Łukasz Szewczyk23.01.2017 (11:49)40 komentarzy

Szef PiS krytykuje TVP? Mają dążyć do prawdy, a nie opowiadać się za jedną stroną

Szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński zapowiada reformę mediów w Polsce. Prezes PiS jest zdania, że media nie powinny sprzyjać tylko jednej stronie. Czyżby była to krytyka TVP i Polskiego Radia?
Szef PiS krytykuje TVP? Mają dążyć do prawdy, a nie opowiadać się za jedną stroną
"Potrzebna jest reforma mediów, chcemy aby dążyli oni do prawdy, a nie opowiadali się za jedną stroną" - zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas swojej sobotniej wizyty w Łodzi.
Słowa te szybko stały się hitem mediów społecznościowych. Dlaczego? Niektórzy te słowa odczytali jako krytykę Telewizji Polskiej przez prezesa PiS. Przypomnijmy, że tzw. telewizja publiczna, od czasu, gdy za jej sterami zasiadł były polityk PiS Jacek Kurski, są mocno krytykowane za uprawienia rządowej propagandy. Z kolei nowe władze mediów publicznych w mediach społecznościowych zbytnio nie ukrywają swoich intencji. "Wiadomości" oraz "Teleexpress" notują duże spadki oglądalności, widzów traci także TVP Info. Krytyka nie omija także zmian w Polskim Radiu.

Jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi czołowych polityków PiS na temat mediów, można się domyślać, że powyższy cytat to jedynie niefortunny "skrót myślowy". Tym bardziej, że Kaczyński od dawna krytykował niezależne media prywatne. Głównie te z kapitałem zagranicznym, nazywając je np. "mediami niemieckimi". Szczególnie, gdy media te ujawniały niewygodne dla jego partii fakty. Dodatkowo w grudniu 2016 roku wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiadał w mediach powrócenie do dawnego pomysłu PiS, który mia ograniczać procentowy udział zagranicznego kapitału w mediach.

Komentarze (1 - 10 z 40)

Wół zapierdział a cała stodoła wącha i słucha :D :D Żałosne piśkowe stękania. Oczywista oczywistość, że nic nas nie przekona, że białe jest białe a czarne- czarne- media muszą być pisuarowe bo tylko wtedy da się jeszcze tę farsę utrzymywać opowiadając bajki o edenie w Wolsce :D
 11  
A Adamczyk zawsze powtarza, że wyniki Wiadomości zawsze na pierwszym miejscu i że górują nad Wydarzeniami, a już tym bardziej nad niemieckimi (choć w rzeczywistości amerykańskimi) FaktamiTVN. I nawet chwali się na twitterze wynikami pierwszego miejsca.
 0  
Fakty są takie, że po raz pierwszy w historii scena medialna jest wyważona. tv.N i tv.N24 x2, do tego Tuskowa Tvp, to było za dużo... Teraz każdy może obejrzeć dokładnie dwie strony medalu. Demokracja pełną gębą panie i panowie! Kto zna amerykański rynek medialny,nie może zaprzeczyć!! Dlatego Kaczyński powinien trzymać język za zębami, a nie bawić się w nadgorliwego demokratę ;]
 7  
Tak jak jest nie jest źle. Mamy TVP, TV Trwam, TV Republika opowiadające się po jednej stronie i całą resztę oPOwiadającą się po drugiej stronie. Jest równowaga i jakoś to się kręci. Można sobie przełączyć, porównać co i jak i wyciągnąć wnioski.
 8  
Poprzednia opcja miała propagandę praktycznie wszędzie, a PiS był opluwany i nierówno traktowany a mimo to wygrał zdecydowanie wybory wypływając tak naprawdę na fali internetów które im pomogły demaskując obłudę poprzedników. Obecny rząd może nie jest idealny, ale coś robi i już zrobił więcej dobrego niż cała reszta po 89 r która tylko grabiła Polaków mamiąc i wciskając kit... Obecnie nie widać nikogo kto mógłby zastąpić PiS, więc dajmy im pracować.
 4  
Taaa, te minusowanie przychylnych i plusowanie negatywnych w strosunku do władzy komentarzy przez jedną-dwie osoby tylko ujawnia PO której stroNie są tak naprawdę zwolennicy nieuczciwych, socjotechnicznych metod propagandy :)
 18  
Wszystkie największe media są nierzetelne, kłamią lub manipulują.
Polska jest chyba jedynym krajem w Europie, gdzie właściciele mediów to w zdecydowanej większości firmy zagraniczne, gdzie taka sytuacja na zachodzie nie tylko nie występuje, ale nawet jest zabroniona.
 18  
Tvn jest prywatną stacją i niech sobie robią i mówią co chcą. Podobnie jak w TV Trwam czy w TV Republica. TVP to jest państwowa telewizja utrzymywana z naszych podatków. To nie moźe być prywatny folwark Kaczyńskiego czy Kurskiego.
 2  
Tego jeszcze grali by Jarosław Kańczynski mówił że media nie powinny być jednostronne .Wczoraj o 22:00 gosciem wydarzeń był rzecznik rzadu była rozmowa na temat zmian w media ze media byc jednostronne chetnie pana rzecnika spytal Panie kochany rzeczniku jeżeli 72%osób głosujących na PiS oglada programy informacyjne czy to są media jednostronne bo jeżeli nie to ja przepraszam nie wiem co znaczy media jednostronne .I na koniec dodam ze w tym sondarzu najlepiej wypadly wydarzenia I od poczatku wiedzialem. Co ogladac
 5  
Oczywiście,że chodziło mu o Tvn,bo tak nieobiektywnej stacji sprzyjającej jednej partii -peło to nie ma wPolsce.Ale niestety ręka ręke myje.
 6