Łukasz Szewczyk11.11.2016 (18:52)15 komentarzy

Metro TV z publicystyką Gazety Wyborczej i TOK FM. Ruszy 2 grudnia

Już 2 grudnia 2016 roku w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) nadawanie rozpocznie telewizyjny kanał Metro. W ramówce stacji znajdą się programy lifestylowe, rozrywkowe oraz publicystyczne przygotowywane przy współpracy z mediami Agory.
Metro TV
Metro to nowa telewizja w Grupie Agora, która posiada udziały także w Stopklatce TV, także ogólnodostępnej w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T0. . Nowa stacja Metro, która nadawanie rozpocznie już 2 grudnia 2016 roku, kierowana jest do widzów poszukujących ciekawej rozrywki. W ramówce znajdą się m.in. wyraziste filmy, światowej klasy seriale, odważne dokumenty, a także programy o stylu życia czy też publicystka poruszająca tematy, którymi żyje opinia publiczna. Metro TV nie planuje natomiast własnego programu informacyjnego.

Jak zdradzają przedstawiciele spółki, programy publicystyczne będą powstawały przy współpracy z Gazetą Wyborczą oraz TOK FM, głównymi mediami informacyjnymi Grupy Agora. Przypomnijmy, że Wyborcza.pl mocno stawia na materiały wideo, jesienią ruszyła nowa ramówka portalu (więcej o tym TUTAJ). Także Radio TOK FM od dawna utrwala swoje programy w wersji wideo, a najciekawsze fragmenty publikowane są w internecie.

Stacja planuje także własne programy rozrywkowe, które będą powstawały m.in. przy współpracy ze stacjami radiowymi Grupy, do której należą m.in. Rock Radio, Radio Pogoda czy Radio Złote Przeboje.

Grupa Agora liczy, że nowy kanał Metro TV rentowność osiągnie w ciągu 4-5 lat po przekroczeniu 1-1,15% oglądalności

Przypomnijmy, że 2 grudnia 2016 roku w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej ruszy także telewizja Wirtualnej Polski (więcej o tym TUTAJ). W tym tygodni ruszyła także Nowa TV, a pod koniec października wystartował kanał Zoom TV.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Kolejny badziewny kanał do ogłupiania społeczeństwa. Współpraca z Gazetą Wyborczą i wszystko jasne.
 0  
całe szczeście, że nie muszę tego oglądać :)
 3  
dziękuję NIE skorzystam, ❗❗❗❗
 8  
A wasz portal widzę działa jak gazeta wyborcza z lajkami daje ze ok to powiększa się o 3 na nie!!! Niech żyje wolność według gwtvn!!!
 4  
brakuje telewizji Wątłego i Golimonta !!!! zdecydowanie !!
 2  
jeszcze jedno nie zapomnijcie usunąć i banana dac❗❗❗
 5  
Super!!! Nareszcie Agora będzie miała dobry Kanał z publicystyka! Nie można już,paczec i słuchać jak informacjami manipuluje TVP, Republika czy Trwam.
 1  
Jaki chcecie darmowy kanał ? o jakiej tematyce ? Hm ?
 7  
wybiórcza i demokracja?????
 1  
Szkoda, że ścieżka dźwiękowa jest angielska bo przez telewizorze nie działa mi muzyczka która jest emitowana razem z planszą testową.
Barokowa dekoder DVB-T odbiera tę muzyczkę.
Niech zrobią żeby ścieżka dźwiękowa była polska.
W końcu mieszkamy w Polsce a nie Anglii.
 4