "Wybrane przygody Mikołajka"

Od czwartku (20 października 2016 roku) na rynku dostępne będzie listopadowe wydanie miesięcznika Sens. Bohaterką okładki jest wokalistka Natalia Kukulska, która w trudnej, ale szczerej rozmowie o stracie opowiada o tym, jak nieprzewidywalne i kruche potrafi być życie.
Sens - nr 11/2016
Sens - nr 11/2016
Bohaterka listopadowego numeru - wokalistka Natalia Kukulska - w rozmowie z SENS-em szczerze mówi, jak trudno pogodzić się ze śmiercią rodziców i dlaczego nie powinno się oceniać czyjegoś sposobu przeżywania straty: "Pamiętam, że zaśpiewałam koncert miesiąc po śmierci mojego taty, spotkałam się ze strasznymi opiniami: Jak ona w żałobie może śpiewać?, a ludzie nie wiedzą, że czasem to jest jak terapia, jak powrót do życia."

W temacie numeru "Straty są nam potrzebne do rozwoju" eksperci miesięcznika SENS tłumaczą, dlaczego, choć proces pożegnania bywa bolesny, jest potrzebny, aby rozwijać się i dojrzewać. W wydaniu również: jak stawić czoła stracie oraz mądrze żegnać ludzi, związki, ważne sprawy i niespełnione marzenia? Nauka odpuszczania: jak pożegnać stare i przywitać nowe oraz test dla czytelniczek pt: "Co boisz się stracić najbardziej?"

W "Szkole życia" psycholożka Katarzyna Miller radzi kobietom samotnie wychowującym dzieci, żeby walczyły o swoje szczęście i szukały miłości: "Im bardziej mama jest otwarta i szczera wobec dzieci, tym bardziej będzie dla nich naturalne, że nie chce być sama." Natomiast psychoterapeuta Michał Pozdał zastanawia się czy orientacja seksualna ma wpływ na szczęśliwe życie.
W listopadowym numerze rusza III edycja akcji społecznej "Solidarność Kobiet ma Sens". Istotą akcji jest wzajemne wspieranie się kobiet w środowisku zawodowym, biznesowym oraz prywatnym, które pomaga rozwojowi ich karier oraz wpływa na poprawę jakości życia. Ambasadorkami III edycji akcji są: Katarzyna Miller - psycholożka, pisarka i terapeutka, Monika Mrozowska - aktorka i pisarka oraz Marietta Żukowska - aktorka teatralna i TV. Akcję rozpoczyna debata SENSu pt: "Jakie stereotypy na temat kobiet bolą najbardziej?" - ambasadorki tegorocznej edycji akcji rozmawiają z Pauliną Młynarską o tym, jak sprzeciwiać się społecznym stereotypom i nie przekazywać ich kolejnym pokoleniom.

W ramach akcji w 2016 roku redakcja poprosiła ambasadorki i czytelniczki SENSu, aby stworzyły "Dekalog Solidarnej Kobiety", który powstanie na podstawie zaproponowanych przez nie przykazań. Powstanie dziesięć zasad, które pomogą uwierzyć w kobiecą solidarność i udowodnią, że wzajemny szacunek i wsparcie mają sens.

Do części nakładu miesięcznika dołączony jest audiobook "Wybrane przygody Mikołajka". Płyta zawiera kultowe opowiadania o małym urwisie w mistrzowskim wykonaniu Jerzego i Macieja Stuhrów, dostępne w formacie CD i MP3.

Listopadowe wydanie miesięcznika "SENS" ma objętość 132 stron, ukaże się w nakładzie 51 tys. egz. i cenie 9,99 zł., (cena z płytą 13,99 zł).

Wydanie wsparte będzie kampanią prasową: (Zwierciadło, Dobre Wnętrze, M jak mieszkanie, Co Jest Grane), w Internecie (Zwierciadlo.pl, Facebook, e-darling, WP, Onet), w radiu (Radio Kolor, Zet Chilli).