Łukasz Szewczyk19.11.2016 (15:04)6 komentarzy

Cielecka i Małaszyński w kostiumowym serialu kryminalnym TVN "Belle Epoque". Premiera wiosną

Realizowany z rozmachem i inspirowany prawdziwymi historiami serial kostiumowo - kryminalny Belle Epoque zadebiutuje wiosną 2017 roku na antenie TVN. Miłość, piękno i namiętność przeplatają się w nim z intrygami oraz tajemniczymi zbrodniami. Nowy serial to jedna z najatrakcyjniejszych pozycji nadchodzącej ramówki. Na ekranie m.in. Magdalena Cielecka, Paweł Małaszyński, Olaf Lubaszenko i Weronika Rosati.
Belle Epoque
"Belle Epoque" to 10. odcinkowy serial kostiumowo - kryminalny, którego akcja toczy się w Krakowie w 1905 r., w okresie tzw. pięknej epoki. Ten wyjątkowy czas, który od lat zachwyca swoim urokiem, postępem technicznym, naukowym i rozwijającym się życiem kulturalnym, miał także swoje tajemnice. Przy dźwiękach muzyki wytwornych balów, budzących zachwyt dam i eleganckich dżentelmenów, dochodziło do okrutnych wydarzeń. Brutalne morderstwa, wyrafinowane intrygi oraz podwójne standardy to drugie, nieznane oblicze tej pięknej epoki.
Główny bohater serialu, Jan Edigey - Korycki (Paweł Małaszyński), wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę wstrząsającego zabójstwa ukochanej matki. Pomaga mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. W Krakowie Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość - Konstancję (Magdalena Cielecka).

- Belle Epoque to wyjątkowa produkcja, która mam nadzieję, zachwyci widzów nie tylko wciągającą fabułą i doskonałą obsadą, ale również unikalnymi strojami czy scenografią. Każdy odcinek serialu to odrębna zagadka kryminalna. Co ciekawe, inspiracją dla scenarzystów, były prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku. Prace nad scenariuszem trwały dwa lata. Dzięki temu udało nam się znaleźć historie, które przedstawiają zupełnie inne oblicze tej pięknej epoki i trzymają w ogromnym napięciu do ostatnich chwil - tłumaczy Edward Miszczak, Dyrektor Programowy TVN. - Wielką zagadką dla widzów będzie także historia Jana oraz jego nieszczęśliwa miłość do Konstancji - dodaje.

W nowej produkcji wystąpią znani i lubiani aktorzy: Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka, Anna Próchniak, Olaf Lubaszenko, Eryk Lubos, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati oraz Eryk Kulm.

Serial "Belle Epoque" wiosną 2017 roku na antenie TVN.

Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVN jest Akson Studio. Producentami są: Michał Kwieciński (Akson Studio), Katarzyna Bielecka (TVN) oraz Marta Grela - Gorostiza (producent nadzorujący TVN). Zdjęcia realizowane są m.in. w Krakowie i okolicach oraz w Warszawie. Serial powstaje na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta, Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza. Reżyserem został Michał Gazda, operatorem obrazu Michał Sobociński. Za charakteryzację odpowiada Alina Janerka, za scenografię Anna Wunderlich. Poza wciągającą fabułą i doskonałą obsadą aktorską widzowie będą mogli zobaczyć także unikalne kostiumy przygotowane przez Małgorzatę Zacharską. Aby w pełni oddać klimat epoki, stroje do serialu sprowadzono m.in. z londyńskiego Angels - jednej z największych wypożyczalni kostiumów filmowych, telewizyjnych i teatralnych na świecie oraz z czeskiego studia filmowego Barrandov. Do 10. odcinków serialu przygotowano łącznie 150 kostiumów dla aktorów i ok. 1500 dla statystów.

Komentarze (1 - 6 z 6)

No serial zapowiada sie ciekawie I moze byc hitem przyszlorocznej wiosny A Polsat jak na razie ten nowy serial o tej niani moze byc tez udany serial ale zapowiada o wiele ciekawiej
 3  
Pomysł ciekawy. Zobaczymy jak sobie poradzi w ramówce :]
 2  
100 % seriali z TVN-u to żenada urągająca inteligencji. I tym razem pewnie będzie podobnie. Akcja umieszczona ponad 100 lat wstecz niczego nie zmieni.
 3  
Ja z miłą chęcią lukne sobie :) zawcze coś innego :)
 1  
Wszystkie seriale w tym roku, to najbardziej najgorsze na świecie. Od 2001 do 2010 roku, to był najlepszy serial (Zagubieni, Fala Zbrodni, Glina, Klan, Na wspólnej, Samo życie, M Jak Miłość, Barwy szczęścia, Oficer, Oficerowie, Trzecioficerowie, Herosi, Tajemnice Smallville, Czy boisz się ciemności, Kobra oddział specjalny, Medicopter 117, Drogówka) itd. Pozdrawiam.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 listopada 2016 o 22:18:27 przez -).
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 19.11.2016 (22:16:49)
 3  
Nic z tego. Odstręcza mnie zarówno obsada, jak i osoba producenta. Nie ma co się oszukiwać, aktorzy którzy umieli grać w kostiumie, odpowiednio podawać tekst, jak i reżyserzy, którzy "czuli" film historyczny/kostiumowy (jak zwał, tak zwał) - oni wszyscy już wymarli. Zresztą i widza, takiego, którzy widzi, jak męczy się taki współczesny serialowy aktorzyna, kiedy go rzucić na duży plan i kazać grać nie-współczesność - i takiego widza też coraz mniej, nie ma dla kogo się starać, nawet jakby kto umiał. PS: chociaż Fronczewskiego by wzięli - byłoby z kim porównywać aktorskie młode drewna:-)
 2