Łukasz Szewczyk11.01.2017 (13:57)6 komentarzy

"Legion" i druga część 7 sezonu "The Walking Dead" w lutym na antenie FOX

W lutym 2017 roku na antenie kanału FOX zadebiutuje serial "Legion", czyli pierwsza telewizyjna produkcja nawiązująca do kultowej serii Marvela o X-Menach. Stacja rozpocznie także emisję drugiej części siódmego sezonu "The Walking Dead".
Serial "legion" na antenie FOX
W lutym FOX przygotował premierę jednego z oczekiwanych seriali 2017 roku. "Legion" (emisja w czwartki o godz. 22.00, od 9 lutego). to pierwsza telewizyjna produkcja nawiązująca do kultowej serii Marvela o X-Menach. Czy losy głównego bohatera pokryją się z tymi, które Marvel przypisał jednej z komiksowych postaci - Davidowi Hallerowi (aka Legion), synowi Charlesa Xaviera?

Fabuła serialu oparta jest na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza - amerykańskiego grafika polskiego pochodzenia, prawnuka Henryka Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens), młody mężczyzna obdarzony nadludzkimi zdolnościami. Leczony przez lata w wielu placówkach David w momencie rozpoczęcia akcji serialu ma 30 lat i przebywa w kolejnym szpitalu z powodu zdiagnozowanej schizofrenii. Przytłacza go rzeczywistość, rutyna i ludzie, z którymi jest zmuszony przebywać. Większość czasu David spędza milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) - dziewczyny, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze.
Życie Davida nabiera nowego znaczenia, gdy na oddziale pojawia się nowa pacjentka - piękna Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego... Momentem przełomowym staje się chwila, kiedy David uświadamia sobie, że głosy i wizje, których doświadcza, mogą nie być jedynie wytworem jego chorego umysłu.

"The Walking Dead"
Z kolei od 13 lutego 2017 roku (emisja w poniedziałki o godz. 22.00) na antenie FOX premiera w drugiej części 7. sezonu "The Walking Dead" Śmiertelna wyliczana Negana kończąca 6. sezon i otwierającą kolejną serię była dowodem na to, że w tym serialu może wydarzyć się dosłownie wszystko. Co tym razem czeka bohaterów serii kultowych komiksów Roberta Kirkmana?

W pierwszej części 7. sezonu bohaterowie zaczęli się załamywać, a do tej pory silna grupa musiała zmierzyć się z ogromną stratą. Sytuację pogarszał Negan - sukcesywnie i brutalnie przejmując kontrolę nad ocalałymi. Zasady gry zaczęły się zmieniać, na co nie wszyscy chcą przystać. Czy Rickowi uda się zjednoczyć grupy ocałych w walce z terrorem Neagana?

Komentarze (1 - 6 z 6)

oczywiscie ze pierwszy odcinek wyliczanki byl ostry - ale dalej to opera mydlana na miare mody na sukces. tylko negan ratowal te odcinki.
 2  
będzie oglądane :]
 1  
No to świetnie :) Będę oglądał. :)
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 11.01.2017 (19:08:23)
 1  
A kiedy będzie 7 sezon Sons of Anarchy? Bo sześć sezonów Fox pokazywał a ostatniego dziwnie nie. Same fantastyczne bajki od miesięcy w nowościach (oprócz Sprawa O.J. Simpsona oczywiście)
 1  
a kiedy FOX wdroży technologię wyboru napisów do seriali ? Bo obecnie jest to jak widać poza ich zasięgiem
 1  
Popieram w 100%. Szczególnie 5 i 6 odcinek, to po prostu tragedia. Jakaś wojna bab, śmiechu warte, jakby to kręcił zupełnie inny reżyser. A motywem Maggie w ciąży już po prostu rzygam. Oba odcinki przewijałem i oglądałem może po 10 minut.
 2