Łukasz Szewczyk21.02.2017 (12:06)1 komentarz

Fiszki Polityki - nowa aplikacja mobilna Tygodnika Polityka

Tygodnik Polityka wprowadza na rynek nowa aplikację mobilną - Fiszki Polityki, która zachowuje wartości i jakość dziennikarstwa znane z łamów Tygodnika, a jednocześnie przedstawia treści Polityki w formie łatwo przyswajalnych i przyjemnych w dotyku wirtualnych fiszek.
Fiszki Polityki
U podstaw Fiszek Polityki leży staranna selekcja. Redakcja proponuje tylko te tematy, które uważa za ważne, aktualne, przydatne. Znaczenie ma każda fiszka: zarówno przy dostosowanych do specyfiki smartfona pogłębionych artykułach, jak i w ekspresowych podsumowaniach dnia. A jako że redakcję ciekawią także poglądy naszych czytelników, tygodnik Polityka pyta o sprawy bieżące i ponadczasowe w sondach dołączanych do artykułów i w naszych mediach społecznościowych.
Ambicją zespołu, który pracował nad Fiszkami Polityki jest, żeby wokół aplikacji skupiła się społeczność zainteresowana sprawami otaczającego nas świata. Wielką polityką i przyziemnymi lokalnymi wyzwaniami. Problemami całego globu i tymi, z którymi zmaga się polskie społeczeństwo oraz każdy z nas z osobna.

Fiszki Polityki
Fiszki Polityki to kolejna po Polityce Cyfrowej oraz Polityce Insight propozycja Tygodnika Polityka dla odbiorców jakościowego dziennikarstwa w świecie mediów cyfrowych. Na czele czterowosobowego zespołu przygotowującego Fiszki Polityki stoi Mariusz Herma, dziennikarz działu kultury Polityki i serwisu polityka.pl. Projekt graficzny aplikacji przygotował Maciej Blaźniak, którego prace gościły niedawno w Zachęcie. Pomysł aplikacji docenili eksperci Google: projekt otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu Digital News Initiative.

Fiszki Polityki powstały z myślą o rosnącej grupie osób, dla których smartfony stały się nie tylko głównym narzędziem komunikowania się i pracy, ale również źródłem wiedzy o ważnych wydarzeniach w Polsce i na świecie. A jednocześnie cenią swój czas i chcą wymieniać się poglądami w przyjaznej atmosferze

Fiszki Polityki dostępne są na telefonach z systemami iOS oraz Android. Aplikację można testować za darmo przez 30 dni. Po tym okresie pełny dostęp do treści wymaga wykupienia abonamentu na miesiąc lub kwartał odpowiednio za 9 lub 25 zł (ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od systemu operacyjnego). Użytkownik, który nie opłaci abonamentu, może przeczytać 10 artykułów miesięcznie.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Dopracowane zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Treści też trzymają poziom.
 0