Łukasz Szewczyk06.02.2017 (17:25)10 komentarzy

Ukraiński kanał Music Box zwiększa zasięg w Polsce. Wkrótce polska lista przebojów

Po pojawieniu się w ubiegłym roku na polskim rynku telewizyjnym, ukraiński kanał muzyczny Music Box sukcesywnie zwiększa swój zasięg w Polsce. Nadawca zapowiada także emisję polskiej listy przebojów.
Music Box to najpopularniejszy młodzieżowy kanał telewizyjny na Ukrainie. Podstawą zawartością kanału jest zagraniczna muzyka pop i dance z dużą ilością przebojów i nowości. Około 20 proc. ramówki zajmują utwory ukraińskich wykonawców. Mottem, które przyświeca Music Box przy przygotowywaniu programu jest: minimum rozmów, maksimum muzyki.
Dystrybutorem kanału w Polsce jest spółka TVPasja. - Od 25 listopada 2016 roku program Music Box jest dostępny w jakości SD w podstawowym pakiecie Start sieci kablowej INEA, a od grudnia popularna ukraińska stacja w jakości HD również weszła do podstawowego pakietu największej łódzkiej telewizji kablowej TOYA na kanale 741. Natomiast, od lutego 2017 roku Music Box w wersji HD trafi do oferty VECTRA, jednego z największych operatorów telewizji kablowej w Polsce - wymienia Radosław Banak, Dyrektor ds. dystrybucji kanałów telewizyjnych w TVPasja.

Spółka TVPasja zapowiada, że prowadzi negocjacje również z innymi operatorami kablowymi w temacie możliwości włączenia ukraińskiego kanału do tych sieci.

- Musiс Box UA» jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się kanałem muzycznym w Ukrainie. Jest on bardzo znanym i lubianym przez Ukraińców. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że format kanału, który stworzyliśmy i nadal rozwijamy, znajduje pozytywny odzew również poza granicami naszego kraju. Polski rynek jest dla nas priorytetowy. Dlatego pozwolę sobie na uchylenia rąbka tajemnicy odnośnie rozwoju ramówki, w związku z sukcesem na polskim rynku planujemy rozpocząć nadawanie polskiej listy przebojów na naszej antenie, która będzie przygotowywana na podstawie oficjalnego polskiego notowania airplay - zapowiada Sergiej Kobel dyrektor programowy spółki Music Box Ukraine.
TVPasja

Komentarze (1 - 10 z 10)

A kiedy w UPC?
 0  
tak jak Viva Polska była bardzo popularna w Ukrainie zanim ją zakodowali po "zmianie" w 2012 roku.
 2  
@Figaro: wolę , żeby UPC włączyło VH1 Classic. Nie potrzebny mi kolejny kanał dance pop na rynku. Przecież ile tego już mamy? Wszędzie to samo
 12  
zgadzam się, a najlepiej jakby UPC dodało VH1 Classic i Hip Hop TV.
 6  
Po co ten badziew w UPC?
 6  
UPC chętnie dodaje darmowy chłam, bo niewiele kosztuje. Ja bym wolał zamiast 20 pseudo kanałów muzycznych jeden VH-1 Classic. Tam bym miał dosłownie wszystko czego mi trzeba do szczęścia.
 7  
A nasze kanały mają 50% czasu to muzyka polska a reszta to zagranica... Co innego w innych krajach europy gdzie nie ma czegoś takiego że przez 6-8 godzin leci jedna i ta sama ściera językowa... Najlepszym był kiedyś kanał STARS TV który bez polskiej licencji nadawał ok 10% czasu antenowego muzyki polskiej reszta to bardzo dobra muzyka... Teraz to każdy kanał polski nadaje w nocy polskie g...uwno..
 1  
Gówno to ty jesteś pseudoPolaku! Jedź sobie do innego kraju to nie bedziesz miał Polskiej muzyki!
 2  
Szkoda, że listę na podstawie notowania airplay będzie nadawał kanał ukraiński, bo nikt do tej pory nie wpadł wcześniej na ten pomysł. Na niemieckiej VIVIE leci notowanie VIVA TOP 100, które jest również oficjalnym notowaniem singlowym.
 0  
A to chyba samo nadaje w Rosji?
 0  

Polecamy