Łukasz Szewczyk20.10.2016 (15:53)brak komentarzy

Rusza XV edycja akcji Choinki Jedynki. "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia"

W niedzielę (23 października 2016 roku) rusza akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2016", której celem w tym roku, jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta. Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączą się przyjaciele Radiowej Jedynki - osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu.
Choinki Jedynki
Już po raz piętnasty Program Pierwszy Polskiego Radia organizuje "Choinki Jedynki". W ramach akcji powstaną obrazy i rysunki, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta. Autorami malunków zatytułowanych "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" będą, dzieci biorące udział w konkursie, Przyjaciele Radiowej Jedynki, a także podopieczni obu fundacji.
W najbliższą niedzielę 23 października wystartuje konkurs rysunkowy dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 16, który potrwa do 22 listopada 2016. Prace w dowolnej technice o tematyce "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", nadsyłane do Radiowej Jedynki, oceni jury w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka, dr Katarzyna Kasia oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Jury wybierze 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 10 grudnia 2016 roku na antenie Radiowej Jedynki wraz z 12 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Brata Alberta. Licytację w godz. 8.00 - 19.30 poprowadzą Małgorzata Raducha i Piotr Gociek oraz Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych.

Jak co roku do akcji włączą się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów, które 4 grudnia w siedzibie Polskiego Radia namalują obrazy pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Relację z tego wydarzenia w specjalnym wydaniu "Czterech Pór Roku" przeprowadzą Marta Januszewska i Roman Czejarek. Dzięki streamingowi video, którego gospodarzami będą Monika Tarka i Robert Kilen, wydarzenie będzie można obejrzeć na stronie internetowej Programu Pierwszego Polskiego Radia. Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki podczas aukcji w dniach 5-9 grudnia br. ("Cztery Pory Roku" godz. 9.00 - 11.55) zlicytuje na antenie Małgorzata Raducha.

Radiowa Jedynka będzie informować o całym przedsięwzięciu, zachęcając najmłodszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie, a dorosłych - w wieńczącej go licytacji.