actionman30.10.2006 (6:32)20 komentarzy

Cyfra+ chce dogonić ITI

Trzy kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości oraz nowe dekodery. Zdaniem serwisu SDTV, tak właśnie zapowiada się najbliższy okres w Cyfrze+.
Kilka dni temu platforma rozpoczęła testowe nadawanie nowego kanału nadawanego w standardzie high definition. Na antenie stacji ma zostać pokazanych kilka filmów nagrywanych właśnie w HDTV (m.in. "Gwiezdne Wojny"). Jednak jak informuje serwis SDTV, niektóre filmy będą jedynie dopasowywane do wysokiej rozdzielczości. Oznacza to, że jakością obrazu nie będą konkurowały z transmisjami ligi angielskiej, czy też francuskiej, które pokaże właśnie Canal+ HD.
W połowie przyszłego roku Canal+ Cyfrowy ma uruchomić drugi kanał telewizyjny, który mógłby skutecznie podzielić ofertę testowanego aktualnie Canal+ HD. Pierwszy z nich (nadawny aktualnie) stałby się kanałem typowo filmowym (a nie filmowo-sportowym), natomiast drugi kanałem sportowym.

Nieoficjalnie mówi się o planach wdrożenia do oferty kanału przyrodniczo-dokumentalnego. Jedna z opcji wskazuje na National Geographic HD. Data ewentualnego startu nie jest jeszcze znana.

Od grudnia mają zostać wprowadzone nowe dekodery, które umożliwią oglądanie kanałów HDTV. Pomysł na odbiorniki Philips Mediasat Max został zapożyczony od francuskiej platformy CanalSat.
własne, sdtv.pl

Komentarze (1 - 10 z 20)

Zaczeła się więc walka o widza. Ciekawe jak na to zareaguje Cyfrowy Polsat?
 0  
Cyfra na pewno dogoni ITI :) A dla ludzi zainteresowanych kanałem filmowym premium niestety w Polsce nie ma oferty bardziej konkurencyjnej niż C+ :)
 0  
polsat sport bedzie w HD.
 0  
Ja sie raczej zastanawiam jak na to zareaguja kablowki.
Ich oferta jest droga i malo atrakcyjna. Tylko z kad net wziasc ?
 0  
teraz to N nie ma zadnych szans . według mnie to za kilka miesiecy zostana bankrutami . ha ha
 0  
teraz to N nie ma zadnych szans . według mnie to za kilka miesiecy zostana bankrutami . ha ha
 0  
kablowki maja to czego nie maja platformy. w jednej ofercie polsat sport, canal+, HBO, polsat itd. Co jest na jednej platformie w drugiej nie ma, a w kablowkach jest. I tak uwazam ze kablowki sa lepsze :)
 0  
pyton - N ma szanse i to duże dlatego, że ma abonament dla ludzi, bo w N gdy chcesz wykupić wszystkie pakiety to płacisz jakieś 70 - 80 zł, a w cyfrze najniższy abonament to 60 zł, więc ludzie zwracają też na to uwagę i chociarzby z uwagi na niski abonament N będzie miało wielu zwolenników wśród normalnych ludzi, którzy nie chcą wydawać za dużo kasy na cyfre.
 0  
N jak NIE dla platformy n!!! W platformie TELEWIZYJNEJ ważne są dostępne w niej KANAŁY. I tak n - to 50 knałów w tym 3 wirtualne(+ 200 z satelitarenej wsi) 68zł za m-ce, polsat cyfrowy 60 kanłow 49,99 zł za m-ce, Cyfra+ wszytko co naj lepsze,najwięcej kanłów i cena też...
 0  
Chyba nie wazna jest ilosc, ale jakosc. A narazie N wyznacza standardy. Maja mpeg4 sdtv itp. A kablu placisz za marne 60 kanalow ( z czego polowa do d ) jakies 55 zeta. A w n czy innych sa kanaly z odpowiedna trescia a nie jakies polonie1 czy trwam.
 0