Łukasz Szewczyk17.02.2017 (19:25)brak komentarzy

"Na granicy", "Zjednoczone stany miłości", "Dzień matki" - weekend Premium TV

Trzeci weekend lutego 2017 roku na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in. "Na granicy", "Zjednoczone stany miłości", "Dzień matki", "Siostry", "Duma i uprzedzenie, i zombie", "Zatrzymać" czy też "Nasza nowa rodzina".
"Na granicy", "Zjednoczone stany miłości", "Dzień matki" - weekend Premium TV
Canal+
Premierowy weekend na antenie Canal+ rozpocznie film "Na granicy" (17 lutego). Pojedynek na aktorskim szczycie. Ojciec i dwóch synów przyjeżdżają w Bieszczady. Chcą spędzić ze sobą trochę czasu i odbudować relacje po rodzinnej tragedii. Pewnego dnia w ich odciętej od cywilizacji górskiej chacie pojawia się tajemniczy nieznajomy, który wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Obok Andrzeja Chyry oraz Marcina Dorocińskiego na ekranie również: Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partnerują im aktorzy młodego pokolenia: Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen.
Sobotnią premierą będzie film "Siostry" (18 lutego). Komediowe ulubienice Ameryki, laureatki Złotego Globu Amy Poehler i Tina Fey znowu razem. Siostry Kate i Maura Ellis przyjeżdżają do domu rodzinnego, aby zabrać swoje rzeczy z należących do nich kiedyś pokoi. Ich rodzice postanowili bowiem sprzedać ogromną posiadłość, w której kobiety spędziły całe dzieciństwo i młodość. Kate i Maura nie zamierzają jednak rozstać się ze swoim ukochanym domem bez pożegnania. Postanawiają urządzić wielką imprezę, która zostanie zapamiętana do końca życia...

W niedzielę na antenie Canal+ premiera filmu "Zjednoczone stany miłości" (19 stycznia). Na betonowej pustyni blokowisk krzyżują się drogi czterech różnych kobiet. Każde m2 to odrębna, pełna nadziei i rozczarowań historia. Z ciszą klatki schodowej kontrastują kłótnie młodej matki (Julia Kijowska) z mężem (Łukasz Simlat) i płacz wyemancypowanej dyrektor szkoły (Magdalena Cielecka) za utraconym kochankiem (Andrzej Chyra). Za drzwiami mieszkania rozgrywa się również dramat prowincjonalnej piękności (Marta Nieradkiewicz) o uwagę której zabiega zapomniana nauczycielka języka rosyjskiego (Dorota Kolak). Reżyser filmu Tomasz Wasilewski za swoje dzieło otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie 2016 w kategorii najlepszy scenariusz. Film doceniono również aż pięcioma statuetkami podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni: za najlepszą reżyserię, drugoplanową rolę kobiecą (Dorota Kolak), drugoplanową rolę męską (Łukasz Simlat), montaż oraz kostiumy. Wasilewski był również nominowany za scenariusz do Europejskiej Nagrody Filmowej.


W piątek (17 lutego) na antenie HBO piąty odcinek serialu "Six". Jego twórcy prezentują opartą na prawdziwych wydarzeniach historię legendarnego Navy SEAL Team Six - amerykańskiego oddziału żołnierzy do zadań specjalnych. Więcej o serialu TUTAJ.

Filmową premiera piątkową będzie "Duma i uprzedzenie, i zombie" (17 lutego). Wiktoriańska Anglia. Piątka utalentowanych sióstr Bennett wychowuje się na spokojnej i beztroskiej prowincji w hrabstwie Hertfordshire. Zaradne dziewczyny walczą o miłość i przetrwanie, a najstarsza z nich, Elizabeth (Lily James), jest pod ogromnym wpływem tajemniczego pana Darcy'ego (Sam Riley). Niestety, niespodziewanie w okolicy pojawiają się krwiożercze zombie. Z tego powodu na miejsce zostają wysłane brytyjskie wojska, które muszą zmierzyć się z żywymi trupami.


Sobota na antenie HBO to siódmy już odcinek serialu "Pustkowie" (więcej o serialu TUTAJ).

