Łukasz Szewczyk07.12.2016 (18:17)7 komentarzy

Canal+ stawia na polskie seriale: "Belfer 2", "Król" Twardocha, saga Severskiego

Telewizja Canal+ w 2016 roku postawiła na autorskie produkcje. Z sukcesem, bo pierwszy sezon serialu "Belfer" okazał się wielkim hitem stacji. Nadawca zapowiada, że zwiększy inwestuje w produkcje polskich seriali premium.
O tym, że seriale przyciągają do płatnej telewizji od dawna wie amerykański telewizja HBO, która od lat słynie z produkcji głośnych seriali. HBO na swoim koncie ma także produkcje kilku polskich seriali. Podobną śnieżką zmierza polski Canal, który z przytupem powrócił do produkcji własnych seriali i zapowiada zwiększenie inwestycji.
- Sukces "Belfra" absolutnie pokazał nam, by jeszcze mocniej wchodzić w produkcję seriali. Założenie jest takie, by od 2018 r. co roku pokazywać dwa lokalnie zrealizowane seriale - mówi Manuel Rougeron, prezes platformy nc+

Canal+ może pochwalić się mocnym powrotem rynek polskich seriali. Emitowany jesienią 2016 roku serial "belfer" okazał się największym serialowym hitem stacji. Jak już informowaliśmy, pierwszy sezon polskiego serialu Canal+ "Belfer" śledziło łącznie ponad 345 tys. widzów. Finałowy, dziesiąty odcinek obejrzało blisko pół miliona widzów. Podczas emisji, serial był także mocno komentowany przez widzów w mediach społecznościowych.

Już wiadomo, że powstanie drugi sezon serialu "Belfer", którego akcja tym razem będzie działa się we Wrocławiu. W nowym sezonie w głównej roli ponownie zobaczymy Macieja Stuhra. Premiera planowana jest na 2017 roku.

Świeżą ciekawostką jest to, że Canal+ zakupił prawa do ekranizacji powieści "Król" Szczepana Twardocha. - Jest to bardzo interesująca powieść, osadzona w bardzo interesujących czasach, która z zupełnie nowej perspektywy - perspektywy świata gangów i porachunków mafijnych (nie pokazywanej do tej pory w polskim filmie i serialu) opowiada o okresie XX-lecia między wojennego. Jest to opowieść, która idealnie wpisuje się w naszą strategię - tłumaczy na łamach SilesiaON.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+. Wiele wskazuje na to, że ten serial na telewizyjnych ekranach zagości nie wcześniej niż w 2018 roku.

To jednak nie koniec serialowych planów. Jak już informowaliśmy, w listopadzie Canal+ zakupił prawa do przeniesienia na ekran ukazującej się w wydawnictwie Czarna Owca bestsellerowej serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. W skład cyklu wchodzą powieści: "Nielegalni", "Niewierni" i "Nieśmiertelni". Są to misternie skonstruowane thrillery szpiegowskie osadzone w realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, polityczne ambicje, zdrady i spiski w cieniu zagrożenia atakami terrorystycznymi i światowym konfliktem zbrojnym. Trwają już prace nad adaptacją książek.

Przypomnijmy, że w połowie 2016 roku wystartował Canal+ Series Lab. - autorski projekt Canal+ i Szkoły Wajdy. Jest to projekt skierowany jest do profesjonalnych scenarzystów oraz producentów kreatywnych. Jego celem jest wyłonienie serialowych scenariuszy najwyższej jakości z przeznaczeniem do ich realizacji i emisji w Canal+.

Przedstawiciele nc+ poinformowali, że w ramach Canal+ Series Lab. z ponad 100 scenariuszu wybrano cztery, nad którymi trwają prace. Więcej szczegółów nowych produkcji mamy poznać w przyszłym roku.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Belfer2, a później 3, następnie Belfer geneza i ostateczne starcie.... w ten sposób z wielu dobrych filmów i seriali zrobiono prawdziwy shit, który jest robiony tylko i wyłącznie dla kasy, a nie sztuki.
 18  
NC+ złodziej jeszcze trochę i z Polskiego Rynku Znikniecie wasz paczka canal+ jest góra warta 20zł ZŁODZIEJE ŻENADA
 22  
Karol1981 żenujące jest to że nie stać cie zapewne na to być mieć Canal + i sie żalisz się na stronach taka jak ta.
 21  
NO I FAJNIE
 8  
20 zł to ja wydaję na dwa piwa kraftowe.
 6  
20 zł to ja wydaję na dwa piwa kraftowe.
To tym razem odmów sobie tego przedniego trunku i kup paczkę C+ a nie robisz z siebie dziada i wylewasz hejt na forum...
 5  
Dziad jest dziadem i dziadem pozostanie.
 7