Łukasz Szewczyk09.11.2016 (18:13)2 komentarze

Dariusz Ostafiński wzmacnia WP SportoweFakty

Dariusz Ostafiński w listopadzie 2016 roku dołączy do zespołu Grupy Wirtualna Polska. Objął stanowisko Redaktora Prowadzącego w serwisie WP SportoweFakty. Będzie odpowiadać m.in. za dalszy rozwój oferty żużlowej serwisu, podlegając bezpośrednio Michałowi Kołodziejczykowi, Redaktorowi Naczelnemu WP SportoweFakty.
Dariusz Ostafiński jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, cenionych i wyrazistych postaci w środowisku dziennikarskim, traktującym o sporcie żużlowym. Dziennikarstwem sportowym zajmuje się zawodowo od 25 lat. W latach 1991 - 2004 pracował w krakowskim "Tempie", a od 2005 roku związany był z "Przeglądem Sportowym". Od stycznia 2014 roku był szefem i twarzą projektu żużlowego w "Przeglądzie Sportowym". Współpracował również z Gazetą Wyborczą oraz tematycznymi mediami piłkarskimi (miesięcznik "Futbol.pl") i żużlowymi ("Tygodnik Żużlowy", kwartalnik "SuperSpeedway").
- Sport żużlowy od zawsze jest w DNA WP SportoweFakty. Odgrywa niezwykle istotną rolę w strategii rozwoju serwisu. Warto pamiętać, że żużel w wielu regionach w Polsce uważany jest za sport narodowy - mówi Dariusz Górzny, Dyrektor Działu Sport w Grupie Wirtualna Polska. - Mimo niekwestionowanej pozycji lidera, bycia medium pierwszego wyboru dla kibiców czarnego sportu w Polsce, stale dążymy do ulepszania oferty, a dołączenie Darka Ostafińskiego do WP SportoweFakty to bezsprzecznie "żużlowy transfer roku", by nie rzec dekady. Jestem przekonany, że wraz z Jarosławem Galewskim, obecnym szefem sekcji żużlowej, przygotują dla naszych Użytkowników produkt w tej grupie docelowej, jakiego żadne inne medium w tym kraju nie jest w stanie dostarczyć - dodaje.

Dariusz Ostafiński / Fot. WP
Dariusz Ostafiński / Fot. WP
Dariusz Ostafiński jest autorem książek o najwybitniejszych postaciach "czarnego sportu" w Polsce: mistrzu świata Tomaszu Gollobie (pozycja "Gollob. Testament Diabła" przez długi okres była w top 10 bestsellerów sieci Empik) i wicemistrzu świata Zenonie Plechu ("Z cieniu złota"). Jest także ekspertem nc+, w której programach komentuje wydarzenia ze stadionów żużlowej PGE Ekstraligi i imprez cyklu Grand Prix.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Powinien wzmocnić Pudelka. Na Sportowych Faktach już widać efekty - co drugi news to tanie sensacje. Za chwilę powstanie alternatywny serwis żużlowy i tyle będzie z tego. I dobrze.
 0  
Panie redaktorze Ostafiński Od dłuższego czasu czytam Pana artykuły o żużlu i muszę powiedzieć że są ciekawe i w wielu teoriach się z Panem zgadzam. Niestety dzisiaj w magazynie żużlowym w nc plus bardzo nie spodobało mi się Pana stwierdzenie że mecz w Gorzowie był bardzo ciekawy. Dla mnie to była nuda bo od startu do mety może były w całym mecz ze trzy mijanki. Owszem ,wynik był na styku ale niestety w biegach nie było żadnej walki tylko jazda gęsiego.Proszę porównać mecz we Wrocławiu. Tam w każdym biegu działo się więcej niż w całym meczu w Gorzowie.Nawet dzisiejszy mecz w Rybniku był ciekawszy od finału.To tyle z mojej strony. Na koniec życzę Panu dalszych fajnych artykułów na temat żużla i proszę się nie przejmować różnymi obrażliwymi wpisami na swój temat . Zapraszam na ostatni mecz w tym roku da Częstochowy oj będzie się działo zapewniam z poważaniem T.Nowak
 0