Łukasz Szewczyk30.12.2016 (18:43)6 komentarzy

Stopklatka TV ukarana za małą liczbę audycji europejskich

Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji nałożyła na spółkę Stopklatka. karę w wysokości 10 tys. zł za niższy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji europejskich, wytworzonych przez producentów niezależnych w okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem.
Zgodnie z ustawą medialną, nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania programu na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych, przekazów sportowych i teleturniejów. W czasie przeznaczonym na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, audycje wytworzone w okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem w programie powinny stanowić co najmniej 50 proc.
Kontrola KRRiT wykazała, że w IV kwartale 2015 roku w programie Stopklatka udział w czasie nadawania wyżej wymienionych audycji wyniósł 18,37 proc.

Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Skoro poziom audycji europejskich jest taki niski trzeba najpierw go zmienić a nie zaniżać poziom kanału TV.
 5  
"audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych" - chyba cza zapytać Ryśka co to znaczy? un wi fszysko
 5  
O nie i jeszcze kod nie wyszedł na ulicę?? Przeciesz znów krzywdząca dziecko agory michnika,hehe! Tyle że to przepisy unijne ale niech będzie ze to Kaczyński
 2  
Na początku jest napisane "...przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu...", a dalej "...w IV kwartale 2015 roku w programie Stopklatka udział w czasie nadawania wyżej wymienionych audycji wyniósł 18,37 proc....". Pytanie, skąd kara skoro było o 8,37% wiecej niż ustawowo wymagane?
 4  
Za to % audycji amerykańskich jest zbyt wysoki! Powinno być ograniczenie na produkcje z usa, bo to zabija rodzimy przemysł filmowy, muzyczny itp
 0  
Bo Polska jest 51 stanem USA.
Sam się kiedyś wkurzyłem jak w 2004 roku w okresie 1-3 maja było więcej produkcji amerykańskich jak europejskich w telewizji.
I to w czasie kiedy Polska oficjalnie zaczęła należeć do UE.
Grzegorz Jakubowski 30.07.2020 (7:41:58)
 1