Łukasz Szewczyk10.02.2017 (13:27)21 komentarzy

Polsat Doku HD już nadaje (wideo)

W piątek (10 lutego 2017 roku) na polskim rynku telewizyjnym zadebiutował nowy kanał Grupy Polsat. Nadawanie rozpoczął Polsat Doku - telewizja dla ludzi ciekawych świata, jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic. Stacja nadaje w jakości HD.
Polsat Doku HD
Polsat Doku to także telewizja dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii. Miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia. Jak zapowiada nadawca, w ofercie ponad 700 godzin najnowszych produkcji z całego świata w jakości HD.

W ramówce znajdują się zarówno propozycje dla widzów ceniących ambitne, nagradzane na festiwalach dokumenty jak i pasjonujące produkcje o charakterze familijnym. Zdecydowana większość oferty Polsat Doku to pozycje premierowe. W kanale widzowie mogą zobaczyć programy emitowane w zagranicznych stacjach telewizyjnych m.in. BBC, National Geographic, Discovery, History, Sky Vision, Arte, ZDF a nawet w japońskiej telewizji NHK.

Codziennie o godzinie 22.00 nadawane będą programy o określonej tematyce. W każdą niedzielę o godz. 22:00 Polsat Doku zaprasza widzów na specjalnie wyselekcjonowane najlepsze filmy i seriale dokumentalne z całego świat.


W poniedziałki o godz. 22.00 na antenie Polsat Doku nadawane będzie "Szokujący świat" z filmami poruszające kontrowersyjne i odważne tematy. We wtorki nadawane będzie pasmo "Pasjonująca wiedza", w którym emitowane będą programy ukazujące niezwykłe zjawiska i zagadki. Środy na antenie Polsat Doku będą należały do pasma "Ludzie poza prawem", z kolei w czwartki nadawane będzie pasmo "Historia bez tajemnic". Piątkowe wieczory będą należeć do roślin i zwierząt w paśmie "Fascynująca planeta", a soboty do aktualnych problemów świata w paśmie "Tym żyje świat".


W Polsat Doku zobaczymy kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne i odważne tematy jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument "Plac zabaw" o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi. Oglądając "Rozszyfrować ISIS" dowiemy się, że ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS. Szokująca seria "Przemytnicy" odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.


Gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata zobaczymy z najbliższej perspektywy. Dokument "Żołnierze Allaha" to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny. W reportażu śledczym "Rosyjscy neo-naziści" dowiemy się jak działa jedna z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata. Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Doskonała seria "Święta wojna" opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu. "Zbrodnie wojenne aliantów" odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów. Natomiast w szokującym dokumencie "Doktorzy śmierci - Mengele i inni" poznamy przerażającą prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.


Pasjonaci zachwycających miejsc, zjawisk i wspaniałych zwierząt zobaczą serię "Miasto niedźwiedzi polarnych" opowiadającą o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad 1000 głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona. "Mikropotwory" to program, w którym David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Znakomity cykl "Katastrofy, które wstrząsnęły światem" opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.


W Polsat Doku poznamy fascynujące badania, technologie i eksperymenty naukowe. Japońska seria "Rok 2045. Jaki będzie świat?" to rewelacyjna produkcja ukazująca naukową wizję bliskiej przyszłości, z której dowiemy się jak sztuczna inteligencja zmieni świat oraz czy człowiek pokona barierę dźwięku. W dokumencie "Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną?" zobaczymy nagrania z tonących statków, które pomogą ekspertom w odpowiedzi na pytanie dlaczego statki toną pomimo postępu technicznego.


Polsat Doku docelowo będzie dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

Komentarze (1 - 10 z 21)

A wiadomo coś kiedy będzie w UPC?
 9  
Jest tyle kanałów z "Polsat" w nazwie i żaden się niczym szczególnym nie wyróżnia, wręcz powiedziałbym że są bardzo kiepskie. Będę zaskoczony jeśli w tym wypadku będzie inaczej.
 18  
Bardzo fajny kanał. Na plus mozna zauważyć nie przerywanie programów reklamami
 6  
wystarczy zobaczyc na inne gnioty made in polszmat dlaczego nie ulebsza ramowki polsat play czy ostatni wynalazek super polsat co to jest za rok to pewnie natym kanale benda walkowane kiepscy oraz wojny magazynowe chce ogladac dokument to wlacze sobie planete lub canal+discovery
 5  
To znaczy,że ten program nadaje tylko od 22-ej do 24-tej?? :/ Reszta czasu antenowego, jako to w polszmacie ,REKLAMY
 3  
Jest tyle kanałów z "Polsat" w nazwie i żaden się niczym szczególnym nie wyróżnia, wręcz powiedziałbym że są bardzo kiepskie. Będę zaskoczony jeśli w tym wypadku będzie inaczej.
Bo kanały POLSAT należą do rodziny "Kiepskich"
 7  
Po miesiącu będzie jak reszta kanałów z tej stajni, a potem założy się Polsat Super Dokument, bo dojdą cztery nowe filmy. Fuck!
 6  
Nie wiem, o co wam chodzi. Jest co oglądać, są ciekawe programy i jestem pewny, że na Polsat Doku będę co najmniej kilka razy w tygodniu zaglądał. Bardzo dobrze, że pojawił się w CP.
 2  
Maja NC+ która umiera śmiercią naturalną i zazdroszczą, tyle w temacie...
 2  
Kolejny Polsatowski chłam!
 6