Łukasz Szewczyk18.11.2016 (9:32)7 komentarzy

Drugi sezon "Paktu" w HBO nie tylko w Polsce. Nowe odcinki tydzień wcześniej w HBO GO

W niedzielę (20 listopada 2016 roku) w HBO odbędzie się premiera drugiego sezonu "Pakt" i będzie miała międzynarodowy charakter - serial będzie można obejrzeć nie tylko w Polsce, ale również w tym samym dniu w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W HBO GO widzowie będą mogli obejrzeć od razu dwa odcinki.
Kampania drugiego sezonu serialu HBO - "Pakt"
Kampania drugiego sezonu serialu HBO - "Pakt"
Drugi sezon "Paktu" to historia, w której ideały ścierają się z politycznym wyrachowaniem, a polityka miesza się z biznesem. - Pierwszy sezon był zamkniętą całością. Ciekawe postacie i wątki drugoplanowe dawały potencjał nowego otwarcia, dlatego zdecydowaliśmy się pójść dalej tą drogą. Tym razem skierowaliśmy naszą opowieść w kierunku historii z nurtu political fiction - mówi Anna Nagler, producentka Paktu ze strony HBO. - Ustawienie poprzeczki na wysokim poziomie w punkcie wyjścia było argumentem, który przekonał mnie, że warto w ten intrygujący świat wejść. Dawało to szanse, by opowiedzieć historię z szacunkiem dla widza - dodaje Leszek Dawid.
W drugim sezonie dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy. Starając się dotrzeć do prawdy, odkrywa, że nic nie jest tym, czym się wydaje. Piotr trafia na skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodną prawdę w tygodniku, w którym pracuje.

- Piotra w drugim sezonie co chwilę coś zaskakuje i jak już mu się wydaje, że jest do czegoś przekonany, jak chociażby, że ma poukładane życie osobiste z kobietą, to ona mu się wymyka. Podziwiam Piotra za jego dążenie do prawdy, odpowiedzialność za ludzi, którzy powierzają mu swoje tajemnice i determinację, by doprowadzić sprawy do końca. On w pewien sposób jest niemodny, niedzisiejszy, ponieważ jest w stanie poświęcić całe swoje życie temu, w co wierzy - mówi Marcin Dorociński.

Marcin Dorociński - serial HBO "Pakt2" / fot. Piotr Ksiazek/ HBO
Marcin Dorociński - serial HBO "Pakt2" / fot. Piotr Ksiazek/ HBO
Jedną z głównych ról w drugim sezonie zagrała Magdalena Popławska, która wcieliła się w postać Anny Wagner - ambitnej prezydentki Bytomia. To młoda polityczka, której bliższe są ideały niż zimna kalkulacja. - Budując postać Anny Wagner, nie myślałam o tym, żeby to była męska postać, bo te wszystkie okoliczności, w których się znalazła, już stwarzają silną osobowość. Kobieta w polityce musi mieć jaja i ona jest mocną zawodniczką, tym niemniej ja bardziej starałam się znaleźć w Annie te słabe punkty i te momenty, w których ona może sobie pozwolić na emocjonalną sferę - mówi Magdalena Popławska.

Kiedy w jednej z kopalń dochodzi do ogromnej tragedii Anna musi skonfrontować się z przybyłym na miejsce premierem (w tej roli Mariusz Bonaszewski), który w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim bieżącym politycznym interesem. Anna, przedstawiając odważnie swoją wersję zdarzeń, radykalnie odmienną od oficjalnego stanowiska rządu, stawia się w niełatwej sytuacji. Jednocześnie Annę łączą bliskie relacje z Piotrem Grodeckim, co potęguje trudności, ponieważ niejednokrotnie mają odmienne i skazane na konflikt interesy.

Anna i Piotr bardzo do siebie pasują, są bardzo ambitnymi osobami, które poszukują prawdy. Obydwoje są pasjonatami tego, co robią, a to bardzo łączy ludzi, zatem ten związek mógłby mieć dobrą przyszłość, gdyby nie różne inne okoliczności - dodaje Magdalena Popławska.

