Łukasz Szewczyk26.10.2016 (17:03)2 komentarze

Wiara, rodzina, homofobia, coming out rugbisty, Conchita - wieczór LGBT w Planete+

Dokumentalny kanał Planete+ nie lęka się odważnych tematów. W środę (26 października 2016 roku) stacja przygotowała wieczór z filmami LGBT. Wśród tematów m.in. wiara i homofobia, życie gejów w Pakistanie oraz pierwszy coming out rugbisty.
How Gay is Pakistan?
Wieczór z dokumentami LGBT na antenie Planete+ rozpocznie film "Wiara, rodzina, homofobia" (26 października o godz. 21.00). Prześladowania, pobicia i upokorzenia, z którymi każdego dnia spotykają się geje to jedynie wierzchołek góry lodowej. Na całym świecie są tysiące homoseksualistów, którzy muszą wybierać między popędem seksualnym, wiarą i akceptacją ze strony rodziny. W jaki sposób wiara ma chronić przed homoseksualizmem? Czy jest to w ogóle możliwe? Jest to dokument o nierozwiązywalnym konflikcie między dwoma wielkimi przeciwnikami - religią i popędem.
Premierowo Planete+ pokaże film "Jak być gejem w Pakistanie?" (26 października o godz. 22.00). Mawaan Rizwan podróżuje po swojej ojczyźnie, aby pokazać, jak wygląda życie osób z kręgu LGBT w Pakistanie oraz gdzie homoseksualizm jest nielegalny i uważany za chorobę. Podczas podróży po Pakistanie Mawaan Rizwan poznaje ludzi deklarujących się jako homoseksualiści i transwestyci oraz żyjących według własnych przekonań, pomimo ciągłego strachu przed prześladowaniem. Z jednej strony mieszkańcy oferują mu ziołowe leki, które mają pomóc mu wyleczyć się z homoseksualizmu, z drugiej zaś Mawaan odnajduje szokujący świat, w którym choć oficjalnie prawa osób LGBT są restrykcyjnie ograniczone, kontakty ludzi tej samej płci występują często.

Trzecią pozycją wieczoru będzie film "Gareth Thomas - coming out rugbisty" (26 października o godz. 23.00). Czy brutalny świat rugby jest gotowy na przyjęcie do swojej społeczności geja? Znany z twardej gry Gareth "Alfie" Thomas zszokował świat informacją o swoim coming oucie. Od tego momentu w jego życiu wszystko się zmieniło. Gareth Thomas to jedyny na świecie gracz rugby otwarcie przyznający się do homoseksualizmu. W tym intymnym portrecie Gareth odkrywa dlaczego do tej pory ukrywał swoją seksualność i dlaczego finalnie postanowił ją ujawnić.

Cykl zakończy film "Conchita - królowa Austrii" (26 października o godz. 00.00). Jest to wgląd w fascynujące życie Thomasa Neuwirtha i jego przygotowań do wydarzenia, które przyniosło mu międzynarodowy rozgłos i sławę. Niesamowita podróż po kulisach życia najsławniejszego transwestyty na świecie - Conchity Wurst. Widzowie udadzą się do miejsc, w których Thomas spędził swoje dzieciństwo i młodość - do miejsc, gdzie narodziła się kobieta z brodą. Dokument przedstawi również drogę do wygranej w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Komentarze (1 - 2 z 2)

media2 usuwa niewygodne komentarze bez podania przyczyny!!! Pod tym tematem popełniłem komentarz, bez wulgaryzmów jednak niezgodny z linią polityczną portalu i jak widać zrobiło się pusto, a przed moim komentarzem były już wcześniej napisane przez innych użytkowników. Jak wynikało z ich treści również nie po myśli administratorów portalu.
Tyle pisania o wolności, a jak praktyka pokazuje nie macie z nią nic wspólnego.
 1  
Towarzysz Bęgowski to facet ,a nie Anna.To Krokodyl jest małpą czy rekinem.
 1