Łukasz Szewczyk10.11.2016 (20:41)7 komentarzy

Koniec drukowanego Uważam Rze. Z kiosków znikną też Sukces i Bloomberg

Wydawcy prasy walcząc ze spadkiem prasy tradycyjnej coraz częściej rezygnują z papieru na rzecz cyfryzacji. Wydawca Rzeczpospolitej rezygnuje z papierowych wydań trzech miesięczników.
Grupa Gremi Media poinformowała, że od stycznia 2017 roku zakończy wydawanie miesięczników Uważam Rze, Sukces i Bloomberg Business Week Polska w wersji papierowej. Tytuły dostępne będą wyłącznie w internecie.
- Cyfryzacja tytułów jest dziś dominantą sukcesu wydawców, którzy dostosowując się do odbiorców, przenoszą się do internetu oraz na urządzenia mobilne. Robimy to od dawna. Jesteśmy grupą medialną z wiodącą prasą ekonomiczną i biznesową, która ma szeroko rozbudowaną ofertę profesjonalnych treści, oferowanych odbiorcy w formie elektronicznej każdego dnia - tłumaczy Dariusz Bąk, Prezes Zarządu Gremi Media.

Tytuł Uważam Rze, który na rynku zadebiutował w lutym 2011 roku jako tygodnik, a od listopada 2013 roku wydawany jest w cyklu miesięcznym, od stycznie dostępny będzie wyłącznie w formie serwisu aktualizowanego na bieżąco. Zmianę wydawca tłumaczy oczekiwaniami czytelników. Jednak główną przyczyną zmiany strategii jest po prostu spadająca sprzedaż pisma. W kioskach nadal ukazywać się będzie Uważam Rze Historia.

Likwidację drukowanej wersji Bloomberg BusinessWeek Polska koncern tłumaczy digitalizacją wersji amerykańskiej tytułu, co ma bezpośredni wpływ na polską edycję. Tytuł na rynku zadebiutował we wrześniu 2011 roku, początkowo jako tygodnik.

Z kolei lifestylowy miesięcznik Sukces w kooperacji z platformą kariera.pl. będzie nośnikiem informacji dotyczących rozwoju osobistego, rynku pracy, pozycji zawodowej. Tytuł na rynku dostępny był od 1989 roku, przez Gremi Media wydawany jest od 2009 roku.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Czekamy teraz na wprost.
 5  
To teraz czas na wybiórczą.
 11  
No hajdarowicz na,zlecenie Tuska kupił rzeczpospolita i te tytuły a,szlag kę trafił. Czekam jeszcze aż menda Michnik się skończy ze swoją gazecina...
 7  
ŚMIECH NA SALI !!!! tyle w temacie.
 4  
Buuu.. Jeszcze tylko Do Śmieci, W Śmieci i Gazeta Śmieciowolska i zostanie tylko ostatnia reduta Menda Publiczna. I opium dla ubogich padnie...
 1  
Haha ha
Grzegorz Hajdarowicz Za nakazem TUSKKKA przejął Rzeczpospolią i UważamŻe i szlag trafił szemranego biznesmena oszusta hahaha
 2  
DOKŁĄDNIE JESZCZE NECH TA SMATA MICHNIKA MANIPULATORA SIĘ SKOŃCZY I BĘDZIE SPOKÓJ HAHA
i lewaki dostają po pupie haha
 1