Łukasz Szewczyk14.11.2016 (17:05)15 komentarzy

Wokalista zespołu Video czwartym jurorem "Idola"

Znamy już pełny skład nowej edycji kultowego programu "Idol", który po kilkunastu latach przerwy powraca na telewizyjną antenę. Premiera programu już wiosną 2017 roku na antenie Polsatu.
Wojciech Łuszczykiewicz
Już wiadomo jak będzie wyglądał pełny, oficjalny skład programu "idol". Dzisiaj ujawniono, że do jurorskiej ekipy dołączył Wojciech Łuszczykiewicz, charyzmatyczny wokalista rockowego zespołu Video. Wcześniej twórcy programu poinformowali, że w jury zasiądą także wokalistka młodego pokolenia Ewa Farna, wokalista zespołu Lady Pank Janusz Panasewicz oraz obecna od samego początku programu "Idol" Elżbieta Zapendowska. Prowadzącym program będzie Maciej Rock.
Przypomnijmy, że "Idol" powróci na antenę telewizji Polsat wiosną 2017 roku po kilkunastu latach przerwy. Program w Polsce doczekał się czterech edycji. Pierwszą edycję wygrała Ala Janosz, drugą - Krzysztof Zalewski, trzecią - Monika Brodka, a czwartą - Maciej Silski. Jednak program wykreował także wiele znanych nazwisk, wśród nich m.in. Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki, Dominika Gawęda, Sylwia Grzeszczak, Łukasz Zagrobelny, Szymon Wydra, Ewelina Flinta, Hania Stach i Sławek Uniatowski. Kto będzie następny?

"Idol" zadebiutował w październiku 2001 roku na antenie brytyjskiej ITV, bijąc rekordy popularności i oglądalności. Pomysłodawcą formatu był producent telewizyjny i manager muzyczny gwiazd (m.in.: Victorii i Davida Beckhamów, Spice Girls, czy Annie Lennox) - Simon Fuller. Ostatecznie prawa do programu zakupiły telewizje w ponad 100 krajach na świecie, m.in.: USA, Kanada, Francja, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Australia czy RPA, jednak to właśnie Polsat jako pierwszy zdecydował się na ten krok.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Rockowy zespół Video? :)
 0  
Ewa Farna ma dopiero 23 lata. Wydała kilka płyt. Takich płyt, że mało kto potrafi wymienić jakiekolwiek tytuły jej piosenek. No ale trzeba było kogoś wziąć młodego, żeby przed telewizorem zasiadły gimbusy.
 3  
Wojtek , bardzo Cię lubię , napewno będziesz świetnym jurorem. Wojtek to super wybór!!!! :) Dzięki
 2  
Taaak :) Najlepszy wybór :)
 2  
Yeah! Wojtek! teraz obowiązkowo przed TV! Geeeenialny wybór <3
 0  
doskonały wybór :)
 1  
Gratulacje dla Wojtka! Najlepszy wybór! ;-)
 3  
Lepiej było wziąć Figurskiego mimo że jeździ na wózku przynajmniej pojechałby po kimś i byłoby śmiesznie
 2  
Ale Dno, ale w sumie jaki artysta tworzący ambintą muzykę zgodziłby się byc jurorem
 1  
Jak padło, że będzie Ewa Farna, to pomyślałem, że fajnie. Ale jak padły kolejne nazwiska: Zapendowska, Panasewicz i teraz Łuszczykiewicz, to już niestety na starcie ten program jest nie do oglądania. Pomijam, że tamten format, jakkolwiek czy się wyczerpał, czy nie, został skutecznie "zastąpiony" innymi. Powrót do Idola, to odgrzewanie kotleta, zaś od jurorów Zapendowskiej i Panasewicza trąci straszną starocią, zamiast powiewem nowości i świeżości, który to powinien towarzyszyć próbie reaktywowania takiego formatu. Tak samo Łuszczykiewicz. Przy całym szacunku, ale kojarzy się z "wiochą". Jedynie Farna mogłaby to ratować, mimo iż także nie jest to najatrakcyjniejszy wybór.
Widać, że Polsat bał się odważnie pójść.
 1