Łukasz Szewczyk22.11.2016 (16:43)6 komentarzy

Programy telewizji ARTE po polsku

Francusko-niemiecki kanał kulturalny ARTE, postawił sobie za cel dotarcie do nowej publiczności spoza Francji i Niemiec. Od teraz nadawca udostępnia w Internecie bezpłatną ofertę "ARTE po polsku".
Arte TV
W ramach tej strategii poszerzania zasięgu, ARTE od roku udostępnia internautom wersję angielską (na stronie www.arte.tv/en) i hiszpańską (na stronie www.arte.tv/es). ARTE nie zapomina także o Polakach Począwszy od 22 listopada 2016 roku stacja udostępnia również selekcję swoich programów z napisami po polsku pod adresem www.arte.tv/pl. Oferta dostępna jest również na aplikacjach na smartfony, tablety oraz na aplikacji Smart TV.
Co tydzień internauci będą mieli do dyspozycji około piętnastu godzin nowych programów. Na tę różnorodną ofertę składać się będą liczne programy dokumentalne, reportaże śledcze i społeczne, magazyny naukowe i kulturalne. Internauci będą mogli również regularnie oglądać flagowe magazyny stacji takie jak "Tracks" - magazyn informacyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; "ARTE Reportage" - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny "Metropolis". Różnorodne występy sceniczne również znajdują tu swoje miejsce, dzięki selekcji ARTE Concert.

Ta bezpłatna oferta dostępna w pięciu językach - po francusku, po niemiecku, po angielsku, po hiszpańsku i po polsku - pozwala aż 60% Europejczyków oglądać programy ARTE w swoim języku ojczystym. Ponad połowa programów dostępna jest również dla użytkowników na całym świecie.

Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku stało się możliwe dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

Dzięki tej inicjatywie kanał ARTE staje się dostępny dla coraz szerszej rzeszy odbiorców i nakreśla nowe perspektywy rozkwitu kultury europejskiej za pośrednictwem programów wysokiej jakości.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Arte ma fajne programy. Ja oglądałem do tej pory po niemiecku. A tu taka niespodzianka :)
 9  
lepiej dodali by polską fonię do programu z satelity i gitara a tak to kicha
 7  
Oferta na razie dość skromna, ale w dniach całkowitego upadku polskiej tv publicznej dobre i to. Kiedyś były polskie napisy we francuskiej TV5 Europe - niestety, wszystko co dobre się kończy. Gdyby tak można było oglądać TV5 i Arte z polskimi napisami! Tylko marzenia nam pozostają.
 4  
Własnie obejrzałem tam film z napisami "Jeszcze Polska nie zginęła" i moge stwierdzić że wiekszej propagandy i zakłamania to nie widziałem. I to ma być obiektywne dziennikarstwo.
 8  
No to chyba powiem pa pa Vectrze :)))
 2  
Ja już zrezygnowałem z nc+. Naziemnej też nie mam. Jak coś chcę sobie obejrzeć to ogladam na SMART TV, aplikacje player, ipla, teraz jeszcze arte. Mam już 3 miesiąc za darmo Netflixa, dzięki 2 kartom kredytowym i karcie debetowej do konta :P Mi tam wystarczy. I nie potrzebuje płacić po kilkadziesiąt zł miesięcznie za jakąś platformę z tymi wszystkimi kanałami, których i tak nie miałem czasu oglądać :)

Teraz czuje się jakiś taki bardziej wolny. :)
już były abonent nc+ 23.11.2016 (19:07:28)
 1