Łukasz Szewczyk14.11.2016 (8:49)13 komentarzy

HBO GO z bogatszą ofertą filmową. Odpowiedź na Netflixa w Polsce?

Dzięki nowym umowom z dystrybutorami, HBO Polska poszerza ofertę swojego serwisu wideo HBO GO o pozycje filmowe do tej pory nieemitowane na swoich telewizyjnych antenach. Czy to początek walki z Netflixem, o którym coraz głośniej na polskim rynku?
HBO GO
Do tej pory oferta serwisu HBO GO składała się głównie z pozycji emitowanych wcześniej w HBO oraz Cinemax. Od pewnego czasu oferta HBO GO poszerzana jest także o filmy do tej pory nieemitowane na antenach obu stacji, ale przykładowo w Canal+. Wśród nich znajdują się także nieco starsze polskie tytuły takie jak m.in.: "Jesteś Bogiem", "Obława", "Sponsoring", "Dziewczyna z szafy", "Dzień kobiet", "Yuma", "Lęk wysokości" czy "Piąta pora roku". Nie brakuje także głośnych pozycji zagranicznych, jak m.in. "Idy marcowe" czy "Atlas chmur". Pozycje dostępne są także w usłudze HBO On Demond.
Nie jest to jedyne poszerzenie oferty serwisu HBO GO w ostatnim czasie. Od kilku tygodni w ramach HBO GO dostępna jest także specjalne wyselekcjonowana kolekcja z produkcjami Disneya.

Przypomnijmy, że HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, który za pomocą komputera, smartfona, tabletu, telewizora umożliwia nieograniczony dostęp do zawartych w nim treści: produkcji HBO, filmowych hitów, kultowych seriali, programów dokumentalnych, komediowych i innych. Wszystkie pozycje dostępne są w języku polskim

Wciąż największym minusem serwisu HBO GO jest ograniczenie sprzedaży do operatorów płatnej telewizji, którzy dostęp do serwisu oferują głównie wraz z pakietem telewizyjnym HBO. Na szczęście niektórzy operatorzy płatnej TV oferują także dostęp do HBO GO w pakiecie z samym internetem, bez konieczności dokupowania telewizji. Dodatkowo komórkowa sieć Plus oferuje dostęp do HBO GO także wraz z abonamentem telefonicznym lub internetowym. Ceny dostępu do HBO od 20 zł miesięcznie (w zależności od operatorów).

Internauci, którzy np. treści wideo oglądają wyłącznie w sieci, od dawna domagają się sprzedaży dostępu do HBO GO bez pośrednictwa operatorów. HBO nie może pozostać obojętne na te głosy. Tym bardziej, że w Polsce coraz głośniej jest o największym konkurencie - serwisie Netflix, który ostatnio nie tylko spolszczył swój serwis, ale także jest mocno promowany przez T-Mobile, a w 2017 roku pojawi się w dekoderach UPC Polska. Na rynku amerykańskim problem ten rozwiązano udostępniając m.in. niezależny serwis HBO Now. Na razie nie ma planów wprowadzenia tej usługi do Polski.

Komentarze (1 - 10 z 13)

kto pierwsz ulepszy ofertę sportową.
 3  
No i fajnie :)
Mam HBO GO do pakietu HBO u siebie w kablówce i muszę przyznać, że ten serwis coraz bardziej mnie zaskakuje. Braknie mi życie, by to wszystko obejrzeć. Oby tak dalej.
 3  
Powinni to sprzedawać jak Spotify czy Tidal a nie przez operatorów
 5  
Poprawiliby lepiej jakość, a przynajmniej zrównali rzodzielczość z jaką mozna ogladać na kompie z tą, która jest dostępna w aplikacjach smart tv.
 0  
gdyby HBO GO można było zamówić jak netflix to juz bym był ich klientem, a tak używam Netflixa , który jest świetny.
 3  
A ja czekam na pakiet hbo go ale przede wszystkim na canal+,niezależny od posiadania kablówki,telefonu czy też platformy sat,ale chyba się nie doczekam :)
 1  
Od soboty korzystam z Netflix, jest świetny, wziąłem najwyższy pakiet, jakość nadawanych filmów i seriali rewelacyjna. Jako abonent NC + wiem już, że nie przedłużę z nimi umowy.
 8  
Netflix mam od początku wejścia do Polski, HBO Go już od kilku lat i z HBO GO nie korzystam bo nie mam zamiaru oglądać filmów na komputerze. Dopóki HBO GO nie pojawi się we wszystkich telewizorach jak Netflix oraz w AndroidTV to nawet gdyby miał lepszą ofertę od Netflixa to nie ma szans zaistnieć w Polsce na większą skalę. Nie rozumiem dlaczego HBO GO nie pojawia się na AndroidTV, przecież w USA jest.
 4  
Chętnie korzystałem z HBO GO na Smart TV w telewizorze Samsung. Niestety, kilka miesięcy temu podczas aktualizacji aplikacja zniknęła. Dla mnie oglądanie na monitorze czy tablecie mija się z celem. Z Netlixa korzystam od dawna, jeszcze przed pojawieniem się w Polsce, i na razie uważam go za najlepszy.
 3  
Nie wiem co za problem kupić sobie urządzenie typu MiniPC i podłączyć pod tv dla HBO GO. Ja tak zrobiłem i oglądam HBO GO tylko i wyłącznie na TV i jest cacy.
 0