Łukasz Szewczyk08.02.2017 (13:57)5 komentarzy

Wysyp serialowych premier w 2017 roku na antenie AMC

W 2017 roku na widzów AMC w Polsce czekają premiery światowych hitów. W nadchodzących miesiącach stacja zapowiada pojawienie się takich produkcji jak: "Kraina bezprawia 2", "Hap i Leonard: Mucho Mojo 2", "Syn", "Fear the Walking Dead 3" oraz "Terror"
"Kraina bezprawia 2" / Fot. AMC
"Kraina bezprawia 2" / Fot. AMC
Już 20 marca 2017 roku na antenie AMC premiera serialu "Kraina bezprawia 2". W drugim sezonie bohaterowie zostają rozdzieleni - Sunny (Daniel Wu) oraz M.K. (Aramis Knight) przebywają w niewoli w dwóch różnych miejscach. Podczas gdy M.K. nie ustaje w próbach okiełznania swojej mocy, Sunny jest zdeterminowany, by odszukać swoją rodzinę, nawet jeśli miałby ponieść śmierć próbując tego dokonać. W swoich dążeniach Siepacz oraz chłopiec są wspomagani przez tajemniczych sojuszników, których motywacja budzi poważne zastrzeżenia. W tym samym czasie Wdowa (Emily Beecham) stara się umocnić swoją przewagę nad innymi baronami, jednak na polu rozgrywek o władzę pojawia się przerażająca i tajemnicza siła przygotowująca się do zemsty na nich wszystkich. Sojusze zostają zerwane, przyjaciele zdradzeni, a przed końcem sezonu Sunny oraz M.K. zmierzą się z druzgocącymi konsekwencjami swoich czynów, które na zawsze odmienią ich losy.
"Hap i Leonard 2" / Fot. AMC
"Hap i Leonard 2" / Fot. AMC
Kolejna premiera to "Hap i Leonard: Mucho Mojo" (od 30 marca). Scenariusz do drugiego sezonu "Hap i Leonard" powstał w oparciu o "Mucho Mojo" - drugą książkę z serii o Hapie (James Purefoy) i Leonardzie (Michael Kenneth Williams) autorstwa Joego Lansdale'a. Biorąc pod uwagę fakt, że mojo oznacza niewytłumaczalną siłę natury, która popycha ludzi do działania w nieoczekiwany sposób, możemy spodziewać się, że Hap i Leonard powrócą z jeszcze większą dawką absurdu i zaskakujących zwrotów akcji. W nowym sezonie bohaterowie zostają uwikłani w historię tajemniczego morderstwa. Opowieść bierze swój początek od szkieletu, zaginionych prochów Trudy oraz potyczek z dilerem narkotyków z sąsiedztwa. Na 2. sezon serii składa się sześć jednogodzinnych odcinków.

"Syn" / Fot. AMC
"Syn" / Fot. AMC
11 maja 2017 roku na antenie AMC premiera serialu "Syn". Jest to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Główną rolę w wyprodukowanej przez AMC Studios i Sonar Entertainment 10-odcinkowej sadze zagra Pierce Brosnan ("Jutro nie umiera nigdy"). Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Eli'a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Bezlitosne zasady, jakimi przesiąkł dorastając wśród Indian, znajdują odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia interesów przez dorosłego już bohatera. Serial "Syn" został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. Scenarzystami i producentami wykonawczymi serialu są Philipp Meyer, Lee Shipman, Brian McGreevy, Kevin Murphy oraz Jenna Glazier (producent wykonawczy).

W 2017 roku na antenie AMC zaplanowano także premierę trzeciego sezonu serialu "Fear the wal king Dead". Jest to kontynuacja serialu będącego partnerską produkcją znanego i niezwykle popularnego na całym świecie "The Walking Dead". Seria przedstawia odważny obraz zagłady świata spowodowanej pojawieniem się zainfekowanych osób, widziany z perspektywy amerykańskiej rodziny.

Także na 2017 rok zaplanowano premierę serialu "Terror". Jest to 10-odcinkowa adaptacja powieści Dana Simmonsa o tym samym tytule. Akcja serialu toczy się w 1847 roku. Morska wyprawa królewska, która wyrusza ku północnym wybrzeżom Kanady w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego, zostaje zaatakowana przez tajemniczego drapieżnika. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.

Komentarze (1 - 5 z 5)

A kiedy nareszcie AMC będzie w UPC?
 10  
Trochę szkoda dawnego MGM HD. Widzę że AMC zmierza w kierunku samych tasiemców przerywanych reklamami. A taki fajny kanałbył z zapomnianymi klasykami wytwórni MGM i jeszcze bez reklam... Tak czułem jak już widziałem zapowiedzi że dołączą do oferty CP że te kanał podupadnie na jakości...
 6  
Co to za kanał ten AMC?
 3  
Czemu tylko te filmy są takie beznadziejne. Wszystkie z lat 80, jakby w innych latach niczego nie wyprodukowano...
 0  
maxiboy o ile mi wiadomo AMC nie ma reklam. Trailery filmowe nie są jako standardowe reklamy.
Krzysztof Jędrzejewski 9.02.2017 (12:27:46)
 0