Łukasz Szewczyk15.02.2017 (11:16)3 komentarze

Serial "Ratownicy" z Bogusławem Lindą w Nowa TV

Nowa TV rozpoczęła emisję serialu "Ratownicy", opowiadającego o trudnej i pełnej poświęcenia pracy ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W serialu występują m.in. Bogusław Linda, Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Natalia Rybicka oraz Krzysztof Globisz.
Serial "Ratownicy" opowiada o ekipie ratowników górskich, pracujących w wysokich Tatrach. Ekstremalnie trudne warunki, ogromne ryzyko i tragedie ludzkie to ich chleb powszedni. W obliczu cudzych nieszczęść życie osobiste ratowników schodzi często na dalszy plan, co generuje problemy. W górach ekipa bezgranicznie sobie ufa i współpracuje w każdej sytuacji. W zwykłym życiu te zasady nie są już tak oczywiste.
Naczelnikiem Pogotowia Górskiego jest Jan Tarnowski (Bogusław Linda). Człowiek z przeszłością opozycyjną, który siedział w więzieniu w latach 80. W pracy jest apodyktyczny i surowy, ale zna się na swoim fachu i wszyscy mają do niego pełne zaufanie. Jego była żona Dorota (Agnieszka Wosińska) mieszka w Zakopanem ze swoim mężem Witoldem (Krzysztof Globisz). Mężczyzna zastępuje ojca dzieciom Jana, który po rozwodzie nie angażował się w ich wychowanie. Staszek, syn Jana, (Tomasz Schuchardt) wpada w kłopoty na studiach w Krakowie. Za pobicie wykładowcy dostaje wyrok w zawieszeniu i postanawia wyjechać z miasta. Wraca do Zakopanego i zamierza zostać ratownikiem górskim, jak jego ojciec.

W ekipie Pogotowia Górskiego Janowi towarzyszą starzy kumple. Piotr Rojek (Jacek Koman) miał kiedyś problemy z alkoholem, ale dziś jest cenionym specjalistą, którego wszyscy podziwiają. Cezary Bachleda (Przemek Bluszcz) to zastępca Jana, znany alpinista. Jego zdjęcie na szczycie góry Elbrus z flagą "Solidarności" obiegło w latach 80. cały świat. Cezary chce być szefem Pogotowia Górskiego i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

13 odcinków serialu "Ratownicy" oglądać można w Nowa TV od 14 lutego w dni powszednie o godz. 17.20.

Komentarze (1 - 3 z 3)

to świetna informacja , zostaje im tylko Czterej Pancerni , Pies Cywil i Kac Wawa. a Tadla mówiła że będzie powiew świeżości ....
 7  
Bolek1876 podsumował to zdarzenie właściwie.
Nie mam nic do dodania poza tym że:
Polecam Planete+.
 1  
No tak tylko nie dodali że nowa TV chce nakręcić drugi sezon serii i dlatego powtarzają pierwszy.
 0