Łukasz Szewczyk04.03.2017 (20:39)2 komentarze

IX sezon serialu "Komisarz Alex" w TVP1. Wieczorek w roli głównej

Rusza emisja kryminalnego hitu TVP1 "Komisarz Alex". W dziewiątym sezonie nowym opiekunem czworonożnego detektywa zostanie Piotr Górski, w roli, którego zobaczymy Krystiana Wieczorka.
"Komisarz Alex"
Komisarz Michał Orlicz razem z podkomisarz Ewą Krassowską (Agnieszka Więdłocha) wyjadą służbowo do Brazylii. Oprócz planów zawodowych aktorów odgrywających w poprzednim sezonie główne role, za zmianami w obsadzie stoją również względy produkcyjne. Twórcy polskiej wersji wzorują się na austriacko-niemieckim "Komisarzu Reksie", gdzie zmiany były zdecydowanie częstsze, co m.in. odświeża każdą realizację.
W Polsce pierwszym właścicielem Aleksa był komisarz Marek Bromski, którego grał Jakub Wesołowski. W 6. odcinku trzeciego sezonu zginął on od kuli bandyty,a Michał Orlicz był komisarzem przez prawie 6 sezonów (od połowy 3 do 8).

W obsadzie kryminalnego hitu telewizyjnej "Jedynki" niezmiennie pozostają Ireneusz Czop, jako podkomisarz Ryszard Puchała, Janusz Chabior, jako patolog Leon Berger oraz Beata Fido, jako komisarz Marta Grabska. Do pracy w łódzkiej komendzie po przerwie wróci też ekscentryczna, pewna siebie i pyskata policjantka Nina Kruk, którą ponownie zagra Karolina Nolbrzak. Przypomnijmy, że w szóstej serii "Komisarza Aleksa" Nina pracowała w łódzkiej komendzie i prowadziła śledztwa do spółki z Orliczem i Lucyną (Magdalena Walach). Warto dodać, że Nina ma dwa fakultety i drugi dan w judo. Na usta aż ciśnie się pytanie, czy z komisarzem Piotrem Górskim połączy ją tylko praca?

W 9. sezonie "Komisarza Aleksa" gościnnie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Martę Dobecką, Tomasza Oświecińskiego, Marcela Sabata, Tomasza Borkowskiego, Sławomira Zapałę czy Jakuba Świderskiego.


Premierowe odcinki XI sezony serialu "Komisarz Alex" w soboty o godz. 20.15 na antenie TVP1 (od 4 marca 2017 roku).

Komentarze (1 - 2 z 2)

To ma być 9 czy 11 bo XI to chyba 11
 1  
XI=9 ? Ciekawe
 0