Łukasz Szewczyk26.01.2017 (11:49)20 komentarzy

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności tygodnika wSieci. Powstała Sieć Przyjaciół mediów konserwatywnych

Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności 2016 roku według tygodnika wSieci. Laureat odebrał nagrodę 25 stycznia, podczas dorocznej gali organizowanej przez grupę medialną Fratria. - Polska jest dziś krajem wolności obywatelskich, politycznych, dotyczących rodziny i wspólnot religijnych. To wielki dorobek Jarosława Kaczyńskiego, który wynika też z wolnego wyboru Polaków w roku 2015 - zaznaczał, ogłaszając nazwisko laureata, Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika wSieci.
Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności tygodnika wSieci
Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności tygodnika wSieci
Odbierając nagrodę z rąk redaktora naczelnego tygodnika Jacka Karnowskiego oraz członków zarządu grupy medialnej Fratria, Romualda Orła i Michała Karnowskiego, Jarosław Kaczyński nawiązał do istoty wolności w Polsce i Europie. - Jestem bardzo, bardzo wdzięczny. Za wystąpienia, za nagrodę - tym wszystkim, dzięki którym ją otrzymałem. To najważniejsza z nagród, jakie przyznaje się dziś w Polsce - nie ma dziś nic bardziej ważnego i polskiego niż wolność. (...) Wolności trzeba bronić. Trzeba jej bronić w wymiarze fundamentalnym - swobód politycznych, ale i w wymiarze szerszym, o którym tak celnie mówiła pani premier. Rzeczywiście wolność to szerokie pojęcie. Człowiek, który nic nie ma, który nie jest w stanie zarobić na życie, który nie ma mieszkania, który żyje w niewoli kredytu - nie jest człowiekiem wolnym. O tych rodzajach wolności też musimy myśleć, mówić - dążyć do ich uzyskania i umacniania. Ale przede wszystkim musimy pamiętać, że nawet ta wolność najbardziej podstawowa, wolność słowa, sumienia, jest dzisiaj zagrożona. Z bólem trzeba powiedzieć, że wolność w Europie, zwłaszcza na Zachód od naszych granic, jest w odwrocie. Poprawność polityczna stosowała najpierw represję rozproszoną - tak to nazywają socjologowie -, a od paru lat przeszła do stosowania represji twardej, państwowej. Można dzisiaj odpowiadać karnie za to, że złamie się narzucane reguły - mówił Jarosław Kaczyński.
- Mam pewność, że w naszym kraju są potężne siły, które potrafiły wolność w wielkiej mierze obronić, choć były momenty jej ograniczenia, i potrafią ją rozszerzać. Trzeba tutaj podziękować tym wszystkim, którzy na tym froncie - froncie walki o wolność - uczynili bardzo wiele. Którzy potrafili się narazić, iść przeciw głównemu nurtowi. I być przy tym skuteczni. Tacy ludzie stoją tutaj obok mnie - dodawał laureat nagrody za rok 2016.

Podczas gali głos zabrała premier RP Beata Szydło. - Słowo "wolność", które będzie pewnie przewijało się wielokrotnie w tej pięknej sali, najlepiej oddaje atmosferę dzisiejszego dnia, wieczoru. Najlepiej oddaje sens nagrody Człowieka Wolności, którą przyznaje "wSieci". (...) Wolność, która w historii Polski znaczy tak wiele, ale też tak wiele musieli poświęcić Polacy, by się nią cieszyć. Dzięki premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, jego śp. bratu, Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ludziom, którzy potrafili razem z nimi, zaszczepieni umiłowaniem wolności i ideą dążenia do tego, by Polska była wolna - to jest to, co dziś dzieje się naprawdę - powstał program PiS - mówiła Beata Szydło.

Laudację na cześć tegorocznego laureata wygłosił publicysta Piotr Zaremba. - W następstwie polityki Jarosława Kaczyńskiego, aktywności jego kolejnych formacji, Polakom bardzo się poszerzył zakres najróżniejszych wyborów - od prawa do zakwestionowania różnych patologicznych praktyk elit do prawa podważenia politpoprawności. Czyli powiększył się margines realnej wolności. Do pewnego stopnia działo się tak już od roku 1989, ale zwłaszcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat - mówił Piotr Zaremba tuż przed wręczeniem nagrody.

Wręczeniu nagrody Człowiek Wolności 2016 roku, towarzyszyło także uroczyste otwarcie nowego projektu grupy Fratria - Sieć Przyjaciół, łączącego czytelników mediów konserwatywnych. - Sięgam kilka lat wstecz, gdy zaczynaliśmy. Gdy wielu dzienikarzy traciło pracę, bo było wiernych swojemu sumieniu. Wówczas założyliśmy portal - finansowany z... kubków. To była nasza idea - by media tworzyć od podstaw, by media nie pouczały z poczuciem wyższości - mówił członek zarządu wydawnictwa Fratria, Michał Karnowski, wspominając początki mediów z charakterystycznym symbolem "W", łączących dziś społeczność konserwatywną.

Komentarze (1 - 10 z 20)

"Ale przede wszystkim musimy pamiętać, że nawet ta wolność najbardziej podstawowa, wolność słowa, sumienia, jest dzisiaj zagrożona."
i jeszcze:
"Poprawność polityczna stosowała najpierw represję rozproszoną - tak to nazywają socjologowie -, a od paru lat przeszła do stosowania represji twardej, państwowej. Można dzisiaj odpowiadać karnie za to, że złamie się narzucane reguły - mówił Jarosław Kaczyński. "

Kaczyński świetnie diagnozuje obecna sytuacje w kraju po dojściu PiS do władzy. I ciekawe, że w obu cytatach pada słowo "dzisiaj". Normalnie mistrz. Nawołuje do walki o wolność, która sam w imię tej walki ogranicza.
 12  
Człowiek wolności hehehe. Przykłady: przymus rejestracji telefonów na kartę, centralny rejestr paragonów, centralny rejestr rachunków bankowych. Wolność jak u Orwella.
 20  
Boże jedyny, też mi niespodzianka ;)

"Z bólem trzeba powiedzieć, że wolność w Europie, zwłaszcza na Zachód od naszych granic, jest w odwrocie." - oczywiście na wschód od naszych granic jest lepiej buuuhahahha


"Poprawność polityczna stosowała najpierw represję rozproszoną - tak to nazywają socjologowie -, a od paru lat przeszła do stosowania represji twardej, państwowej. Można dzisiaj odpowiadać karnie za to, że złamie się narzucane reguły" buuhahaha i w ramach tej wolności publikuje się zdjęcia w seici protestujących przeciwko obecnej władzy, co do decyzji o publikacji nikt się nie chce przyznać
 2  
Pisemko dla rybaków "wSieci" powinno przyznawać nagrodę dla Ryby Wolności w Sieci.
 12  
Straszne...
 9  
To tak jakby Trynkiewiczowi przyznać tytuł "Przyjaciel dziecka"
 20  
śmieszno i strasznie zarazem !
 11  
Nagroda GW dla pysznego Komorowskiego za przegranie wyborów, z mówienie,że "nie ma z kim przegrać", i za to że dostał jajem, to nie było śmieszne? ;D Kaczorek wygrał wszystko, i reformuje ten zgnuśniały układ - bravo!
 15  
Dla Białorusi nadal jesteśmy "zachodem" tyle, że teraz bardziej "dzikim zachodem" :)
 15  
To tzw. komunistyczna wolność.
 9