Łukasz Szewczyk05.03.2017 (11:52)brak komentarzy

IV sezon serialu BBC "Sherlock" na antenie TVP2

Wiosną 2017 roku na antenie TVP2 będzie można oglądać najnowszą serię hitowego brytyjskiego serialu kryminalnego telewizji BBC. Uwspółcześniona wersja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego nieodłącznego przyjaciela, doktora Johna Watsona, uznawana jest za jedną z najbardziej udanych ekranizacji powieści i opowiadań Arthura Conan Doyle'a.
"Sherlock"
Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Gdy pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który dzięki wybitnej inteligencji, niespotykanej wręcz spostrzegawczości i niezawodnej dedukcji rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne, Dr Watson postanawia towarzyszyć geniuszowi i wspierać go w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw.
Najnowsza seria to trzy pełnometrażowe odcinki pełne zaskoczeń i nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja przygód ekscentrycznego i nieprzewidywalnego detektywa, wyprodukowana przez Hartswood Films, po raz kolejny przeniesie nas do Wielkiej Brytanii. Tym razem, poza śledzeniem potyczek Sherlocka z jego największym wrogiem, będziemy towarzyszyć Watsonowi i Mary (Amandę Abbington) w przygotowaniach do podjęcia największego życiowego wyzwania - pojawienia się na świecie ich pierwszego dziecka.

W pierwszym odcinku (autorstwa Marka Gatissa) Sherlock oczekuje kolejnego ruchu Moriarty'ego. Podczas gdy jedno szczególne dochodzenie wprowadza poruszenie w szeregach Scotland Yardu, Sherlock zdaje się zajmować mało istotnym elementem układanki. Czy zniszczenie kilku wizerunków premier Margaret Thatcher to robota zwykłego szaleńca czy zapowiedź poważnych w skutkach wydarzeń? Co wspólnego ma z tym Mary Watson?

Czwarty sezon serii "Sherlock" w niedziele o godz. 20.05 na antenie TVP2 (od 5 marca),