Łukasz Szewczyk10.01.2017 (17:10)9 komentarzy

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w TVP. Plan transmisji TV

Telewizja Polska pokaże aż 34 mecze z Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2017 we Francji. Spotkania reprezentacji Polski będzie można obejrzeć w TVP2 i TVP Sport, a pozostałe mecze w sportowym kanale TVP oraz w Internecie.
Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w TVP. Plan transmisji TV
W fazie grupowej Polacy zagrają w grupie A z Francją, Rosją, Brazylią, Japonią i Norwegią. "Biało-Czerwoni" pierwsze spotkanie z Norwegią rozegrają już 12 stycznia. Jeśli Polska w fazie grupowej zajmie przynajmniej 4. miejsce, awansuje do 1/8 finału.
W 2007 rozpoczął się boom na piłkę ręczną. Wtedy podopieczni ówczesnego trenera kadry Bogdana Wenty sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata. W 2009 i 2013 Polacy na imprezie tej rangi wywalczyli trzecie miejsce. Teraz podopieczni Tałanta Dujszebajewa staną przed bardzo trudnym zadaniem. Po zajęciu 4. miejsca w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro karierę reprezentacyjną zakończyli bardzo doświadczeni zawodnicy, a na dodatek tuż przed mistrzostwami świata kontuzje wyeliminowały kilku innych. Kadra jest więc bardzo odmłodzona i bardzo nieobliczalna.

Mecze z Francji komentować będą: Piotr Dębowski i Maciej Iwański. W Warszawie będą komentować: Tomasz Jasina i Jacek Laskowski, ekspertem będzie Wojciech Nowiński. Na mistrzostwa Telewizja Polska wysyła także swojego reportera - będzie nim Filip Czyszanowski. Studio w Warszawie poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Przemysław Babiarz a ich gośćmi będą między innymi byli reprezentanci: Sławomir Szmal, Bartosz Jurecki, Grzegorz Tkaczyk i Mariusz Jurasik.

Plan transmisji - faza grupowa:
Środa (11 stycznia):
• 20.35: Francja - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Czwartek (12 stycznia):
• 13.50: Słowenia - Angola (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.35: Rosja - Japonia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.30: Polska - Norwegia (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)

Piątek (13 stycznia):
• 13.50: Białoruś - Chile (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Sobota (14 stycznia):
• 14.30: Brazylia - Polska (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.35: Norwegia - Rosja (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Węgry - Chorwacja (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Niedziela (15 stycznia):
• 17.45: Francja - Norwegia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Brazylia - Japonia (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Poniedziałek (16 stycznia):
• 20.30: Polska - Rosja (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)

Wtorek (17 stycznia):
• 13.50: Norwegia - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.25: Polska - Japonia (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Rosja - Francja (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Środa (18 stycznia):
• 13.50: Argentyna - Egipt (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.45: Macedonia - Hiszpania (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Czwartek (19 stycznia):
• 13.50: Rosja - Brazylia (TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 17.30: Francja - Polska (TVP2, TVP Sport, sport.tvp.pl)
• 20.35: Japonia - Norwegia (TVP Sport, sport.tvp.pl)

Komentarze (1 - 9 z 9)

Dlaczego kurski nie pokazuje meczow reprezentacji Niemiec?
 2  
mecze niemców tylko jako livestream !
 3  
A kiedy TVP Sport będzie dostępne w DVB-T? Podobno miało to nastąpić już w styczniu ale wszystkie serwisy medialne milczą na ten temat.
 0  
zapytaj sie Kurskiego
 5  
A jak się z nim skontaktować?
 3  
TVP Sport miał być dostępny naziemnie nie w styczniu tylko w lutym, więc trochę cierpliwości. Skoro sam prezes TVP to zapowiedział to na pewno będzie, jak nie w styczniu, w lutym to w marcu. Nie jest wcale tak łatwo od razu wprowadzić kanał płatny do DVB-T jako ogólnodostępny (umowy z operatorami itp.). TVP i tak musi dać jakieś kanały do mux-8 do połowy roku, a skoro zapowiedzieli, że będzie to TVP Sport to na pewno tak będzie, inaczej by nie mówili nic jeśli to by nie było pewne na 100%.
 4  
Jak wyjdą już z tej grupy to będzie sukces.Kadra w poważnej przebudowie tak więc nie oczekujmy zaraz medalu.Do boju Polacy! ;]
 6  
Nie wydaje mi się, żeby TVP Sport z całkiem niezłymi prawami był dostępny w DVB-T !!!! a pamiętasz zapewne kilka m-cy temu jak Kurski przed kamerami zapewniał , że TVP Sport bedzie w MUX 3 !!
I co z tego wyszło - wielkie G. Zmiienili TVP Info na TVP Info "niby HD"
Tyle w temacie :)
 4  
@Staropramen 1869 Oczywiście, że pamiętam, jednak nikt nie mówił, że kanał TVP SPORT będzie dodany od razu. Do tej pory TVP nie umieściła swoich kanałów w mux8 (co związane będzie także z roszadami na mux3). Start TVP INFO HD był również wcześniej zapowiadany,a nikt nie mówił, że za TVP Polonia będzie TVP Sport. Natomiast prezes Kurski zapowiadał kanał TVP Sport dopiero na luty, a mamy dopiero styczeń. Wstrzymajmy się z ocenami i komentarzami, dopóki TVP umieści swoje kanały na mux8. Ja uważam, że mimo wszystko TVP SPORT naziemnie będzie, jeśli nie w takiej formie jak obecnie, to w formie okrojonej, jako dodatkowy kanał np. za TVP HD (oficjalnie się z tego wycofali, ale mogą powrócić do pomysłu).
 1