Łukasz Szewczyk15.02.2017 (13:40)14 komentarzy

Startuje nowy serial TVN "Belle Epoque". Co w pierwszych odcinkach? (wideo)

To jedna z najgłośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. Stacja rozpoczyna emisję nowego serialu polskiej produkcji "Belle Epoque". Nowa produkcja to zderzenie dwóch różnych światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem.
"Belle Epoque" / Fot. TVN
"Belle Epoque" / Fot. TVN
Miejscem akcji jest Kraków w 1908 roku. W mieście kwitnie życie towarzyskie a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni...
Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey - Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca... Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego i jego siostry Weroniki. To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy po latach odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji jeszcze jedną szansę?

W nowej produkcji zobaczymy wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.


Emisja premierowych odcinków serialu "Belle Epoque" na antenie TVN w środy o godz. 21.30 (od 15 lutego 2017 roku).

Belle Epoque / "Belle Epoque"
Belle Epoque / "Belle Epoque"
Odcinek 1 (15 lutego):
Kraków 1908 rok. W związku ze śmiercią matki do miasta po kilkuletniej nieobecności powraca Jan Edigey-Korycki. To niezwykle intrygujący i tajemniczy mężczyzna. Przed laty musiał opuścić Kraków w dramatycznych okolicznościach. Wziął udział w pojedynku, w którym zginął Lucjan - brat jego ukochanej. Jana uznano za mordercę, który haniebnie złamał obowiązujące zasady. Tragiczna śmierć arystokraty zniszczyła także jego związek z Konstancją. Wracając do Krakowa Edigey-Korycki chce nie tylko pożegnać zmarłą matkę, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o jej zabójstwie. Dla tamtejszej policji sprawa jest zamknięta - Aleksandra Edigey-Korycka jest ofiarą lokalnego rabusia. Dlaczego jednak morderca zadał sobie tyle trudu, aby wyciąć na jej twarzy liść palmy? Czy chciał przekazać jakąś wiadomość? Jej syn dowiaduje się od rodzeństwa Skarżyńskich, że taką roślinę znaleziono także w ciele innej ofiary... Intuicja podpowiada mu, że żadne z tych zabójstw nie było przypadkowe. Czy po Krakowie grasuje seryjny morderca? Wyjaśnienie tajemniczej śmierci matki staje się dla Jana priorytetem. W rozwiązaniu tej zagadki pomaga mu rodzeństwo Skarzyńskich. Henryk i Weronika to pasjonaci medycyny sądowej, którzy z wielkim zaangażowaniem wprowadzają innowacyjne - jak na ówczesne - czasy metody śledcze. Czy Jan odnajdzie mordercę matki? Czy spotka swoją dawną miłość Konstancję?

Odcinek 2 (22 lutego):
W lesie w pobliżu jednej z podkrakowskich wsi zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. W wizji lokalnej na miejscu oprócz komisarza Jelinka uczestniczy także Jan, który stał się już częścią wydziału policyjnego. Wstępne oględziny wskazują na to, że dziewczyna została zamordowana kilka miesięcy temu. Edigey-Korycki znajduje przy zwłokach fragment charakterystycznego naszyjnika a jedna z wiejskich kobiet podsuwa mu informację, kim mogła być ofiara. Jan typuje pierwszego podejrzanego, ale komisarz Jelinek ma inny pogląd na sprawę. Szef galicyjskiej policji podejrzewa, że doszło do mordu rytualnego na tle religijnym...
Jan wybiera się z Henrykiem do teatru. Ku swojemu zaskoczeniu spotyka tam Konstancję oraz jej przyjaciółkę Misię. Dawni kochankowie rozmawiają i pomimo pozornej niechęci Morawieckiej wszystko wskazuje na to, że dawne uczucie, które łączyło ją z Janem, nie wygasło. To spotkanie wywołuje duży niepokój u Misi, która ewidentnie nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy...
Edigey-Korycki spędza wolne chwile z prostytutką Milą. o właśnie ona przekazuje mu zaskakujące informacje na temat jego wielkiej miłości - Misia i Konstancja pozostają w relacji od wielu lat i obie nie stronią od erotycznych ekscesów! W hotelu, w którym mieszka Jan, pojawia się dziwny mężczyzna, który przekazuje mu niezwykle interesującą wiadomość - być może Edigey-Korycki obwinia się o śmierć kogoś kogo nie zabił... Kim jest tajemniczy nieznajomy? Co wie o śmierci Lucjana?

Komentarze (1 - 10 z 14)

Reklamy zniszczą każdy film i serial!
 13  
Edigey :)
 9  
Markieting ten serial ma świetny,jestem ciekaw czy sam serial jest coś warty czy to kolejny bubel serialowy.
 3  
a co to parodia brytyjskiego "Taboo" z T. Hardym?!
 7  
TVNu od czasu rozKODowania nie oglądam
 3  
Mam pytanie.
Jak wygląda ten serial? Jest jedna główna fabuła, czy w każdym odcinku o czymś innym?
 1  
JESZCZE RAZ BOJKOTUJMY WSZYSTKIE ANTYPOLSKIE STACJE RADIOWE I TELEWIZYJNE TYPU TVN, RADIO ŻYT ITP.
Ty to lepiej siebie zbojkotuj i się zamknij w piwnicy. No i oczywiście nie wychodź z niej.
 7  
Słabo i wtórnie. Strasznie się dłużył. Zobaczymy co będzie dalej, ale narazie d...py nie urywa..
 1  
ale szit.......
 1  
DNO! Nie słychać co mówią aktorzy. Bardzo słaba gra aktorska, słaba fabuła, zdjęcia kręcone z dołu po jakimś czasie tylko drażnią. Dobra scenografia i kostiumy - nie wiem tylko czy tak było w Krakowie?
 1