Łukasz Szewczyk16.02.2017 (15:38)brak komentarzy

Daria Zawiałow i Organek z koncertami w radiowej Trójce

W najbliższych dniach radiowa Trójka przygotowała dla swoich słuchaczy dwa koncerty. W niedzielę (19 lutego) wystąpi debiutantka Daria Zawiałow. Natomiast dzień później, w poniedziałek (20 lutego) Tomasz Organek ze swoją grupą. Transmisje z obu wydarzeń oczywiście na antenie Trójki.
Daria Zawiałow (rocznik 1992) z powodzeniem brała udział w programach telewizyjnych "Mam Talent!" i "X Factor". Jej debiutancki, autorski materiał "A kysz!", który ukaże się już 3 marca, jest jedną z bardziej oczekiwanych płyt 2017 roku. Singlami promującymi wydawnictwo są piosenki "Malinowy Chruśniak", "Kundel Bury" i "Miłostki". Dwie pierwsze z nich gościły na "Liście Przebojów Programu 3".
Album "A kysz!" Darii będzie utrzymany w klimatach indie popu i rocka, które od zawsze są bliskie artystce. Nad materiałem pracowała z najlepszym przyjacielem, Michałem Kuszem - on zajął się aranżacją utworów, a Daria ułożyła do nich melodie wokalu i napisała teksty.

Podczas niedzielnego koncertu Daria przedpremierowo zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty, a te już znane będzie można usłyszeć w nowych akustycznych aranżacjach. Artystce na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi goście: Gaba Kulka, Bela Komoszyńska (Sorry Boys) i Piotr Rogucki (Coma). Początek koncertu, a zarazem transmisja na antenie Trójki w niedzielę (19 lutego) o godz. 19.05.

Z kolei w poniedziałek 20 lutego widzom w Studiu im. A. Osieckiej i fanom przed radioodbiornikami zaprezentuje się - w ramach specjalnego wydania muzycznej audycji "Aksamit" Anny Gacek - grupa Organek pod wodzą jej charyzmatycznego lidera, kompozytora, wokalisty i gitarzysty w jednej osobie, czyli Tomasza Organka.

To jeden z ulubieńców słuchaczy Trójki. Całkiem niedawno muzyk, który poważną karierę rozpoczął z grupą Sofa, a kilka lat temu zdecydował się na stworzenie autorskiego zespołu, wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas specjalnego wydania audycji "Offensywa de Luxe" Piotra Stelmacha. I odebrał symboliczną nagrodę - "Szczotę" za 2016 rok. A także zaprezentował kilka piosenek swojej grupy, w tym hit "Mississippi w ogniu", która zajmuje aktualnie trzecie miejsce na "Liście Przebojów Programu 3" (sześć razy była na szczycie zestawienia).

Utwór ten promuje drugi album Organka "Czarna Madonna" (2016), z którego utwory złożą się na koncert w Trójce. Oczywiście nie powinno zabraknąć przebojów "O! Matko" czy "Italiano" z debiutanckiego krążka artysty, czyli "Głupiego".

Początek koncertu i transmisja na antenie Trójki w poniedziałek (20 lutego) o godz. 20.05.