Łukasz Szewczyk26.01.2017 (16:39)88 komentarzy

Nowy abonament RTV? PiS zapowiada, że za media "narodowe" zapłaci każdy

PiS pracuje nad rozwiązaniami, które mają uszczelnić system pobierania opłat na media publiczne. Według nowych zasad, za mocno krytykowane przez Polaków media publiczne zapłaci każdy.
Nowy abonament RTV? PiS zapowiada, że za media "narodowe" zapłaci każdy
Kilka dni temu Jacek Kurski, kiedyś czołowy polityk PiS a dzisiaj z rekomendacji partii prezes ostro krytykowanej Telewizji Polskiej, grzmiał ze względu na niewydolność systemu finansowania mediów publicznych TVP stanęła "dziś pod ścianą". Dodał, że tylko wówczas, gdy uda się zapewnić odpowiednie środki finansowe, to możliwy będzie dalszy rozwój technologiczny i inwestycyjny m.in. zakup wozów transmisyjnych HD, budowa dużej, wielofunkcyjnej hali zdjęciowej, nowoczesnej siedziby programów informacyjnych Telewizji Polskiej, czy też inwestycja w nowy system telemetryczny (więcej o tym TUTAJ).
Wiele wskazuje na to, że nawoływania prezesa TVP zostaną wysłuchane. PiS pracuje nad zmianami w ustawie, których celem jest uszczelnienie pobierania opłat za abonament RTV. Dziś abonament RTV płaci niewiele ponad milion gospodarstw domowych.
Poczta nie zdała egzaminu. Chcemy, by abonament był ściągany przez Urzędy Skarbowe. Przyjmujemy założenie, że telewizor ma każdy - zapowiada szef Rady Mediów Narodowych
Nowy projekt ustawy ma być gotowy w ciągu najbliższych tygodni. Cały czas trwa dyskusja wewnętrzna, bo są różne przygotowywane projekty - mówił na antenie Radia Zet Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. - Jeżeli nie poczta, to kto może być skutecznym nadzorcą? Urzędy skarbowe. Urząd Skarbowy ma w sobie pewną powagę, którą każdy szanuje. To rozwiązanie jawi się jako najlepsze - dodał.

Z kolei jeśli nowe rozwiązanie ponownie okaże się mało skuteczne, trzeba będzie wymyślić nowy sposób. Według Czabańskiego najlepiej, by opłaty były połączone z PIT-em, czy opłatą energetyczną. - Będzie to oznaczać o wiele niższą - zapewne dwukrotnie - opłatę, niż w tej chwili - zapewnia Czabański.
Radio Zet/wł.

Komentarze (1 - 10 z 88)

Przyjmujemy założenie, że telewizor ma każdy - to jest dobre, ja nie mam , tzn mam pierwsze lcd bez cyfrówki to co kupicie mi nowy abym płacił, bo ja nie oglądam ,bo tam oprócz żałosnej polityki i ogromu reklam nic nie ma .
 59  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Powinno być każdy dorosły lub każdy dorosły pracujący.
 52  
nie oglądam TVP, więc na co mam płacić? I czy cokolwiek z tego skapnie prywatnym nadawcom? Bo jeśli nie, to kolejna nieuczciwość. Nadawcy prywatni utrzymują się z reklam, a tvp z reklam i abonamentu. Więc niech nie nadaja reklam, albo niech podzielą się abonamentem z nadawcami prywatnymi.
 43  
prosze o infrmacje. słyszałem że unia nakazuje - albo abonament tv ale publiczna jest bez reklam. albo brak abonamentu i reklamy. w przypadku reklam i abonametu uznawane jest to jako niedozwolona pomoc. ktoś sie może wypowiedziec?
 24  
dokladnie. a dziecioroby i niepracujaca patologia powinna wszystko dostać za darmo. w końcu to ma być nowa klasa średnia w kaczystanie.
 2  
"TVP stanęła "dziś pod ścianą". Dodał, że tylko wówczas, gdy uda się zapewnić odpowiednie środki finansowe, to możliwy będzie dalszy rozwój technologiczny i inwestycyjny m.in. zakup wozów transmisyjnych HD, budowa dużej, wielofunkcyjnej hali zdjęciowej, nowoczesnej siedziby programów informacyjnych Telewizji Polskiej, czy też inwestycja w nowy system telemetryczny"
I to wszystko dla mnie abonenta - WOW....

A nie, to jednak nie dla mnie - to by naczelnika było lepiej w HD widać i bełkot beatki niósł się szerszym echem w przestrzeń: dla jej rządu, bo w jej rządzie i z jej rządem.
Wreszcie się niedowiarki przekonają, że Polska jest krajem mlekiem, miodem i naczelnikiem płynąca, a serce wodza jest z narodem: 6.00 i w głośnikach zaczynamy od mszy świętej, potem wystąpienia naczelnika i podwładnych.

"Przyjmujemy założenie, że telewizor ma każdy""
Czyli JA mogę przyjąć, że autor tych słów jest idiotą?
 26  
Jeśli masz głowę, nie tylko po to aby nosić czapkę, to nie oglądasz TVPis i nie płacisz abonamentu. Tyle w tym temacie.
 9  
"Urząd Skarbowy ma w sobie pewną powagę, którą każdy szanuje" buhahaahhahaha. Chociaż rozwiązanie dobre bo złodziejski obowiązkowy abonament będzie ściągany przez złodziejski obowiązkowy urząd.
 16  
To w końcu każdy czy każde gospodarstwo? Bo to jest różnica.
 21  
Skoro ustawa zakłada , że każdy ma telewizor to bezdomny też ma ?
 32