Łukasz Szewczyk14.02.2017 (10:24)4 komentarze

Zapendowska o "Idolu": Nowy skład jury jest świetny, nie szukamy tylko dobrze śpiewających osób

W tym tygodniu na antenę Polsatu wraca "Idol". Elżbieta Zapendowska przekonuje, że nowy skład jury programu jest bardzo zgrany - wszyscy bardzo się polubili i wzajemnie się wspierają. Ekspertka nie ukrywa też, że obawiała się ponownego udziału w talent show ze względu na stan zdrowia.
Elżbieta Zapendowska
Elżbieta Zapendowska była jurorką czterech pierwszych edycji programu "Idol", nadawanych na antenie telewizji Polsat od kwietnia 2002 roku do czerwca 2005 roku. Gdy po blisko 11 latach przerwy stacja postanowiła wrócić do tego formatu, Zapendowskiej ponownie zaproponowano miejsce w jury. Nie zgodziła się jednak natychmiast.
- Miałam wątpliwości, czy sobie dam radę, jeśli chodzi o wzrok, bo fizycznie to sobie jeszcze radzę, ale to było dla mnie wątpliwością - mówi Elżbieta Zapendowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Specjalistka od emisji głosu od dziecka cierpi na jaskrę i stopniowo traci wzrok. Dyrektor programowa stacji Polsat, Nina Terentiew, przekonała ją jednak, że na planie talent show otrzyma wszelką pomoc. Elżbieta Zapendowska twierdzi, że ogromnym wsparciem są dla niej pozostali jurorzy: Janusz Panasewicz, Ewa Farna oraz Wojciech Łuszczykiewicz. Przyznaje też, że nie spodziewała się tak świetnego składu sędziowskiego.

- Ewa jest urocza, taka naturalna, nikogo nie udaje, Janusz otwarty rockendrolowiec, taki luzacki, a jednocześnie w punkt trafiający, czasem z puentą. I Wojtek - poczucie humoru, inteligencja, szybkość reakcji, bardzo się lubimy - mówi ekspertka.

Elżbieta Zapendowska podkreśla, że razem z innymi jurorami nie szuka wyłącznie osoby świetnie śpiewającej. Umiejętności wokalne są niezwykle istotne, uczestnicy programu "Idol" muszą jednak odznaczać się także ciekawą osobowością, prawdziwością i zdolnością przykuwania uwagi odbiorców. Jurorka twierdzi, że w czterech dotychczasowych edycjach talent show Polsatu pojawiło się kilka osób, które posiadały wszystkie te cechy. Nie zawsze byli to późniejsi zwycięzcy.

- Taka była Małgosia Stępień, było jeszcze parę bardzo ciekawych, Ania Dąbrowska, przecież ona nie wygrała "Idola", a zaistniała, jako dziewczyna z basem. Było kilka bardzo ciekawych postaci i ci, którzy mieli coś zrobić w życiu, to robią i są na rynku - mówi Elżbieta Zapendowska.

Ekspertka nie ukrywa, że praca jurora talent show nie jest łatwa. Wykonuje ją jednak od tylu lat, że nie myśli już o konsekwencjach swoich decyzji. Uważa, że osoba faktycznie posiadająca talent i osobowość, nawet odrzucona przez jury będzie w stanie przebić się na polskim rynku muzycznym. Nic nie stoi też na przeszkodzie do zgłoszenia się takiej osoby do kolejnej edycji "Idola".

- Jeżeli odrzucę kogoś dobrego i jeżeli on jest naprawdę dobry, jeżeli ma silny charakter to on wypłynie za chwilę i może mi powiedzieć w oczy: "nie doceniłaś mnie". Trudno, tak bywa - mówi Elżbieta Zapendowska.

Program "Idol" emitowany będzie przez stację Polsat w każdą środę o godzinie 20.00. Premiera 5. edycji będzie miała miejsce 15 lutego.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Fajnie, że Idol wraca po tylu latach... :) Kiedyś to był mój ulubiony program. Zobaczymy jak sobie poradzi nowa ekipa jury ;) Jutro pierwszy odcinek! :)
 1  
To już raptem godziny zostały do Idola. Dobrze, że w jury pozostała Pani Zapędowska, bo ona tam była najważniejszą postacią. Natomiast pozostała obsada jury jaką zorganizował Polsat, jest naprawdę niezła i powinno być bardzo ciekawie.
 0  
Dobrze prawi, jury w tej edycji Idola bardzo dobrze dobrane. Jest dobra zabawa i rzeczywiście widać, że Polsatowi zależy przede wszystkim na promocji uczestników i znalezieniu nowych gwiazd. I to mi się podoba!
 0  
Akurat pierwszy odcinek mi umknął, ale na IPLI sobie muszę przed dzisiejszym obejrzeć, żeby wiedzieć co się wydarzyło. Fajnie, że Polsat wskrzesił program, zawsze go lubiłem i mam nadzieję, że nowa edycja będzie równie dobra jak poprzednie. Jury - dobrze, że Pani Ela została.
 0