Magdalena Popławska i Marcin Dorociński w serialu "Pakt" / fot. Piotr Litwic/HBO
Magdalena Popławska i Marcin Dorociński w serialu "Pakt" / fot. Piotr Litwic/HBO
Kinga Preis wciela się w Pakcie w postać charyzmatycznej redaktorki naczelnej Tygodnika i wymagającej szefowej Piotra Grodeckiego. Łukasz Simlat pojawia się w roli Sebastiana Malika, partnera w firmie konsultingowej. - Mój bohater jest kimś, kogo potocznie się nazywa lobbystą i w zależności od tego, kto się do niego zgłosi on pociąga za odpowiednie sznurki, żeby sprowokować pewną sytuację, za którą mu się płaci. To jest człowiek cień, niewidoczny, który stoi gdzieś z tyłu. Problemy zaczynają się, kiedy za sobą zobaczy kogoś innego - mówi Łukasz Simlat.

Świat dużego biznesu reprezentują Borys Szyc, który gra Łukasza Seidlera, właściciela Tygodnika, oraz Zbigniew Zamachowski wcielający się w rolę Hanusa - śląskiego biznesmena. W rolę szefa sztabu wyborczego Skalskiego wciela się Sebastian Fabijański, a asystenta Anny - Filip Pławiak. W drugim sezonie pojawiają się ponownie Witold Dębicki jako Andrzej, redakcyjny kolega Piotra Grodeckiego, oraz Adam Woronowicz jako Skalski, który powraca do polityki.

- Polityka zmienia. To są tylko ludzie wrzuceni w jakiś system polityczny. Skalski w pierwszym sezonie był człowiekiem, który był w miarę uczciwy, w drugi wkracza również z czystą intencją, ale zaczyna od jakichś papierów, które dostaje, a intencje się zmieniają w miarę jedzenia. Człowiek po prostu chce więcej władzy i wydaje mi się, że to jest największy narkotyk - posiadanie władzy i wpływanie na drugiego człowieka - mówi Adam Woronowicz, odtwórca roli byłego ministra Skalskiego.

Drugi sezon to całkowicie oryginalna, nowa historia, napisana i stworzona przez polskich scenarzystów. Autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. - Pracując nad scenariuszem spotkaliśmy się z wieloma ludźmi, nie tylko politykami, ale również dziennikarzami, spin doktorami i lobbystami. Chcieliśmy pokazać inne oblicze polityki, wejść głęboko za fasadę tego świata, a także przyjrzeć się z bliska uniwersalnym mechanizmom, które rządzą ludźmi uwikłanymi w grę o najwyższe polityczne stawki - mówi Maciej Kubicki.

Reżyserem serialu jest Leszek Dawid, a autorem zdjęć - Paweł Flis. Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Drugi sezon składa się z sześciu odcinków.


Odkodowany pierwszy odcinek serialu HBO "Pakt" będzie miał premierę w niedzielę, 20 listopada 2016 roku o godz. 20.10 w HBO, a już od rana w niedzielę będzie dostępny bez abonamentu online w HBO GO. W HBO GO pojawi się od razu drugi odcinek "Paktu". Premiery kolejnych odcinków Paktu będą odbywały się co niedziela o godz. 20.10 na antenie HBO, a także będą dostępne z tygodniowym wyprzedzeniem w HBO GO.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Powtórzę jeszcze raz,że serial niedzielnym megahitem HBO to dziadostwo!!!!
Gdzie to HBO choćby z przed dziesięciu lat????
 9  
Od przyszłej niedzieli będziesz miał premierę serialu + megapremiera filmowa. Czasami wato rzucić okiem w program TV :)
 12  
Do Joy Division: Premiery filmów będą o 21:10 po odcinku serialu.
 7  
Bardziej do gustu przypadl mi serial Watacha.
 2  
W najbliższą niedzielę brak "MegaHitu" jest spowodowane premierą drugiego sezonu "Pakt". HBO tego dnia będzie odkodowany dla wszystkich posiadający dostęp do HBO. Z tego powodu dobór filmów w tym dniu jest taki aby zachęcić do zakupu pakietu HBO stąd "Pitbull : Niwa Porządki" czy też "Chemia".
 5  
Niech se tego gniota wsadzą tam gdzie najciemniej ,ja wiem już czego w niedziele nie będę oglądać czyli Hbo zamiast premiery nowego filmu to znowu ten głupi gniot który jest nudny jak flaki z olejem ,od puszczania gniotów mają ten Hbo3 niech tam se puszczają ,eh Hbo schodzi na psy
 3  
Kup sobie słownik języka polskiego i powiększ zasób słów, bo od twojego nadużywania wyrazu "gniot" porzygałem się.
zwalczam_takich_debili_jak_ty 19.11.2016 (10:06:45)
 3