Łukasz Szewczyk24.01.2017 (16:52)1 komentarz

Mocna premiera wiosny w TVN. Nowy serial "Belle Epoque" (wideo)

Serial "Belle Epoque" to jedna z głośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. Nowa produkcja to zderzenie dwóch światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem.
Belle Epoque
Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie, a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni... Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana Edigeya-Koryckiego (Paweł Małaszyński), który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca...
Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego (Eryk Lubos) i jego siostry Weroniki (Anna Próchniak). To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji (Magdalena Cielecka) jeszcze jedną szansę?

"Belle Epoque" to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne kreacje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie - londyńskiego "Angels". To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak "Gra o Tron", "Wielki Gatsby" czy "Grand Budapest Hotel".

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.


Premierowe odcinki serialu "Belle Epoque" w środy o godz. 21.30 na antenie TVN (od 15 lutego 2017 roku).

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ostatnio oglądam powtórki Kryminalnych. Fajny to był serial! Niestety jego koszty produkcji są 10 x wyższe w porównaniu do tych mózgotrzepów jak Szkoła czy Prawdziwa Prawda, a na reklamach więcej się nie zarobi.
 1  

Polecamy