Łukasz Szewczyk12.01.2017 (16:46)7 komentarzy

Jim Samples prezesem TVN

Jim Samples, który w lipcu objął stanowiska prezesa i dyrektora generalnego TVN, będzie pełnił obie funkcje na stałe. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Scripps Networks Interactive International.
Jim Samples / Fot. Scripps Networks Interactive International
Jim Samples / Fot. Scripps Networks Interactive International
To dla mnie wielki zaszczyt móc dalej zarządzać TVN, który bez wątpienia jest jednym z najlepszych nadawców telewizyjnych w całej Europie. Jestem dumny z pracy, którą wykonał zespół w ostatnich sześciu miesiącach. Przed nami szanse na bliższą współpracę i integrację TVN ze Scripps Networks Interactive - powiedział Jim Samples.
Obecny przewodniczący Rady Nadzorczej, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive Kenneth W. Lowe został powołany na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej TVN.

- W ostatnich osiemnastu miesiącach, od kiedy Scripps Networks Interactive jest właścicielem TVN, stacja rozwija się bardzo dynamicznie we wszystkich formatach telewizyjnych. Dotyczy to zarówno kanałów rozrywkowych, informacyjnych, jak i lifestylowych. Scripps jest zdecydowany na dalszy rozwój swojej działalności poza USA i liczę w tym zakresie na jeszcze bliższą współpracę z Radą Nadzorczą i zarządem TVN- powiedział Kenneth W. Lowe.

Decyzje personalne zostały podjęte po udanym roku dla TVN oraz kilka dni po europejskiej premierze kanału HGTV Home & Garden w Polsce. Stacja zadebiutowała na polskim rynku 7 stycznia, a już 8 stycznia jej udziały w polskiej widowni (SHR) wyniosły 0,66 proc, co plasuje ją w czołówce rankingu tego typu kanałów.

- Rok 2016 był bardzo udany dla TVN. Kanał zwiększył swój udział w rynku o 2,7 proc. w grupie komercyjnej (16-49 lat), osiągając największy wzrost wśród nadawców wielkiej czwórki. Jest również jedną z najczęściej oglądanych stacji na rynku (12,75 proc. udziału w 16-49). Do programów, które cieszą się najwyższą oglądalnością należą: "Kuchenne rewolucje", "Mam Talent", "MasterChef" i "MasterChef Junior" oraz nowości, które TVN wprowadził na antenę wiosną i jesienią 2016 r. - serial "Druga Szansa", reality-show "Azja Express" czy paradokument "19+" - skomentował Kenneth W. Lowe.

TVN to jedna z wiodących spółek mediowych w Polsce oferująca lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dwanaście kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV Home & Garden, Food Network, Travel Channel, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Jak najszybciej WON gadziny przebrzydłe z Polski, jest kwestią czasu iż podzielicie los gówna wybiórczego.
 2  
To właśnie poprzedni właściciel TVN jest przepowiednią dla Agory...
 9  
mam pytanie do prezesa czy w dalszym ciagu na TVN beda w kólko powtarzane te same HITY po 1256 razy w roku.
 6  
Jak Ci się nie podoba że w Polsce swobodnie może działać każda telewizja która ma na to ochotę, to won do Rosji, tam jest tylko jedynie słuszna telewizja propaństwowa ;)
 6  
Jak Ci się nie podoba że w Polsce swobodnie może działać każda telewizja która ma na to ochotę, to won do Rosji, tam jest tylko jedynie słuszna telewizja propaństwowa ;)
Realne postrzeganie otaczającej rzeczywistości jest domeną ludzi inteligentnych,w Twoim zaś przypadku(rozsądny sic!) świadczy o głębokim zacofaniu intelektualnym którego pochodną jest szkorbut umysłowy.Mentalność bolszewika-czekisty którego ideały kodomistów,bulakomoruskiego,gnid z Czerskiej są wzorem postępowania każe wskazać Ci właściwą drogę, WON do Korei Północnej,nareszcie będziesz się czuł spełniony.
Tragedią naszego kraju są tacy półidiociy.
 5  
macie pilota - macie wybór !!!!!!!
 5  
TVN zawsze był najlepszy i taki jest nadal.
Co do @puczysta: jedyna słuszna partia i jej wódz jeszcze trochę i będą mieli "won z Polski" i podzielą los innych oszołomów (np. Stalin, Hitler), którzy mamili tępych ludzi
 6