Łukasz Szewczyk16.02.2017 (13:17)4 komentarze

"Ghostbusters. Pogromcy duchów", "Gdzie jest Dory", serial "Tabu" - marzec w HBO i Cinemax

"Gdzie jest Dory", "Grimsby", "Cicha noc" oraz "Ghostbusters. Pogromcy duchów" - to najważniejsze premiery filmowe marca 2017 roku na antenie HBO. Wśród serialowych premier m.in. "Tabu".
HBO HD
W marcu 2017 roku kanał filmowy HBO w ramach niedzielnego pasma premierowego przygotował następujące pozycje filmowe:
"Gdzie jest Dory" (5 marca) - znana z nagrodzonego Oscarem filmu Gdzie jest Nemo? rybka Dory, cierpiąca na zaniki pamięci, wyrusza do Kalifornii, by odnaleźć rodziców. Pomagają jej w tym przyjaciele: błazenek Marlin i jego synek Nemo, zgryźliwa ośmiornica Hank, narwalowaty Bailey, przekonany o tym, że cierpi na zaburzenia echolokacji, i Nadzieja, rekin wielorybi z wadą wzroku.
"Grimsby" (12 marca) - Sacha Baron Cohen i Mark Strong w odważnej i absurdalnej komedii o angielskim chuliganie z małego miasteczka, który odnajduje po latach swojego brata, jednego z najlepszych agentów MI6. Satyra na filmy o agencie 007 oraz brytyjskie kino społeczne.
"Cicha noc" (19 marca) - Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen i Anthony Mackie w szalonej komedii o trzech kumplach, którzy co roku organizują wielką wigilijną imprezę. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne przyjęcie będzie ostatnie. Przyjaciele zrobią więc wszystko, żeby było to niezapomniane wydarzenie
"Ghostbusters. Pogromcy duchów" (26 marca) - pomysłowa kobieca wersja komediowego hitu Ivana Reitmana. Gdy w Nowym Jorku zaczynają panoszyć się duchy, do akcji muszą wkroczyć nieustraszone badaczki zjawisk paranormalnych.

Pozostałe premiery filmowe miesiąca w HBO to: "Nocny pościg" (3 marca), "Miles" (4 marca), "Człowiek z bieguna" (4 marca), "Podróż Fanny" (9 marca), "Focus" (10 marca), "Wszędobylska mamuśka" (11 marca), "Kryminalne wypieki: Mordercza receptura" (16 marca), "Ofiara" (17 marca), "Tini: Nowe życie Violetty" (18 marca), "Mam zdolnych przyjaciół" (23 marca), "Zanim się obudzę" (24 marca), "Morris z Ameryki" (25 marca), "Rozdzielne światy" (30 marca) oraz "Niesforny szwagier" (31 marca).

Marzec na antenach kanałów HBO to także nowe seriale:
Od 17 marca w HBO Tabu - osadzony w dziewiętnastowiecznych realiach klimatyczny serial z Tomem Hardym w roli mężczyzny, który powraca z odległych zakątków świata do Londynu, aby odziedziczyć spadek po ojcu. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

Od 5 marca w HBO3 "Dolina ciszy" - intrygujący, rumuński serial HBO Europe o dwóch spotykających się po kryjomu nastolatkach, którzy pewnego dnia stają się świadkami strasznej zbrodni. Chłopcy przyrzekają sobie, że nigdy nikomu nie powiedzą o tym, co widzieli

Od 14 marca w HBO3 "Gomorra II" - drugi sezon opartego na głośnej książce Roberta Saviano serialu kryminalnego, który odsłania tajemnice neapolitańskiej mafii (pełen sezon serialu w HBO GO)

Od 23 marca w HBO3 "Interes III" - trzeci sezon perypetii trzech rezolutnych prostytutek, które wykorzystują nowoczesne narzędzia marketingowe do promocji swojej profesji. Produkcja HBO Latin America.

Od 24 marca w HBO3 "Zwierzęta II" - drugi sezon animowanego serialu komediowego opowiadającego o zwierzętach zamieszkujących Nowy Jork, jedno z najmniej przyjaznych stworzeniom miejsc na Ziemi.

Z kolei od 29 marca w HBO3 "Bezwzględni" - pełen zagadek mroczny duński serial o rodzeństwie, które aby żyć, musi wysysać energię z innych ludzi. Sofie i Sebastian próbują odkryć tajemnicę swego pochodzenia i dowiedzieć się, kim naprawdę są.

W ramach dokumentalnego cyklu Bez Cenzury kanał HBO2 pokaże dwa premierowe filmy. "Szukając schronienia" (15 marca) to wstrząsający dokument, w którym nagrodzona Oscarem Eva Orner przygląda się skutkom restrykcyjnych przepisów migracyjnych wprowadzonych w Australii i uchodzących za jedne z najsurowszych na świecie. Obraz odważnie ukazuje stawiające władze w złym świetle materiały i cierpienie ludzi, którym przyszło zmierzyć się z bezdusznym systemem.
Z kolei "Richard Linklater, spełnione marzenia" (29 marca) to niezwykły dokument przybliżający sylwetkę Richarda Linklatera, jednej z najbardziej wyrazistych postaci współczesnego kina. Wyróżniony pięcioma nominacjami do Oscara jest autorem m.in. kultowego filmu "Uczniowska balanga", subtelnego obrazu "Przed wschodem słońca" i jego kontynuacji, a także przełomowej produkcji "Boyhood"

Cinemax
W marcu 2017 roku Cinemax zaprezentuje następujące premiery filmowe: "Z bliska" (3 marca), "Uwięziona" (5 marca), "Zabić ojca" (10 marca), "Psy mafii" (12 marca), "Shelley" (17 marca), "Zakładnik z Wall Street" (19 marca), "Szajka" (26 marca) oraz "31" (31 marca).

Z kolei Cinemax2 pokaże takie premiery jak: "Black" (4 marca), "Lekarz na prowincji" (5 marca), "Drzewko oliwne" (11 marca), "Barash" (12 marca), "Opalenizna" (18 marca), "Nowy świat" (19 marca), "Junction 48" (25 marca), "Co nas łączy?" (26 marca).

Od 6 marca kanał Cinemax rozpocznie emisję niemieckiego serialu "Ku`damm 56". osadzony w Berlinie lat 50. ubiegłego wieku miniserial o konserwatywnej matce, która za wszelką cenę chce wydać za mąż swoje trzy córki. Wierzy, że w ten sposób zapewni im świetlaną przyszłość. Pewnego dnia jednak jedna z nich odkrywa brzmienia rock'n'rolla, który daje jej odwagę do pójścia własną drogą i poszukiwania własnego pomysłu na życie. Obraz jest pochwałą młodości, emancypacji oraz prawa jednostek do samostanowienia

Komentarze (1 - 4 z 4)

Te premiery to mają typowo dla gimnazjum.. gdyby nie te seriale..
 6  
HBO to już nie to. Netflix zdecydowanie lepszy.
 0  
Co jest takiego genialnego w Netflix? Nie rozumiem zachwytu. To jest po prostu dobrze zrobiony VOD. Ma własne produkcje - duży plus. Bardziej jednak sensownym byłoby porównywać go do HBO GO a nie HBO i Cinemax.
 5  
Ghostbusters chętnie zobacze. Ciekawe czy wytrzyma porównanie z poprzednikem (pierwszym i drugim). Co do kanałów to i Hbo, i Canal+ mają czasem fajne filmy, choć ten drugi póki co ma jeszcze ekstraklase dlatego wole ... ale Eleven walczy !
 3