Łukasz Szewczyk09.11.2016 (7:19)14 komentarzy

Nowa TV już nadaje. Informacje, filmy, seriale i kabaret. Jak odbierać?

Dziś, 9 listopada 2016 roku, punktualnie o godzinie 6 rano wystartowała Nowa TV, kanał o charakterze uniwersalnym. Stacja stawia na cztery filary - informacje, kabarety, filmy i seriale. Kanał można odbierać m.in. za pośrednictwem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów płatnej TV.
Prowadzący "24 godziny oline.pl" w Nowa TV / Fot. Nowa TV
Prowadzący "24 godziny oline.pl" w Nowa TV / Fot. Nowa TV
Nowa TV bardzo mocno stawia na rzetelne informacje i publicystykę. Zespół ponad stu redaktorów pracujących w całej Polsce, pod kierownictwem Tomasza Syguta, redaktora naczelnego działu publicystyki i informacji, codziennie przygotowuje wydanie programu "24 godziny online.pl", które widzowie zobaczą na antenie o 18:30. Prowadzą go znane i cenione osobowości telewizyjne: Beata Tadla, Jarosław Kulczycki, Joanna Dunikowska oraz Marek Czyż. Po zakończeniu "24 godzin" widzowie będą mogli zobaczyć publicystyczną audycję "Tu i teraz", która jest rozwinięciem jednego z tematów przedstawionych w materiałach "24 godzin". W każdy piątkowy wieczór, w programie "Ale o co chodzi" Sławomir Jastrzębowski z zaproszonymi do studia politykami rozmawia na tematy, które aktualnie interesują opinię publiczną. Natomiast w każdą sobotę, Marka Czyż wraz ze swoimi gośćmi postara się znaleźć odpowiedzi na ważne, ale często bardzo proste pytania ("Proste pytanie" w soboty, po wydaniu "24 godzin"). W niedziele na "Teraz ja" zaprasza widzów Tomasz Sekielski. Jego autorski projekt łączy dziennikarskie gatunki: klasyczny wywiad z programem typu "one man show" oraz reporterskimi relacjami z całego kraju.


Telewizja Nowa TV zadba także o dobry humor swoich widzów. Specjalnie dla nich powstało show "Nowa Rewia Kabaretowa", w którym występują największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Swoje sprawdzone, najzabawniejsze skecze oraz nowe, premierowe propozycje przedstawią, m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Łowcy.B oraz soliści: Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Tomasz Jachimek
i Katarzyna Pakosińska.

Nowa TV to także oferta różnorodnych filmów fabularnych. Wśród nich: obrazy uznanych reżyserów ("American Beauty", "Ostatni cesarz"), znane produkcje, do których widzowie chętnie wracają ("Opowieść Wigilijna", "Wściekłe psy"), świetne filmy w gwiazdorskiej obsadzie ("W chmurach", "Miss Potter", "Dobry agent"). Nie zabraknie także zabawnych komedii ("Rodzina Addamsów", "Idealny mąż"), wzruszających filmów obyczajowych ("Family Man", "Rozważna i romantyczna", "Moi chłopcy") oraz sensacyjnych produkcji ("Krwawa gra", "Poza prawem", "Gliniarz"). Nowa TV to także kino rodzinne, przy którym fantastyczne chwile spędzą nie tylko najmłodsi widzowie.

Seriale w Nowa TV / Fot. materiały prasowe
Seriale w Nowa TV / Fot. materiały prasowe
Oferta Nowa TV to także seriale. Stacja przygotowała dla swoich widzów wiele serialowych niespodzianek, m.in. nieemitowany dotąd w ogólnodostępnej polskiej telewizji, szpiegowski "No Limit" (serial wyprodukowany przez Luca Bessona), francuska, kryminalna nowość pt. "Detektyw Cain" oraz pełen niezwykłych zwrotów akcji, sensacyjny "Transporter". Sporą sensację budzi powrót na polską antenę hitu "Moda na sukces", którego emisję zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz.19:30. Nie zabraknie także polskich produkcji, a wśród nich, m.in. "Redakcja. Dział Śledczy", ukazujący pracę dziennikarzy śledczych gazety codziennej, którzy rozpracowują trudne sprawy oszustw, kradzieży, szantażów i innych przestępstw kryminalnych. Już w grudniu Nowa TV zaproponuje widzom kolejne tytuły, w tym m.in. absolutną nowość, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w Ameryce, kostiumowy serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta "Mercy Street" oraz zrealizowany z rozmachem oraz wielokrotnie nagradzany telewizyjny hit "Dynastia Tudorów".

NOWA TV
NOWA TV
Ja odbierać?
Stacja od samego początku swojego nadawania dostępna jest w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), na platformie nc+ oraz w wybranych sieciach kablowych. Kanał dostępny jest w jakości SD oraz HD (w zależności od operatora). Pod adresem Nowa.tv ruszył także internetowy serwis stacji, gdzie także można oglądać kanał na żywo.

Komentarze (1 - 10 z 14)

I to mnie dziwi ... skoro te TV są za darmo w DVB-T to czemu nie ma ich też za darmo w internecie ? Można w prosty sposób powiększyć zasięg tam gdzie DVB-T nie dociera lub jest słaby sygnał.
 4  
NOWA TV dobrze się wstrzeliła, bo dziś ogłoszą oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w USA (podobno Trump wygrał). NOWA TV może zachęcić widzów właśnie informacjami i publicystyką co podkreślają w swoich reklamach. Mam nadzieję że nie spartolą tego. Dziś pierwszy sprawdzian.
 2  
Dla zainteresowanych :P nowa.tv/player/
 2  
To indywidualna decyzja każdego nadawcy. Ale w przypadku NowaTV akurat Ci się nie udało, bo na stronie nowa.tv jest streaming online ;)
 2  
Nowa.tv dostępna w internecie:
nowa.tv/player/
 0  
telewizja jeszcze lepszej zmiany! koryto do pełna!
 2  
UPC już można oglądać. Niestety to kolejny kanał gdzie filmy i seriale są przerywane długimi reklamami.
 3  
 ari
UPC już można oglądać. Niestety to kolejny kanał gdzie filmy i seriale są przerywane długimi reklamami.
Tak jak na 95 % kanałach dostępnych u płatnych operatorów.
 1  
.Nowa zmiana już nadaje !!!
 3  
Kanał przecież jest oferowany operatorom za darmo, więc bez reklam by w ogóle nie istniał.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 9 listopada 2016 o 13:31:56 przez Draco_san).
 3