Łukasz Szewczyk24.01.2017 (15:42)8 komentarzy

"Milionerzy" wracają do TVN. Jakie zmiany? (wideo)

To już pewne. Zgodnie z zapowiedziami, wiosną 2017 roku na antenę telewizji TVN wraca popularny teleturniej "Milionerzy". Program ponownie poprowadzi Hubert Urbański. Jakie przygotowano nowości?
Hubert Urbański - "Milionerzy"
"Milionerzy" powrócą w klasycznej i lubianej przez widzów formule. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio wysokości 1000 zł i 40 000 zł). Aby wygrać główną nagrodę należy odpowiedzieć prawidłowo na 12 pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną i opracowane jest na podstawie, co najmniej dwóch prawidłowych źródeł.
W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela" (zamiast telefonu, pomocnik będzie siedział w specjalnym pomieszczeniu), "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Na fotelu prowadzącego ponownie zasiądzie Hubert Urbański, związany z polską edycją od pierwszego odcinka. Ponownie zelektryzuje całą Polskę słynnym pytaniem: "Czy to jest twoja ostateczna odpowiedź?"


Teleturniej "Milionerzy" będzie nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55 na antenie TVN (od 9 lutego 2017 roku).

"Milionerzy" to jeden z popularniejszych teleturniejów na świecie. Jego lokalne wersje ukazały się w 120 krajach. Na całym świecie jest ponad 150 zwycięzców głównej nagrody. Jeden wygrany milion okazał się dla nich milionem możliwości i pozwolił na spełnienie, czasem bardzo skromnych, marzeń. Na Islandii pierwszym "milionerem" został młody ksiądz, który przeznaczył wygraną na renowację lokalnego kościoła. W Kolumbii natomiast, w edycji specjalnej z udziałem dzieci, dziesięcioletni chłopiec wygrał autobus dla swojej szkoły. Pierwsza główna wygrana w indyjskiej edycji powędrowała do młodego pracownika IT, którego miesięczna pensja nie przekraczała 150 dolarów.

Lokalna adaptacja Milionerów biła rekordy popularności również w Polsce. Wyemitowano aż 688 odcinków, z których każdy gromadził niemal 3 miliony widzów. Pytanie o milion zostało zadane w całej historii polskiej wersji teleturnieju dwunastokrotnie, ale główna wygrana padła tylko raz - 28 marca 2010 roku. Wtedy poprawnej odpowiedzi na pytanie za największą stawkę udzielił Krzysztof Wójcik.

Komentarze (1 - 8 z 8)

noi gdzie są te nowości zapowiadane w tytule??
 4  
Nowosci tyle co kot napłakał. Osoba bedzie siedziala w specjalnym pomieszczeniu aby nie mogła spokojnie w necie odpowiedzi poszukać ;)
 5  
Huberta odmłodzili botoksem.
 1  
Nowością jest to, że nie ma już kwoty gwarantowanej 128 tys. :D
 3  
Ten teleturniej byłby dobry, gdyby Hubert szybciej naciskał na pytania aby zachować dynamikę - tak jak w 1 z 10 a po drugie miał jedną przerwę reklamową a nie dwie.
 2  
takiej kwoty nie było, najpierw było 32 tys. a potem 40 tys.
 4  
Hej, programuje hobbistycznie i polecam odświeżoną wersje Millionerów na Androida, jest to pierwsza wersja apki dlatego uwagi mile widziane :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=s.millionaire&;hl=pl
 0  
Kategoria tematyczna przy każdym pytaniu? To chyba tylko w polskiej wersji...
 0