Łukasz Szewczyk30.01.2017 (20:47)20 komentarzy

PiS chciało przejąć TVN24?

Szefostwo PiS rozważano odkupienie stacji informacyjnej TVN 24 i stworzenie jej angielskojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today - podaje tygodnik Newsweek Polska.
TVN24 HD
Już kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że Telewizja Polska Jacka Kurskiego planuje stworzenie anglojęzycznego kanału informacyjnego Poland24. Celem nowej stacji miało być prezentowanie widzom na całym świecie "wydarzenia polityczne i społeczne z polskiego punktu widzenia"

Tygodnik Newsweek Polska, powołując się na polityka z otoczenia prezesa PiS, informuje, że PiS myślał o przejęciu TVN24. - Mówię to zupełnie poważnie. Docierało do nas, że Amerykanie, którzy kupili kanały TVN, nie mają do nas uprzedzeń i że można się z nimi dogadać. Nasz plan był propaństwowy. Kupić stację informacyjną o dobrej renomie i stworzyć jej angielskojęzyczną wersję, coś na wzór Al-Dżaziry czy Russia Today - twierdzi polityk.
Według tygodnika, szef PiS z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Scripps Networks Interactive, nowego właściciela Grupy TVN, miał spotkać się dwa razy. Początkowo szef PiS miał wrażenie, że sprawa jest otwarta, ale ostatecznie usłyszał "nie".

Dziś nadawca informuje, że jakakolwiek sprzedaż TVN24 nie wchodzi w grę. Nadawca zapewnia także, że nie otrzymywał żadnych ofert od spółek skarbu państwa. Przyznaje jednak, że przedstawiciele Scripps spotkali się ze wszystkimi głównymi siłami politycznymi zaraz po transakcji. "Były to zapoznawcze spotkania wynikające z faktu, że SNI jest amerykańską firmą względnie nową na polskim rynku - czytamy w odpowiedzi na pytania "Newsweeka".
Newseeek Polska

Komentarze (1 - 10 z 20)

PiS chciało zrobić z TVN24 kolejną tubę propagandową do ogłupiania narodu.
 21  
@Abd PO to już dawno zrobiło z TVN24 swoją tubę propagandową do ogłupiania narodu, tak jak PiS teraz zrobiła z TVP.
 7  
Pisał to newsweek !! Więc ciężko powiedzieć czy to prawda.
 1  
@Abd PO to już dawno zrobiło z TVN24 swoją tubę propagandową do ogłupiania narodu, tak jak PiS teraz zrobiła z TVP.
A co ma PO do TVN24?
 8  
Niech se TV TRWAM przerobią,bo po co te gó...o w naziemnej,tylko zaśmieca sygnał i mózgi naiwnych obywateli..........
 18  
Te chore moherowe dziadki pisowskie byłyby gotowe do takiego szaleństwa. Żyją we własnym świecie parówkowych zamachów, misiaczków i kotów więc...:D
 10  
"Nasz plan był propaństwowy. Kupić stację informacyjną o dobrej renomie"
To najlepiej oddaje jak pisiaki poważnie traktują tą stację i jak ją cenią, a na zewnątrz do swojego elektoratu opowiadają to co chce usłyszeć taki mały prosty pisiaczek jak @johnyB(yk)Ortograficzny, a "ciemny lud to kupuje".
 9  
[quote|@876519|POgromca KODfidentów]pierdul pierdul tak mi się w głowie z samego rana POpiepszyło że już nie wiem sam co piszę muszę chyba odwiedzić jakiegoś psychiatrę od POsrajców[/quote]

Jest i nasz nieudacznik w nowej roli, podszywania się pod innych ;) Nowe wytyczne z Nowogrodzkiej?
 7  
@Czester już wyjaśniam. Skoro PO i inne "elity III RP" nie mają nic do TVN to czemu:

1. Kilka lat temu TVN zablokował emisję reportażu o wspólpracy Lecha Wałęsy z SB,
2. Nie pokazano w TVN 24 jak i w ówczenej TVP przesłuchanie w charakterze świadka Prezydenta Komorowskiego w ramach sprawy przeciwko dziennikarzowi Panu Sumlińskiemu, który koniec końców został uniewinniony.
3. Do TVN 24 ciągle zapraszani są ci sami "eksperci" sympatyzujacy z KOD-em
4. Manipulują faktami np. podczas marszu niepodległosci za rządów PO, gdzie nie informowali o faktycznych prowokacjach policji, na które to dowody w sieci nietrudno znaleźć.

To tylko kilka przykładów, a znajdzie się o wiele więcej. Nie bronię tu obecnej TVP, jednakże twierdzenie, że tylko obecna TVP jest propagandową tubą do ogłupiania narodu jest nie na miejscu. Może faktycznie i jest, ale na pewno nie większą niż TVN i poprzednia TVP, która to od TVN-u za bardzo się nie różniła. Teraz przynajmniej można sobie wybrać którą propagandę chce się oglądać, wcześniej nie było takiego wyboru.
 3  
Nikt tego bardziej udanie nie robi jak TVN24
 4