Łukasz Szewczyk30.11.2016 (13:03)brak komentarzy

Samoobsługa szkody przez internet w PZU

PZU wprowadził aplikację internetową do samodzielnej kalkulacji kosztów naprawy samochodu i uszkodzonego mienia. To pierwsza na rynku usługa, która pozwoli klientowi natychmiastowo uzyskać wartość kwotową szkody.
Samoobsługa szkody
"Samoobsługa szkody" to aplikacja internetowa, za pomocą której klient PZU będzie mógł wyliczyć każdą stratę na mieniu - samochodzie, domu, mieszkaniu czy ogrodzie. Nowa usługa PZU jest wyjściem naprzeciw użytkownikom, którzy cenią przede wszystkim szybkość i prostotę. "Samoobsługa szkody" zapewnia to wszystko. Jest łatwa i intuicyjna, nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, posiada odpowiednie zabezpieczenia i gwarantuje natychmiastowe wsparcie. Nowa usługa dedykowana jest dla klientów Grupy PZU zgłaszających szkody niewielkich rozmiarów.

- Strategia Grupy PZU do 2020 roku zakłada koncentrację na obszarze kosztowym, innowacjach oraz wzroście. PZU silniej skupi się na rentowności biznesu ubezpieczeniowego oraz rozwoju innowacyjnych narzędzi w zakresie zarządzenia biznesem i obsługi klienta. Jestem przekonany, że poprzez udostępnienie tej usługi naszym klientom, wyznaczymy nowy i innowacyjny standard Obsługi Szkód - mówi Roman Pałac, członek zarządu PZU Życie.

Jak działa nowa aplikacja?
Klient bezpośrednio po zgłoszeniu szkody w PZU otrzyma SMS lub e-mail z linkiem do aplikacji. Dzięki temu będzie miał możliwość samodzielnego dokonania oględzin i wyliczenia kwoty odszkodowania bez konieczności oczekiwania na przyjazd rzeczoznawcy PZU.

Schemat działania aplikacji "Samoobsługa szkoday" w PZU
Schemat działania aplikacji "Samoobsługa szkoday" w PZU
Usługa nie będzie wymagała żadnych dodatkowych instalacji czy oprogramowania. Proces określenia wysokości szkody nie będzie też wymagał od użytkownika specjalistycznej wiedzy. W przypadku zaakceptowania proponowanej kwoty odszkodowania, dokument potwierdzający samodzielne wykonanie oględzin zostanie przesłany i automatycznie załączony do Systemu Likwidacji Szkód PZU. Pozostawiamy jednak klientowi możliwość zmiany decyzji i realizację procesu obsługi szkody w tradycyjny sposób.

"Samoobsługa szkody" to dopiero pierwszy krok w całym procesie zmian i innowacyjności, jaki zaproponujemy naszym klientom jeszcze w tym roku. Docelowo po wdrożeniu pozostałych komponentów, klient będzie mógł poprzez własne urządzenie mobilne samodzielnie zgłosić szkodę, oszacować wysokość szkody i na bieżąco monitorować status swojej sprawy. Będzie miał również dostęp do wielu innych funkcjonalności.