Łukasz Szewczyk16.02.2017 (12:00)12 komentarzy

Więcej abonentów UPC Polska. Już ponad 1 mln użytkowników telewizji cyfrowej

UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, czwarty kwartał 2016 roku kończy wzrostem ogólnej liczby abonentów. Dodatkowo operator posiada już ponad 1 mln abonentów telewizji cyfrowej.
Więcej abonentów UPC Polska. Już ponad 1 mln użytkowników telewizji cyfrowej
W czwartym kwartale 2016 roku z usługi sieci UPC Polska korzystało 1,439 mln abonentów, co oznacza wzrost o 9,5 tys. abonentów. Liczba sprzedanych usług (RGU) wzrosła o 29,1 tys. (do prawie 2,954 mln). Na koniec 2016 roku zasięg sieci UPC wynosił 3,157 mln gospodarstw domowych (wzrost o 62,4 tys.).
Na koniec grudnia 2016 roku UPC Polska posiadało ponad 1,214 mln abonentów telewizji, co w ujęciu kwartalnym oznacza wzrost o 7,4 tys. abonentów. Z telewizji cyfrowej UPC korzysta już 1,004 mln abonentów, co oznacza wzrost o 14,6 tys. abonentów. Natomiast z telewizji analogowej korzysta 209,6 tys. abonentów (spadek o 7,2 tys. abonentów)

Z szerokopasmowego internetu UPC Polska korzysta już 1,105 mln abonentów, co oznacza, że w ostatnim kwartale liczba abonentów zwiększyła się o 19 tys. abonentów.

Z kolei z telefonu stacjonarnego UPC korzysta 634,5 tys. abonentów (wzrost o 2,7 tys. abonentów).

W ujęciu rocznym: UPC Polska posiada o 42,7 tys więcej abonentów telewizji cyfrowej w stosunku do końca 2015 r.; o 52,7 tys. więcej abonentów internetu szerokopasmowego w stosunku do końca 2015 r.; oraz o 42,1 tys. więcej abonentów telefonii w stosunku do końca 2015 r.

- Rok 2016 i czwarty kwartał stał pod znakiem kontynuacji inwestycji w zwiększanie zasięgu naszej szerokopasmowej infrastruktury i w innowacyjne usługi dla naszych klientów. Dzięki temu oferowaliśmy klientom najszybszy internet na rynku, najkorzystniejszą ofertę telewizyjną ze 100 kanałami HD, a także coraz bardziej innowacyjne usługi dla biznesu na czele z internetem 600/60 Mb/s, co znacząco przełożyło się na poprawę satysfakcji naszych klientów. Jestem dumny z podpisania umowy przedwstępnej z Multimedia Polska, która może być kolejnym krokiem do zwiększania skali i możliwości inwestowania w rozwój oferty dla naszych klientów. W roku 2017 będziemy kontynuować tę strategię, docierając z naszymi usługami do nowych lokalizacji i stale wzbogacając naszą ofertę - komentuje Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska

Komentarze (1 - 10 z 12)

A kiedy UPC zamierza uzupełnić braki w ofercie tv? W chwili obecnej oferta np serialowo - filmowa jest najgorsza wśród dużych operatorów (brak kanałów 13 ulica, Universal Channel, Sci-Fi Universal z oczywistych przyczyn, a dodatkowo brak AMC HD i TNT w kiepskiej jakość SD/VHS).

Ciągle brakuje kanałów m.in takich jak:
AMC HD, H2 HD, Polsat Doku HD, 2x2 HD, Cbeebies, Nickelodeon HD, Duck TV, bajka, Baby TV, Polsat Sport Fight HD, FighBox HD, Bollywood HD, Zest TV, Redlight HD, Viasat Nature HD / Viasat History HD, VH1 classic, Hip Hop TV

Wciąż nie podmieniono na jakość HD następujących kanałów:
TV Republika, TVN24 BiS, TNT, Cartoon Network, CNN, EuroNews, RT, Bloomberg TV, TVR, Ginx eSports TV, Brazzers TV