Niedzielną Megapremierą na antenie HBO premiera filmu "Dzień matki" (19 lutego). Sandy (Jennifer Aniston) jest rozwódką, którą mąż (Timothy Olyphant) zostawił dla młodszej kobiety (Shay Mitchell). Bohaterka robi wszystko, żeby udowodnić, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż ich macocha. Tymczasem stosunki Jesse (Kate Hudson) i jej siostry (Sarah Chalke) z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców (Margo Martindale i Robert Pine) sprawia, że ich życie wywraca się do góry nogami. Z kolei Miranda (Julia Roberts), telewizyjna gwiazda, podporządkowała wszystko karierze. Niespodziewanie odwiedza ją córka (Britt Robertson), Kristin, którą jako nastolatka oddała do adopcji. Natomiast Bradley (Jason Sudeikis) po stracie żony uczy się, jak być samotnym rodzicem dwóch córek. Zmarły w 2016 roku Garry Marshall (Pretty Woman, Uciekająca panna młoda) żegna się z widzami pełną ciepła, słodko-gorzką komedią, która została pomyślana jako kolejna odsłona filmowego cyklu poświęconego różnym świętom - po Walentynkach i Sylwestrze w Nowym Jorku. Tym razem reżyser przedstawia historie czterech rodzin, których losy splotą się w Dniu Matki.


Cinemax
Piątkową premierą Cinemax jest film "Noc żywej Deb" (17 lutego). Deb (Maria Thayer) budzi się niespodziewanie w mieszkaniu przystojnego i czarującego Ryana (Michael Cassidy). Kobieta niewiele pamięta z tego, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Okazuje się, że mężczyzna jest zaręczony - robi więc wszystko, żeby Deb jak najszybciej opuściła jego dom. Nie jest to jednak takie łatwe, albowiem miasto zostaje opanowane przez śmiercionośne zombie. Deb i Ryan zmuszeni są zjednoczyć siły, aby przetrwać. Podczas ucieczki przed niebezpieczeństwem zaczyna rodzić się między nimi płomienne uczucie.

W sobotni wieczór kanał Cinemax kontynuuje emisję serialu "Gomorra II" (więcej o serialu TUTAJ).

Natomiast sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Zatrzymać" (18 lutego). Maxime (Kacey Mottet Klein) i Mélanie (Galatéa Bellugi) mają po piętnaście lat i są w sobie bezgranicznie zakochani. Para nie może wytrzymać bez siebie ani minuty. Planują wspólne życie. Chłopak ma bardzo sprecyzowaną wizję przyszłości - pragnie zostać zawodowym piłkarzem. Pewnego dnia jednak Mélanie zachodzi w ciążę. Nastolatek musi szybko dorosnąć i zrewidować swoje marzenia. Tęsknota za beztroską i zwyczajnym życiem okaże się nad wyraz dojmująca. Kameralne kino o dorastaniu i braniu odpowiedzialności za swoje czyny.

Niedzielną premierą na antenie Cinemax będzie "Nasza nowa rodzina" (19 lutego). Nieradzący sobie najlepiej w życiu bankier inwestycyjny Jeff (Jason Ritter) i jego uwielbiająca dobrą zabawę siostra Marla (Emmanuelle Chriqui) zostają zaproszeni przez swojego bogatego ojca Eda (James Brolin) na weekend w jego wiejskim domku w północnym Ontario. Na miejscu poznają Sherry (Christine Lahti), nową żonę ojca, i trójkę jej dorosłych dzieci z poprzednich związków. Jeff i Marla szybko uświadamiają sobie, że ich szanse odziedziczenia majątku ojca stają się z każdą minutą coraz mniejsze. Szalona rodzinna komedia, która udowadnia, że życie lubi nas zaskakiwać.

Z kolei w CInemax2 premiera filmu "Handlowiec" (19 lutego). Serge (Gilbert Melki) jest jednym z najlepszych sprzedawców we Francji. Podczas swojej ponad trzydziestoletniej kariery pomógł wielu firmom zarobić ogromne pieniądze. Poświęcił jednak wszystkie prywatne relacje, aby osiągnąć sukces w zawodzie. Prawie nie widuje się ze swoim synem Géraldem (Pio Marmaï). Pewnego dnia chłopak zwraca się do niego z niespodziewaną prośbą. Pragnie, żeby ojciec pomógł mu znaleźć pracę, dzięki której mógłby zdobyć środki na otworzenie własnej restauracji. Po długim namyśle Serge oferuje mu posadę sprzedawcy. Gorzki dramat o trudnej relacji łączącej ojca i syna. Jego atutem są przekonująco nakreślone portrety głównych bohaterów oraz celne obserwacje społeczno-obyczajowe.