Łukasz Szewczyk25.02.2017 (11:38)26 komentarzy

Telewizja cyfrowa UPC dla innych operatorów?

UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, podtrzymuje zapowiedzi zasięgu dostępu do swojej oferty i szuka różnych rozwiązań, by realizować ten cel. Niewykluczone, że usługa telewizji cyfrowej UPC może pojawić się także u mniejszych operatorów.
Telewizja cyfrowa UPC dla innych operatorów?
Kilka dni temu informowaliśmy, o usługowych planach sieci UPC Polska na 2017 rok. Operator planuje wprowadzić m.in. usługę Replay TV, przyspieszyć internet do 500 Mb/s dla klientów indywidualnych, wprowadzić nową ofertę telefonii komórkowej, a także wprowadzić Netflix do swoich dekoderów (więcej o tym TUTAJ).
Operator podtrzymuje także spore inwestycje w rozbudowę zasięgu swojej sieci. Na ten cel spółka chce przeznaczyć aż 4 mln zł. W 2016 roku zasięg sieci powiększył się o 185 tys. gospodarstw domowych. Do końca 2017 roku ma zostać zamknięta transakcja przejęcia sieci Multimedia Polska. Obecnie fuzja UPC z Multimedia Polską znajduje się pod lupą UOKiK.

Szef UPC Polska zapowiada jednak, że przejmowanie mniejszych graczy to nie jest jedyny sposób spółki na zwiększanie zasięgu dostępu do usług operatora. Niewykluczona jest także współpraca z innymi operatorami.
Wydatkowania tych pieniędzy [na inwestycje - red.] może być zróżnicowany. Są różne modele zwiększania zasięgu: można budować, kupować lub nawiązywać współpracę z operatorami, którzy nie są na sprzedaż, a chcą wzbogacić swoją ofertę - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska
Dodajmy, że od lat podobną strategię stosuje chociażby łódzka sieć TOYA, pod względem liczby abonentów piąty operator telewizji kablowej w Polsce. Dzięki specjalnej ofercie dla branży kablowej oraz IP, oferta telewizji cyfrowej TOYA dostępna jest za pośrednictwem wielu mniejszych operatorów.

Prezes UPC Polska nie wyklucza inwestycji w światłowody, zaznacza jednak, że będą to raczej przypadki sporadyczne. - Od lat trzymamy się jednego rozwiązania: światłowodu i kabla koncentrycznego w ostatnim odcinku do klienta. (...) Ewentualne wykorzystywanie FTTH mogłoby nas interesować jedynie w jakichś jednostkowych przypadkach, które wymagałby jednostkowej analizy - np. gdy kupilibyśmy podmiot, który działa w tej technologii - mówi prezes UPC Polska.

Komentarze (1 - 10 z 26)

A kiedy wreszcie NOWE kanały tj AMC HD, H2 HD, VH-1 Classic, Hip Hop TV, 2x2 HD, Cbeebies, Nick HD, Polsat Sport Fight HD, FightBox HD, Polsat Doku HD, Bollywood HD, ZestTV, Redlight HD???

Kiedy podmienią kanały TNT, CN, TVN24 BiS, TV Republika, HGTV, GINX eSports TV na odpowiedniki HD???

Kiedy pójdą po rozum do głowy i Ginx eSports TV oraz Nautical Channelwrzucą do pakietu MAX uzupełniając jednocześnie braki kanałów erotycznych?.

Zamiast wymyślać jakieś bajery to niech uzupełnią ofertę TV bo bez tego to te bajery trochę mało przydatne.
 17  
Nie narzekać.. I tak mają najbogatsza ofertę TV w porównaniu od Vectry i Multumedi i ponad 100 kanałów HD.
 12  
A kiedy wreszcie NOWE kanały tj AMC HD, H2 HD, VH-1 Classic, Hip Hop TV, 2x2 HD, Cbeebies, Nick HD, Polsat Sport Fight HD, FightBox HD, Polsat Doku HD, Bollywood HD, ZestTV, Redlight HD???
/............../
To TO w kablówce jest w SD! ????
...w takiej kablówce!
qrva mać,nie możliwe!
 8  
A kiedy w UPC będą NAZIEMNE BEZPŁATNE kanały? (Metro, Nowa, WP, Zoom) ?
 12  
Rok temu jak przedluzalem umowe zUPC,zapytalem kiedy bedzie AMC czyli byly MGM,goscio powiedzial ze w maju,tamtego roku.Dodrze ze, mam drugi dekoder w NC plus,bo bym sie nie doczekal.Z UPc biore neta i telefom i pakiet max bez premium,bo i polsat sport potrzebny,a kanaly premium,i reszte z NC+,lepsza jakosc.Jak chcecie miec AMC TNT HD to nie czekajcie bo sie nie doczekacie tylko beda was zwodzic.
 9  
Naprawcie zawieszające się dekodery Horizon!
 20  
"Na ten cel spółka chce przeznaczyć aż 4 mln zł." Co Wam się pomyliło.... 4mld zł. Taka subtelna różnica...
 6  
Nie narzekać.. I tak mają najbogatsza ofertę TV w porównaniu od Vectry i Multumedi i ponad 100 kanałów HD.
Tylko jakie to kanały? Same śmieci ! Po co komu jakieś g... w HD? Lepiej niech dadzą wersje HD kanałów takich jak np TNT, TVN24 BiS, CN, HGTV bo jako jedni z nielicznych mają to w SD! Oni zamiast tego dają w HD jakieś badziewne 8tv itp kanały na poziomie dvb-t czy fta nic nie wnoszące do oferty...
 17  
A kiedy w UPC będą NAZIEMNE BEZPŁATNE kanały? (Metro, Nowa, WP, Zoom) ?
Przecież są w pakiecie max (i to w HD)!
 7  
Ja czekam chociaż na AMC (dawniej MGM) i VH1 Classic. Koniec umowy tuż, tuż jak nie będzie tych kanałów to zmykam bo podpisując umowę niemal 2 lata temu gość ściemniał mi że niebawem będą te kanały w ofercie. Nie ma co wierzyć w ich zapewnienia. Co mi z dekodera nagrywającego 4 kanały jednocześnie jak nie ma co nagrywać??? Co mam nagrywać? Jakiś badziew na Tele5 albo Pulsie??? :| zabrali 13Ulice, Universal, nie ma i nie było Sci-Fi Universal, ostatnio zniknął CBS Drama więc naturalnym zamiennikiem wydaje się AMC HD a oni go nie dodają i do tego TNT chyba jako jedyni mają w marnym SD (VHS) więc mają najgorszą ofertę kanałów serialowo - filmowych !!! Na muzycznych też tylko discopolo samo bo brakuje czegoś innego np VH1 Classic lub Hop Hop TV. Na dokumentalnych sama sieczka typu złomiarze, aukcje, garaże, wojny magazynowe bo nie ma H2 HD i nowego Polsat DokuHD z czymś bardziej ambitnym. Dodatkowo brak 2x2HD dla dzieciaków z japońskim anime i bez reklam. Czyli oferta tv dla idiotów !!!
 15