***Ponadto nieporozumieniem jest umieszczenie kanału o grach (Ginx eSports TV) oraz kanału o tematyce żeglarskiej (Nautical Channel) w pakiecie kanałów erotycznych! Należy przenieść je do pakietu MAX, a kanały erotyczne uzupełnić o nowości i odpowiedniki HD!
 20  
A czemu nie ma ...
Setki kanałów i jeszcze mało, przecież tego co jest nikt nawet w 10% nie jest w stanie oglądnąć.
Ludzie opanujcie się - nie samą tv żyje człowiek!
 3  
Ja chcę VH-1 Classic ! Ile mam czekać, za pół roku przechodze do konkurencji, jak nie dodacie tego kanału
 9  
A czemu nie ma ...
Setki kanałów i jeszcze mało, przecież tego co jest nikt nawet w 10% nie jest w stanie oglądnąć.
Ludzie opanujcie się - nie samą tv żyje człowiek!
No i co z tego ale jest sam badziew typu kanały DVB-T, FTA. Ludzie chcą porządnych treści np AMC HD z dobrymi serialami i ciężko dostępną klasyką wytwórni MGM. Brak H2 i Polsat Doku z dokumentem na poziomie a nie jakies aukcje, drwale itp. Dla dzieciaków brak np 2x2 HD bez reklam z mozliwoscia wyboru napisów, z premierami japońskiego anime. To samo z kanałami muzycznymi same disco polo a VH1 Classic i Hip Hop TV dla odmiany brak... UPC robi ofertę na niskim poziomie, a to co jest wartosciowe pomija.
 13  
Programowo UPC jest bardzo kiepska. W pakietach to samo, co w naziemnej plus kilka kanałów powtórkowych - gdzie na okrągło drwale, wojny magazynowe, etc. Ofertę trochę ratuje sport dzieki Eurosport i Polsatow Sport - ale to mają wszytskie kablówki w tanszej cenie
 8  
dokładnie tak, nie po to się płaci za tv u operatora żeby oglądac jakiś badziew powtórkowo reklamowy albo darmowe kanały DVB-T -> to powinno być w ofercie bez żadnej łaski. Płaci się po to żeby mieć treści warte opłacania abonamentu, a UPC wszystko co najlepsze pomija i dodaje sam badziew w dodatku nadal kilka kanałów nadaje w SD jako nieliczny operator np HGTV, TVN24, TNT, CN. Bez dokupowania pakietów premium nie ma praktycznie w UPC. Nie wiem po co oferują dekoder z możliwością nagrywania 4 kanałów jednocześnie jak nie ma co nagrywać, chyba że reklamy, disco polo i tysięczne powtórki seriali typu "Dlaczego Ja" lub programów typu "Wojny magazynowe"...
 6  
Fajnie że mam w budynku operatora który dostarcza Eleven i Eleven Sports bez dodatkowych opłat. Ciekawe jak długo...
 2  
Kiedyś rodziców odwiedzali znajomi z dzieckiem downa. Jedyne o czym dzieciak rozmawiał to kanały tv. Jak teraz słyszę rozmowę o kanałach tv to mam wrażenie że toczą ją osoby upośledzone bo kto normalny przywiązuje aż taką uwagę do kanałów w tv.
 4  
@p.p-p, każdy kto wykłada co miesiąc 100-200 zl dla opeatora kablowego/sat i w zamian za swoje pieniądze oczekuje rozwoju oferty. Jakbym zadawalało mnie byle co to przesedłbym na dvb-t i nie rozmawiał o kanałach tv. Takie komentarze jak 'p.p-p' i 'Aczemu' pisza chyba prscownicy upc...
 6  
Każdy się tu poci w swoich wypowiedziach, jednak jest jedno nachodzące na myśl pytanie.....
Czy ktoś z UPC w ogóle to czyta i bierze pod uwagę ?!.....
Pisać można wiele, w pozytywnych i negatywnych słowach ale do ściany to chyba bez sensu.....
A czytam wypowiedzi i odpowiedzi, ale ani jednego słowa od UPC.....
Rok szybko minie, a w moim mieście pojawił się Orange światłowód, i jeśli nic się nie zmieni, przyjdzie pora na zmianę operatora.....
 4