Łukasz Szewczyk28.10.2016 (17:52)9 komentarzy

Serial "Młody papież" w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek odkodowany online

W piątek (28 października 2016 roku) odbędzie się premiera nowego serialu koprodukcji HBO "Młody papież". W role główną Piusa XIII - fikcyjnego, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła, wciela się Jude Law.
"Młody papież" / Fot. HBO
"Młody papież" / Fot. HBO
Produkcja w reżyserii Paolo Sorrentino została uznana za wydarzenie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Serial opowiada historię Lenny'ego Belardo, fikcyjnego, pierwszego w historii Kościoła amerykańskiego papieża, który przyjął imię Piusa XIII. W jego postać wciela się dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law.
Serial zawdzięcza wiele kreacji Jude'a Law. To porywający występ - jego młody papież jest brutalnie kalkulujący, momentami niemalże uroczy, a jednocześnie przerażający - tak o serialu napisał The Guardian
Wszystko wskazuje na to, że wybór młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu. Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i Canal+.
Kto wie, jak skończy się 10-odcinkowy serial Paolo Sorrentino "Młody papież" - zabawna, nieprzewidywalna i przewrotna wizja Watykanu. Po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków w Wenecji prawdopodobnie można stwierdzić, że mamy do czynienia z hitem - napisał popularny The Hollywood Reporter


Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu "Młody papież" odbędzie się w piątek - 28 października 2016 roku o godz. 20.10 na antenie HBO. Obydwa odcinki są dostępne również od samego rana w HBO GO. Premiery kolejnych będą odbywały się co piątek po dwa odcinki co tydzień - zarówno w HBO, jak i w HBO GO. Pierwszy odcinek "Młodego papieża" jest dostępny online w serwisie HBO GO bez rejestracji.

"Młody papież" / Fot. HBO
"Młody papież" / Fot. HBO

Komentarze (1 - 9 z 9)

moze byc ciekawy mam nadzieje ze dorowna Bordziom bo mnie wciognelo ogladanie lubie jak telewizja pokazuje prawdziwe oblicze tej sekty pedofili i zboczencow
 21  
No racja. Tylko, że ten serial kompletnie się nie udał. Przerost formy nad treścią, z powodu słabego, pseudo-intelektualnego scenariusza.
 17  
Mr.Chiquita ty masz pojęcie o kinie i serialach, gimnazjalisto. nie kompromituj się mentalny dzieciaku
 11  
Masoński gniot.
 5  
Sam jesteś "mentalnym dzieciakiem", skoro podoba ci się taka niedoróbka. Banalność niektórych przemyśleń może podobać się jedynie miłośnikom twórczości a'la Coelho. HBO po poprawnym Westworld, teraz zalicza wpadkę, moim zdaniem.
 11  
dracosan
kompromitujesz się jak zwykle
 0  
Ja obejrzałem pierwsze dwa odcinki i powiem ze serial mi sie podoba.Jestem ciekawy co bedzie dalej. Serial jest intrygujący, zaciekawił mnie.
 2  
No racja. Tylko, że ten serial kompletnie się nie udał. Przerost formy nad treścią, z powodu słabego, pseudo-intelektualnego scenariusza.
oceniasz cały serial po 2 odcinkach?
 2